PDA

View Full Version : Коремни плочки



Donateo
08-06-2010, 00:12
Здравейте на сички търсих форуми и какво ли не за това как да напрая плочки на корема и реших да се регна тук и да ви попитам и така нека започна.
Незнам дали сам пълен ама сам горе доло 175 см. 75. кг (имам много малко шкембе по скоро само долната част)Миналата година след като отслабнах 20 кг. по4нах да тренирам ама само това което ми казваха приятелите и в момента режима ми е такъж Сутрин веднага като стана на гладно правя 4 серии по 15 Лицеви Опори (рецете неса ми разширени а са сабрани почти 1 до друга) след това 4 серии си сам легнал и рацете са ми прибрани до тялото и почвам да си дигам краката казаха ми че помагало за долната част на корема за мемента само доло правя щото сам много зле.После кам 6 часа следобед отивам на лостовете и правя 4 серии по 10 помпички (дигам се на двата лоста без да се люлея) 4 серии се набирам за Бицепс тои ми горе доло добре оформен и 4 серии пак си дигам краката на шведската стена след като приключа кам 1 4ас ограя футбол а там се раздавам до краи и бягам като луд като се прибера си лягам късно кам 1 4ас но преди това пак 4 серии от моите лицеви опори и 4 серии си дигам краката гардите трицепс/бицепс почнаха да ми се оформят тия опражнения за корем ги прая 3 седмици докато другите за гарди бицепс/трицепс от 3 месеца но за сега не забелязвам никаква разлика в долната част на корема ми та правилно ли правя нещата ? Мерси за помоща предварително

mrfahrenheit
08-06-2010, 00:18
Нищо не правиш!

ZipFail
08-06-2010, 00:49
Трябва ти диета и правилно хранене, пресите са много малка част от плочките ;)

Mitkoni
08-06-2010, 10:39
Въобще не тренираш правилно!Тренира се 1-2 часа след като си хапнал нещо и никога не тренирай след ставане от сън или преди лягане!След сън защото организма ти още спи,а преди защото от тренировките се отделя адреналин и не можеш да заспиш после.А за плочки ходи да тичаш повече за да ти се стопят подкожните мазнини.Търпение и воля!Няма да стане за един месец.Може да правиш ето тези упражнения: http://www.youtube.com/watch?v=fk_usVg7Fp0

eclipseee
08-06-2010, 12:52
Постарай се първо напълно да изчистиш мазнинките в коремната област с тичане/скачане на въже. Сутрин тичай на гладно за тази цел, дори и кафе не трябва да се пие, аз преди правех тази грешка.. После изчакай 1h и закуси нещо - плод/мляко. Незнам какъв хранителен режим спазваш, но щом няма резултати сигурно не е правилен. Сподели го и ще видим дали можем да ти помогнем. 8)

Chacho
08-06-2010, 15:37
Според мен това, че оформя бицепс, трицепс и пр. са резултати - сваля подкожни мазнини от цялото тяло. Просто на корема са повече от на ръката примерно.

Аз обаче не бих тренирал всеки ден по 3 пъти силови упражнения. На лост примерно ми е достатъчно веднъж на 2 дена. Ти остави, че всеки ден правиш, ами и в допълнение сутрин и вечер лицеви и т.н. Почивката е важна част от тренировките. На твое място бих правил по една силова тренировка дневно и за сметка на това бих добавил повече кардио (джогинг и футбол примерно).

За храненето споменаха вече.

YVKsport
08-06-2010, 16:29
1.Нищо не каза за диетата.Без правилно хранене нищо няма да направиш.

2.Трябва доста кардио(за мен е добре да свалиш 5 кила и да трупаш МУСКУЛНА маса).

3.ПОМПИЧКИ???Аз му викам кофички :-D

4.Трябва да си измислиш хубава програма за корем-първо за маса,а след това за релеф(след месеци,когато изчистиш).

5.Без тичане няма да стане ако ще краката и на врата да си ги качваш.Ще имаш плочки,но ще бъдат под шкембенцето ;)

УСПЕХ!

notlike
08-06-2010, 18:27
Виж. Трябва правилно хранене - това не значи да не ядеш и да се ограничаваш - значи да не ядеш някои неща. За начало спри газираните напитки, хляба и мазните "вкусотии" (дюнери, джобове, бургери и всичко, що се продава и нарича фаст фууд). Освен това трябва тичкане, батка. Като казвам тичане, поне по 10 километра на ден. Освен това се прави 2 часа след ставане. Задължително трябва да си закусил около час по-рано. Може и да караш колело, ама трябва към 30-40 километра поне, по-добре е тичане. Пускаш музика и става по-лесно. Трябва да знаеш, че най-важното е да израснеш и да направиш мускулна маса. Ще се стопят мазнините, но трябва постоянство и силна воля. Не трябва да има пролет, лято, есен и зима - ЦЕЛОГОДИШНО. За месец-два не става. Само за справка - имам същия ръст като твоя и тежа 60 килограма (задържах се там, варирах 58-60). Мисля, че съм горе-долу добре, а иначе нормата е ръст-110, за да получиш килограмите. Тоест, 65 са ти добре. Десет килограма за 5 месеца ми се виждат добре - всеки месец по 2, но запазваш.

hamilcar
08-06-2010, 19:55
За този прословут корем има много теми. Препоръчвам да използвате Търсачката преди да пуснете нова тема.