PDA

View Full Version : Доколко давате свобода на човека до вас...



SolemnityOfDeath
08-06-2010, 14:40
...и доколко той самият на вас?

Стана ми интересно и тея дни циркулирам около тази тема. До каква степен ви намаляват личната свобода и до каква - вие самите на партньора ви?

Докъде е приемливата степен, къде вече границите са прекрачени? Разрешавате ли на половинката си да се вижда с противоположния пол, какво може да ви накара да изревнувате по-стабилно...

Общо-взето в обкръжението ми връзките са по-'оковаващи' и се чудя дали това е често срещано или просто около мен нещата са така. Предполагам, че много ще се изкарат по-либерални, отколкото всъщност са, но ще е хубаво да сме максимално обективни.

И ще се радвам на отговори и евентуални дискусии, де. :)

nefchi_bs
08-06-2010, 15:11
Не искам обяснение за нищо,просто да ми каже с кои е и къде,нищо повече..Не рзпитвам,защото по-добре да си вярваме,отколкото да се следим,защото ще се хванем...И двамата имаме задявки,но пък ни е добре така...

Valento
08-06-2010, 15:13
Максимум,не я задържам до себеси .. говоря когато има някоя до мен , сега няма :D но не искам да ме лъже...

didi0804
08-06-2010, 15:21
Той има цялата свобода, която мога да му дам,аз също

silvencety
08-06-2010, 15:31
Почти никаква ,следят се скайпове ,сайтове,телефонни разговори..

3oPuTy
08-06-2010, 16:40
Няма нещо,което да сме си забранили.
Може да излиза с когото си иска,да ходи където си иска и т.н.
За мен се отнася същото.
Той редовно си излиза със старата си компания,в която има доста момичета,без мен (защото не са ми приятни) и нямам нищо против.
Аз също понякога излизам с едно момче,което моя смята за евентуална заплаха,но все пак никога не ми е казвал "Няма да излизаш с него!",защото ми има доверие,а и аз винаги съм му казвала къде ще ходим и ако реши може да дойде да ме "провери" :)
А за проверки на телефони,скайп,фейсбук и други подобни въобще не може да става дума!Това е толкова малоумно,че дори и аз,която ревнувам страшно много моя,не бих правила :?

7227
08-06-2010, 16:45
Не искам обяснение за нищо,просто да ми каже с кои е и къде,нищо повече..Не рзпитвам,защото по-добре да си вярваме,отколкото да се следим,защото ще се хванем...И двамата имаме задявки,но пък ни е добре така...
да трябва да има доверие,но ако човека злоупотреби с него.....

alkoxolizmo_0
08-06-2010, 17:45
много хубава тема бтв

та той на мен не ми държи сметка с кой да излизам просто трябва да му кажа ,а иначе ако излезне без мен(което е рядкост) си излзиа с един негов приятел и нямам причина да се тревожа
иначе сме си в една компанийка и той знае че ако не съм с него най- често съм с тях :)

FiRe_LaDy
08-06-2010, 17:48
Свобода съм му дала пълна, както и той на мен. Компанията ни е обща. Доста често излиза с тях без мен. Понякога и аз излизам с тях, когато го няма. Излизала съм и с момчета само, но никога не ми е правел проблеми. Имаме си доверие. Както по горе някой каза .. достатъчно ми е да ми каже къде е и с кого. Не се следим, не си проверяваме телефоните (от време на време само аз неговия, ако ме е отпрало нещо), сайтове и т.н. Ревнувах го преди време от една негова бивша, но беше без основание. И той ме ревнуваше много, но разбра, че е безсмислено и че щом съм с него, значи това искам.

Bellatrix
08-06-2010, 17:52
В предни връзки все не съм била много свободна. И като се замисля и аз не съм давала много свобода. Това са май и причините да са бивши въпросните връзки. Сега си го имам като обеца на ухото и ще гледам в следващата връзка да дам абсолютно пълна свобода, пък се надявам и аз да получа същото...

kalpazanka
08-06-2010, 18:50
Много рядко ровя в телефона му и то основно да погледна с кого е говорил. Изкушавала съм се да чета публикациите му във форуми и да разглеждам профилите му в сайтове за запозананства. За четене на хронологии в скайп и дума не може да става, просто защото нямам достъп.
Не си правим проблеми кой с кого/коя излиза. Донякъде се научих да му имам доверие и да не гледам на него като на Дон Жуан. А и като че ли вече съм претръпнала и знам, че каквото и да правя, ако иска да ми изневери, ще го направи въпреки "строгите" ми мерки.
Той самият вече не ми прави проблеми с кого чатя, не изпада в истерии кой е този новия от листа с приятелия не ми преравя телефона. Доста уравновесен е вече в отношенията си с мен /но тази промяна дойде след 2 месеца раздяла/.

SolemnityOfDeath
08-06-2010, 18:57
Много добре ^^


А и като че ли вече съм претръпнала и знам, че каквото и да правя, ако иска да ми изневери, ще го направи въпреки "строгите" ми мерки

Точно и на мен това ми е идеята. Всичките 'заграждения' и ощетявания в крайна сметка много лесно могат да се окажат безсмислени, защото човек ако иска, ще го направи независимо колко го следиш. Винаги може да има 'бял' момент, в който да го направи и да не разбереш.

Белатрикс, много добро осъзнаване. Но няма смисъл да се надяваш - ако ти даваш едно, а получаваш друго, нещата не са много окей. Но то си е до търпимост де - аз не мога да търпя да ме ревнуват прекалено и съм доста свободолюбив. Без да е слободия това де. :) На мнение съм, че във връзка човек все пак се отказва от част от свободата на действията си, но това не означава тотално да е орязан.

Тънък е и момента с компаниите, защото и двамата ако сте в една компания нещата са някак по-леки, ама ако са различни...хъхъ.

xoxi
08-06-2010, 18:58
На мен ми стига да ми каже само кога ще се върне. Не ме интересува с кой излиза, къде ходи и какво прави.
Той ме пита само къде ще ходя и по телефона после се разбираме кога ще се прибера. Никога не се е интересувал с кого излизам.

anonymous708973
08-06-2010, 19:26
Няма нещо, което сме си забранили, както каза Зори.
Аз си излизам с приятелки и с разни момчета, той не възразява - не е ревнив или дори да е, го скрива страааашно добре. Той от друга страна не излиза с момичета, защото няма такива в обкръжението си. Беше искрено изненадан, когато ми каза, че ще се види с едно момиче за пръв път и аз казах "Ами добре, забавлявайте се", защото мислеше, че ще искам да отида с него.
Четене на хронологии в скайп, преглеждане на постове по форуми (макар че няма да му откажа, тук съм писала интересни неща :-D), ровичкане из телефона няма :) Ако той изпита нужда да порови, няма как да е без аз да знам и ако ми обясни причините за това, мисля, че бих му дала. От друга страна, аз не изпитвам никакво желание да ровя, защото не ми е дал и 0.00000001% дори да ме жегне ревност.

Искам единствено да знам къде е, за да не се побърквам, като не си вдига телефона, мислейки как може да се е убил някъде... Просто да знам, че всичко е наред.

antifashionshit
08-06-2010, 20:03
ако някой би ти изневерил(например) би го направил независимо дали го проверяваш или се опитваш да го контролираш по разни начини.

Hilary_
08-07-2010, 06:27
При нас нещата са си ограничени (от гледна точка на виждането с хора от противоположния пол) по простата причина, че и двамата сме ревниви .. осъзнаваме го, но вече свикнах с това, пък и си позволявам да направя този компромис от моя страна, защото доста държа на него и не желая да се караме за неща, които все пак е възможно да се преглътнат! ..
Също така не си позволявам да му ровя в телефона, още по - малко да го следя .. :?

Sasha2k8
08-07-2010, 06:37
Никога не ми е ограничавал свободата, нито аз на него. Имаме си доверие и най-много да питам къде е. :)

partychild
08-07-2010, 06:41
И двамата сме си дали пълна свобода....общува и излиза с момичета , дори си има най-добра приятелка...но това не ми пречи ... Не го питам къде е, с кого е,к'во прави и т.н ... ако самия той не реши да ми каже, няма да го попитам :) Той също не ме ограничава ... и двамата си имаме голямо доверие и се радвам затова , защото си обичам свободата...

SugarLolLipoPsS
08-07-2010, 08:25
Даваме си свобода от всякаде.. Нищо не ми забранява, само едно нещо ми е казал.. Ако му изневеря, че няма да ми го прости.. :) И аз съм напълно съгласна с това!
Иначе скайпа не ми го проверява, телефона ми го гледа, но адски рядко.. и не виждам лошо в това.. :D

babity
08-07-2010, 14:26
Въпреки всичко лошо, което ми донесоха отношенията с последния ми (с който и сега не съм сигурна какви сме си), то поне мога да кажа, че до голяма степен ме отучи да ревнувам. И двамата нямахме абсолютно никакъв допир до личния живот на другия и в началото това ме изкарваше доста често извън релси. Дори по едно време правех някакви отчаяни опити да го шпионирам дори чрез гугъл. Работата му е свързана с много пътуване, а дори когато си е при мен, пак е зает през по - голямата част от времето, но винаги ми е казвал каквото е смятал, че трябва да знам. Времето и контактите ми с него ме научиха да не питам и да не се интересувам. Единствено чувството ми за собственост не можа да изтръгне, но то е подчинено единствено и изцяло на мои лични комплекси.

spopi
08-07-2010, 15:46
Попринцип имаме свобода колко искаме кой с кой иска излиза не мога да го вържа не слагам граници или ако му забраня да излиза с някой ще ме излъже така че предпочитам свобода да му дам. А за скайп и телефони есемеси проверки НЕ.Това за мен вече е липса на доверие. :) Разбира се че има граници и не трябва да се прекалява.

SunShinePearl
08-07-2010, 16:32
Винаги давам пълна свобода той ако някой иска д ати изневери и под лупа да го следиш пак ще ти изневери.Вярвам на приятелите с които съм била но ако предаде доверието ми ако разбера че ми е изневерил веднага го оствавям.

Baby_b
08-07-2010, 16:47
По природа не съм от ревнивите и досега не са успявали да направят нещо, заради което да ревнувам.

lifelesscorpse
08-07-2010, 22:57
Мисля,че въпреки усилията ми,явно не му давам достатъчната свобода все още.Говорили сме си много по темата с него и сигурно пак ще има да говорим някога..Не му гледам телефона,не му ровя в хронологията в скайп(веднъж го направих,защото имаше причина,защото се притеснявах за него,но веднага след това му казах и беше един единствен чат,който видях и то дори не разбрах какво пишеше,защото беше на английски,а с тоя език съм скарана много 8-) .Все още ме е яд,че го направих,но...станало е.Няма как да върна времето,но пък и няма да го повторя повече.Беше глупаво...Както и да е...).Относно излизанията-дали сме си пълна свобода.Изобщо няма значение за мен дали е с момче,момиче,с компанията...Просто се чуваме и преди или след това ми казва с кого е и защо е.Разказва ми,ако се е случило нещо интересно.Аз като излизам е същото-казвам му с кого съм била(дори без да ме пита :lol: ) и т.н.Засега не ми е давал повод да го ревнувам,а и не ми е присъщо да правя,нито пък той мен(поне засега не съм разбирала за нещо такова,а и да е имало-било е моментно).Ако е решил да ми изневерява то преспокойно би могъл да го направи по всяко време.Не се притеснявам,че би могъл да направи нещо,без да ми каже.Ако иска-нека го прави,но след това да ми съобщи кога,с кого и защо.Повече не искам да знам...
На мен лично всичко ми изглежда в рамките на нормалното(нормалното за мен),но доколко е така...Това вече не е за във форума 8-)

amnessia
08-09-2010, 16:35
Давам му палната свобода :) Не съм му забранила да излиза с приятели [компания,включително и момичета ако има] . Аз съм много ревнива , но той не ми дава поводи да го ревнувам и сме много добре. Аз също излизам с приятели момчета :) Той ги познава.Имаме си доверие и няма съмнения :)