PDA

View Full Version : Любов, любов и още любов...



speedhunter
08-06-2010, 18:30
Какво е за вас любовта? Опишете я точно както я чувствате =]

LuxurySk0B
08-06-2010, 19:14
100% от гласувалите нямаме :D няма кво да описваме

Nakadah
08-06-2010, 19:26
ТЪРСАЧКА!!! :-x

speedhunter
08-06-2010, 19:57
Искам да видя вашите отговори, и не си правете труда да пишете, че има друга такава тема, защото съм убеден, че коментарите са убийствено умни..... А и не сте ли се замисляли поне малко какво точно е това нещо любовта?

radeberger
08-06-2010, 20:08
Наистина има друга подобна тема.

При положение , че не съм изпитвал истинска любов (всично до сега е било само някакви увлечения) не мога да кажа с точност.

soul1199
08-06-2010, 20:34
кво да ти описвам,като я няма :lol:

SemperFidelis
08-06-2010, 21:54
Ти т'ва ако можеш да го опишеш значи не е истинско.

InloveAgain
08-07-2010, 07:12
Ти т'ва ако можеш да го опишеш значи не е истинско.

missapple
08-07-2010, 07:34
Чувството е превъзходно.. и аххх тези пеперуди в стомахааа :grin: :-D

speedhunter
08-07-2010, 09:08
Ти т'ва ако можеш да го опишеш значи не е истинско.
Къде е логиката в това??

3oPuTy
08-07-2010, 09:15
Ти т'ва ако можеш да го опишеш значи не е истинско.
Къде е логиката в това??
Логиката е в това,че любовта е чувство,което не може да се опише :?
А този,който може да я опише значи никога не я е изпитвал :?

AniBG
08-07-2010, 09:19
Искам да видя вашите отговори, и не си правете труда да пишете, че има друга такава тема, защото съм убеден, че коментарите са убийствено умни..... А и не сте ли се замисляли поне малко какво точно е това нещо любовта?
Коментарът ти звучи, сякаш поучаваш всички! От начина, по който си написал поста си съдя, че си на 13-14! :? Може и да не съм права, но пък и защо изобщо питаш!? :-o Ако имаш конкретен въпрос го задай, форумът не е говорилня! Ако искаш да обсъждаш нещо и искаш да си чатиш с някой на тема „Любов“, както е в случая, си пусни скайпа и си пиши с твоите лигльовци от класа!

това не е чат-стая, за бога!!! :x

3oPuTy
08-07-2010, 09:37
Ако имаш конкретен въпрос го задай, форумът не е говорилня! Ако искаш да обсъждаш нещо и искаш да си чатиш с някой на тема „Любов“, както е в случая, си пусни скайпа и си пиши с твоите лигльовци от класа!

това не е чат-стая, за бога!!! :x
Форумът е точно за обсъждане на различни теми!!! :x

Sh@d0w
08-07-2010, 09:53
доста сте заблудени

всички

По темата:в момента не.

didi0804
08-07-2010, 10:09
Чувството е приказно,не може да се опише с думи

speedhunter
08-07-2010, 13:46
Искам да видя вашите отговори, и не си правете труда да пишете, че има друга такава тема, защото съм убеден, че коментарите са убийствено умни..... А и не сте ли се замисляли поне малко какво точно е това нещо любовта?
Коментарът ти звучи, сякаш поучаваш всички! От начина, по който си написал поста си съдя, че си на 13-14! :? Може и да не съм права, но пък и защо изобщо питаш!? :-o Ако имаш конкретен въпрос го задай, форумът не е говорилня! Ако искаш да обсъждаш нещо и искаш да си чатиш с някой на тема „Любов“, както е в случая, си пусни скайпа и си пиши с твоите лигльовци от класа!

това не е чат-стая, за бога!!! :x
А по твоя начин на писане мога да кажа, че и ти не си от най-умните при положение, че не знаеш за какво е форума :-D Но не съм тук за да се заяждам, а искам да видя какво е любовта за вас, как я чувствате, как я виждате... не е толкова сложно да отговорите ;)

speedhunter
08-07-2010, 14:33
Добре, и аз ще дам моя отговор да няма сърдити :-D
Любовта за мен е нещо загадъчно, мистериозно... Тя идва, когато най-малко я очакваме. Да обичаме някого, означава да игнорираме недостатъците му и имаме желанието да бъдем винаги с тях, нищо да не ни разделя.... Любовта е също така и най-силното и прекрасно чувство на този свят, няма нищо по-силно от нея. Но всичко хубаво се постига постепенно и с търпение. Любовта е седмото чувство, което унищожава всички останали 6....
Да обичаш е подарък, който не всеки получава.... Да обичаш е да позволиш на другия да те унищожи, доверявайки му се, че няма да го направи.... Да обичаш е.... истинско чудо за мен, защото никога през живота си не съм изпитвал нещо толкова силно и красиво... (и съм бил влюбен и преди) Така аз виждам любовта =]

3oPuTy
08-07-2010, 14:35
Виждам я една еййй такава,прилича малко на онова еййй там :) Само,че е мааалко по изкривена на ляво и по тумбеста в дясно ... Ама е точно като онова нещо еййй там!!!
А как я чувствам?!Ами чувствам я така,както се чувствах като видях гореспоменатото нещо :) Схвана нали?!Много е яко,а?!


......


Само човек,който никога не се е влюбвал истински може да каже,че любовта се описва лесно :?

Elenichkaa
08-07-2010, 14:47
слушай авторе,не си губи времето да описваш любовта,ами се влюби и я усети!

valdesbg
08-07-2010, 15:32
Въх.... какви фермани се пишат тук... дай да се намеся малко и аз да ви поразваля кефа.. и после да има кого да псувате.

Любов, мъка, тъга, ярост.. всичко това може да се опише. за бога та това са емоции във ВАШЕТО тяло... тях ако не можете да обясните/опишете... за къде сте тръгнали? Като отидете на лекаря и казвате.. абе не знам аккво ми е, ама нещо се чувствам странно... не мога да ти опиша какво ми е, ама. искам да ме оправиш.

Или си казвате - "гърлото ме боли, снощи имах температура и гадене" и лекаря ви дава каквото трябва.

Който се е влюбвал истонски.. само той може да опише това, което е видял. Точно защото го е видял, опитал...почувствал. Другите.. само си мислят че са се влюбвали.. ама очевидно няма какво да опишат или да усетят.. затова се самозаблуждават че не би трябвало да може да се опише това нещо.

И още повече двафкате срещу всички, които ви казват че може и ви обясняват защо може. това че ТИ не можеш.. не значи че и АЗ не мога.. или още по малко че е невъзможно, нали?

Я малко на земята слезте :)

В момента нямам приятелка.

speedhunter
08-07-2010, 16:18
Въх.... какви фермани се пишат тук... дай да се намеся малко и аз да ви поразваля кефа.. и после да има кого да псувате.

Любов, мъка, тъга, ярост.. всичко това може да се опише. за бога та това са емоции във ВАШЕТО тяло... тях ако не можете да обясните/опишете... за къде сте тръгнали? Като отидете на лекаря и казвате.. абе не знам аккво ми е, ама нещо се чувствам странно... не мога да ти опиша какво ми е, ама. искам да ме оправиш.

Или си казвате - "гърлото ме боли, снощи имах температура и гадене" и лекаря ви дава каквото трябва.

Който се е влюбвал истонски.. само той може да опише това, което е видял. Точно защото го е видял, опитал...почувствал. Другите.. само си мислят че са се влюбвали.. ама очевидно няма какво да опишат или да усетят.. затова се самозаблуждават че не би трябвало да може да се опише това нещо.

И още повече двафкате срещу всички, които ви казват че може и ви обясняват защо може. това че ТИ не можеш.. не значи че и АЗ не мога.. или още по малко че е невъзможно, нали?

Я малко на земята слезте :)

В момента нямам приятелка.
Еее шапка ти свалям \:D/ Още малко и щях да си помисля, че в този сайт няма разумни хора :? Иначе много добре казано! =;

speedhunter
08-07-2010, 16:22
слушай авторе,не си губи времето да описваш любовта,ами се влюби и я усети!
Добре, ще послушам съвета ти ;-) (говоря саркастично)

3oPuTy
08-07-2010, 22:11
Владо,айде опиши ми,какво е любовта?!?!?!?!
Не,честно,защото аз явно НИКОГА не съм се влюбвала и НЕ ЗНАМ,какво е туй чудо щом не мога да го обясня ... МОЛЯ ТЕ,поясни ми ... :-o

speedhunter
08-10-2010, 17:07
Още мнения? :(

kissmewhileisleep
08-10-2010, 19:13
Ти т'ва ако можеш да го опишеш значи не е истинско.

Punisherrr
08-10-2010, 19:38
Аз пък все си мисля, че тва чудо ''любов'' и тея думи ''обичам те'' изобщо не могат да обхванат емоциите, които са свързани с връзката между двама. Чак се дразня как всички си казваме едно и също ''обичам те'', за да изразим привързаността и всички други хубави чувства, които изпитваме към някой. А всъщност те са безкрайно различни за всеки човек. Така, че не знам по етикет и за всички останали какво значи ''любов'', но в моята връзка(любов) просто съществуват едни искрени, честни отношения, доверие и изобщо - това да бъда изцяло себе си пред този човек и той да бъде такъв пред мен и точно това да ни прави щастливи заедно.
Колкото и да пиша за тези си чувства, все ще е объркано, несвързано и емоционално, но все пак се опитах да го обясня с две приказки. ;)

zlonamerena
08-10-2010, 20:33
Само ако си влюбен можеш да разбереш какво е.. чувството неможе да се опише с думи.. :smt007

strave
08-10-2010, 21:48
За всяко нещо в света има дума и тя се получила съответно от това което представя и описва от това което самата дума изпълнява като функция.Не съм се докоснал до това нещо любов затова и тук няма да правя опит да давам обяснения или да доказвам нещо.Просто наблюдавайки хората,които знаят значението и съдя че всеки човек е открил това което е търсил като значение в нея и сега се учи да я изказва в моментите когато наистина тя съответства на това което той?тя усеща.Мнението ми в известна степен се препокрива с Punisherrr

silvencety
08-10-2010, 21:58
Имам си да ,може би сериозен вече.. Емм чувствам е така че понякога не ми се яде ,не ми се спи.. съвкупност от емоции трепети не знам и аз самата..

DqVoLsKoJeLaNiE
08-10-2010, 22:18
"В края на края какво е щастието?
Любов,казват ми.Ала любовта никога не носи щастие.Тъкмо обратното,свързана е с тъга,прилича на бойно поле,представлява много безсънни нощи,в които си задаваме въпроса дали постъпваме правилно.Истинската любов е екстаз и агония."(П.Коелю-"Вещицата от Портобело") ... този цитат описва най-точно любовта в моите представи.

Extremescream
08-10-2010, 23:08
Не мога да опиша любовта.Думите 'Обичам те' пак са някак слаби,за да изразят чувството.
Но най-просто казано-любов е онова,което чувстваш,когато се сетиш за него/нея и нещо в теб сякаш сияе. :)

K_O_L_E_V
08-10-2010, 23:29
Като не можете да опишете любовта , значи ви е беден речника ;)

XTREMEFREERIDE
08-11-2010, 07:07
Любовта е чувство на привързаност, грижа, привличане, симпатия, в някои случаи произлизащо или съпътствано и от сексуалното привличане. Най-общо това е потребността човек да бъде всеотдаен към друг човек. Любовта е дълбоко, неизразимо чувство, което се споделя от близки, влюбени, и такива, които имат интимни отношения.

Уикипедия

Това е любовта, казано по най-елементарния начин. Другите чувства (породени от нея) всеки си ги знае сам за себе си. Аз например, не бих искала да описвам любовта. Мога да я нарисувам, да я уловя в една снимка и т.н. (:

Extremescream
08-11-2010, 07:13
Като не можете да опишете любовта , значи ви е беден речника ;)

Речникът си ми е добре,просто каквото и да кажа не би било достатъчно добро описание.Има неща на този свят,които не могат да се опишат с думи. ;)

marti93
08-11-2010, 11:33
за любовта трябват 2-ма
наистина чуството е неописуемо буквално се пренасяш в др свят

cinderella_gugutka
08-12-2010, 07:24
Любов е когато не можеш да дишаш без другия, когато се чувстваш като най-щастливия човек на земята,когато си мислиш,че няма по влюбен от теб,когато един неин/негов поглед ти дава достатъчно сила да се пребориш с всички трудности,когато чувстваш,че летиш,когато си мечтаеш да остареете заедно,когато обожаваш всяка една частичка от другия,когато си готов да се раздаваш,без да получаваш нещо в замяна,когато всяка вечер и всяка сутрин се събуждаш с мисълта за този човек

SuNsEt
09-07-2010, 10:51
Според мен любовта е сладка болка независимо дали е споделена или не.Естествено,че когато е споделена си по-щастлив,от колкото ако човека дори не те забелязва,но и тогава все пак усещаш,че си жив.Самото чувство те кара да се замислиш за много неща,да видиш,че колкото и проблеми имаш все пак си щастлив и каквото и да преживяваш ти не просто съществуваш и дишаш ами живееш.Колкото по-силно обичаш,толкова по-силно те боли,но то е като наркотик.Искаш да обичаш повече и повече и не те интересува,че болката се увеличава,защото така ти харесва,а и не можеш да спреш.Понякога ти се струва непоносимо и не можеш да дишаш от еуфорията...искаш да кажеш много неща за това на хората около теб,но сякаш колкото и да се опитваш не можеш да подбереш думите си точно.А когато се почувстваш объркан и усетиш,че имате проблем нахлуват все повече чувства в теб и в душата ти и абсолютно блокираш от всякъде,но щом нещата се изяснят толкова голям товар ти пада от сърцето,че колкото и ужасен да е света ти сякаш виждаш обратното.

SuNsEt
09-07-2010, 10:53
Ти т'ва ако можеш да го опишеш значи не е истинско.
Къде е логиката в това??
Логиката е в това,че любовта е чувство,което не може да се опише :?
А този,който може да я опише значи никога не я е изпитвал :? Не е вярно.

gabsit000
09-07-2010, 11:01
кво да ти описвам,като я няма :lol:


товам,че ти не си я срещнала не значи,че няма :)

SuNsEt
09-07-2010, 11:05
Само човек,който никога не се е влюбвал истински може да каже,че любовта се описва лесно :?
Чувала ли си за първата поетеса Сафо?Знаеш ли тя как е описала любовта?

Описала я е по начина по който и действа физически-потни длани,туптящо сърце...учестено дишане и т.н. Много красиви стихове има,провери в нета и не говори глупости.Естествено,че не можеш да кажеш какво е чувството любов,но това не означава,че не си изпитвал истинска любов.Ако ти разкажа,колко много неща са ми се случвали и как съм ги преживяла...Когато описваш какво е според теб,това означава да разкажеш как ти влияе на теб.Тя не е материално нещо естествено,но целта на въпроса "Какво за вас е любовта" означава как усещате любовта.Ако не можеш да я опишеш как я чувстваш,означава,че не знаеш как...Но това,че ако я опишеш значи,че не е истинскаа е толкова грешно,особено спрямо мен.

И спрете да се заяждате с автора,личи си,че иска да обсъжда тази тема,а не да спори.Едно е да пускате глупавите си теми "Харесвате ли еди си какви момичета/момчета" "бременна ли съм" и т.н. ,пък това е съвсем друго.А и не виждам кого нападате точно и защо,че си е задал въпроса и има нужда да поговори с някой?Спрете се...това не е бойно поле,а е форум.

napalm
09-07-2010, 13:33
Ти т'ва ако можеш да го опишеш значи не е истинско.
Къде е логиката в това??
Логиката е в това,че любовта е чувство,което не може да се опише :?
А този,който може да я опише значи никога не я е изпитвал :? как си се вързала на това ? :lol: :lol:

PyCoKoCkA93
09-07-2010, 16:48
Само човек,който никога не се е влюбвал истински може да каже,че любовта се описва лесно :?
Чувала ли си за първата поетеса Сафо?Знаеш ли тя как е описала любовта?

Описала я е по начина по който и действа физически-потни длани,туптящо сърце...учестено дишане и т.н. Много красиви стихове има,провери в нета и не говори глупости.Естествено,че не можеш да кажеш какво е чувството любов,но това не означава,че не си изпитвал истинска любов.Ако ти разкажа,колко много неща са ми се случвали и как съм ги преживяла...Когато описваш какво е според теб,това означава да разкажеш как ти влияе на теб.Тя не е материално нещо естествено,но целта на въпроса "Какво за вас е любовта" означава как усещате любовта.Ако не можеш да я опишеш как я чувстваш,означава,че не знаеш как...Но това,че ако я опишеш значи,че не е истинскаа е толкова грешно,особено спрямо мен.

И спрете да се заяждате с автора,личи си,че иска да обсъжда тази тема,а не да спори.Едно е да пускате глупавите си теми "Харесвате ли еди си какви момичета/момчета" "бременна ли съм" и т.н. ,пък това е съвсем друго.А и не виждам кого нападате точно и защо,че си е задал въпроса и има нужда да поговори с някой?Спрете се...това не е бойно поле,а е форум.

Добре казано :) За незнаещите ще кажа,че Сафо и Алкей са първите поети на древногръцката лирика.Сафо е първата жена-поет и е открила музата си от любовта си с...ЖЕНА на остров Лесбос :) Може да научите много от творбите и :)

PyCoKoCkA93
09-07-2010, 16:52
Любовта е това,което те кара да се чувстваш жив.Любовта е това,което те кара да намираш радост в малките неща.Любовта е това да се радваш на успехите на другия,да живееш с болките и радостите му.Любовта е чувство,което трябва да се изпита,а не да се обяснява ! :)