PDA

View Full Version : Пресмятане на размера на сутиена ?



cveteto96
08-07-2010, 08:59
Здравейте,на 14 години съм и искам да си купя сутиен,но не си знам размера..При пресмятането излиза,че трябва да нося 70 В..Но не знам дали съм го пресметнала правилно...
Гръдна обиколка - 78 см.
Подгръдна обиколка - 67-68 см.

xxYOxx
08-07-2010, 09:53
От една книжка намерих как точно се пресмята.

1.С шивашки метър измери обиколката на гръдния кош точно под гърдите.Метърът трябва да прилепва плътно, но без да те стяга.Към измерените сантиметри прибави още 12 и така получаваш подходящия размер.Например ако гръдната обиколка под бюста ти е 68 см, ето как изчисляваш размера на сутиена:

68 + 12 =80


2.За да получиш размера на чашките на сутиена, измери обиколката на бюста си.Метърът трябва да мине през гръдните зърна, но без да стяга или деформира гърдите.Сега извади от полученото число резултата от т.1.
Например, ако обиколката на бюста ти е 81 см, то разликата се изчислява ето така:

81 - 80 = 1 см

Това означава, че чашките ти са в размер A, т.е. размерът на твоя сутиен е 80A

- ако няма разлика или тя е по-малко от 10 мм (1 см), значи размерът на чашките е AA
- ако разликата е 10-15мм (1-1,5 см), то размерът ти е A
- ако разликата е 2,5 см, размерът ти е B
- ако разликата е 5 см, размерът ти е C
- ако разликата е 7,5 см, размерът ти е D

Това е!Надявам се, че съм ти помогнала. :)

LipSy
08-07-2010, 10:42
От една книжка намерих как точно се пресмята.

1.С шивашки метър измери обиколката на гръдния кош точно под гърдите.Метърът трябва да прилепва плътно, но без да те стяга.Към измерените сантиметри прибави още 12 и така получаваш подходящия размер.Например ако гръдната обиколка под бюста ти е 68 см, ето как изчисляваш размера на сутиена:

68 + 12 =80


2.За да получиш размера на чашките на сутиена, измери обиколката на бюста си.Метърът трябва да мине през гръдните зърна, но без да стяга или деформира гърдите.Сега извади от полученото число резултата от т.1.
Например, ако обиколката на бюста ти е 81 см, то разликата се изчислява ето така:

81 - 80 = 1 см

Това означава, че чашките ти са в размер A, т.е. размерът на твоя сутиен е 80A

- ако няма разлика или тя е по-малко от 10 мм (1 см), значи размерът на чашките е AA
- ако разликата е 10-15мм (1-1,5 см), то размерът ти е A
- ако разликата е 2,5 см, размерът ти е B
- ако разликата е 5 см, размерът ти е C
- ако разликата е 7,5 см, размерът ти е D

Това е!Надявам се, че съм ти помогнала. :)

Това да не си го преписала от една книжка? 8-)
По темата: Ако си мислиш, че чрез пресмятането мерките не излизат точни най-добре отиди в магазина и премери няколко сутиена и ще видиш кой ти става! :)

SmilezZz
08-07-2010, 10:54
^^ По този начин на пресмятане излиза,че трябва да нося 80В,но пък всичките ми сутиени са 70В

LipSy
08-07-2010, 10:55
^^ По този начин на пресмятане излиза,че трябва да нося 80В,но пък всичките ми сутиени са 70В

Точно затова аз предложих на момичето да отиде направо в магазина. То по този начин и на мене мерките ми не излизат! :?

SmilezZz
08-07-2010, 10:58
^^ По този начин на пресмятане излиза,че трябва да нося 80В,но пък всичките ми сутиени са 70ВТочно затова аз предложих на момичето да отиде направо в магазина. То по този начин и на мене мерките ми не излизат! :?Така е..Най-сигурният начин..

LipSy
08-07-2010, 11:06
^^ По този начин на пресмятане излиза,че трябва да нося 80В,но пък всичките ми сутиени са 70ВТочно затова аз предложих на момичето да отиде направо в магазина. То по този начин и на мене мерките ми не излизат! :?Така е..Най-сигурният начин..

Да! :)

cveteto96
08-07-2010, 11:40
Прави сте,но ме е...... срам #-o

pErFeKt_GiRl
08-07-2010, 12:31
Прави сте,но ме е...... срам #-o

Няма от какво да те е срам! Помисли си за това колко жени и момичета преди тебе го правят.Дори и да си знаят размера пак пробват,защото може да не им стой хубаво, да не им харесфа как стои и т.н.

Fx1
08-07-2010, 12:33
Аз ли не мога да смятам, но тия сметки са безумни - излизам 80А, а съм 70В!

anitapz93
08-07-2010, 12:36
Не бива да те е срам. Иди при магазинерката и попитай кой размер ще е най - подходящ за теб и тя ако е разбрана ще ти предложи. А ако не ти се пита погледни на око кои според теб ще ти стават и както казаха по - горе иди и ги премери.

AniBG
08-07-2010, 16:47
Да, най-добре иди направо в магазина! И направо отивай да пробваш, защото аз като ходих веднъж магазинерката беше адски неучтива - подреждаше нещо на витрината, аз влязох, попитах я нещо! Тя ме погледна така, сякаш това не ѝ е работа и мисли, че ѝ преча! :-x

anitapz93
08-07-2010, 18:01
^ Всякакви хора ги има. Някои магазинерки въобще май не загряват, че работата им е да се занимават с хората - да им показват и обясняват, а не да си гледат собствения кеф.

SmilezZz
08-07-2010, 18:26
^ Аз пък не съм попитала кой размер е като за мене,нито пък съм пробвала..В интернет бях намерила няколко таблици и започнах да сравнявам всеки един от тях с моите размери и излизаше,че трябва да нося 70В.. И влязох в магазина и помолих продавачката да ми даде два броя сутиени - размер 70В.. И вкъщи си ги пробвах и ми станаха :grin: ..Шанс :D

Fx1
08-07-2010, 18:37
Те че са ти станали добре, но все пак трябва да видиш и как ти стоят, на мен много сутиени ми стават и ми седят ужасно.

SmilezZz
08-08-2010, 09:40
Те че са ти станали добре, но все пак трябва да видиш и как ти стоят, на мен много сутиени ми стават и ми седят ужасно.Е,аз си си бях харесала модела.. :D

Fx1
08-08-2010, 10:00
Те че са ти станали добре, но все пак трябва да видиш и как ти стоят, на мен много сутиени ми стават и ми седят ужасно.Е,аз си си бях харесала модела.. :D

Как го харесваш на себе си, без да си го пробвала?!

Бях си харесвала един сутиен на VS, като отидох в магазина и на закачалката изглеждаше супер, като го пробвах - покъртително зле. Айде ако е някакъв съвсем класически модел, по става, но ако има разни дантели, по-мека или твърда материя, не си представям да не пробвам.

Но все пак по темата - дали ще влезеш и ще пробваш или ще влезеш и само ще си купиш нещо, което после може да не ти става/харесва, все един срам ще береш (не че има за какво), по-добре си пробвай.

SmilezZz
08-08-2010, 11:21
Те че са ти станали добре, но все пак трябва да видиш и как ти стоят, на мен много сутиени ми стават и ми седят ужасно.Е,аз си си бях харесала модела.. :D Как го харесваш на себе си, без да си го пробвала?! Просто - На око..Иначе на мен не ми допадат тези с дантелките.

cveteto96
08-08-2010, 15:44
А колко долу-горе ще ми струват два сутиена.. ??

Biskfitka
08-08-2010, 17:07
А колко долу-горе ще ми струват два сутиена.. ??Ако си купуваш от по-евтините може и около 10-15 лв да са :) Иначе различно,зависи от къде ги купуваш.То може и 300 лв да ти струват ;д






А за тоя начина на пресмятане-на мен си ми показа точно размера,който нося :D

xxYOxx
08-16-2010, 06:09
Намерих още нещо:

http://flirt.delfina.bg/index.php?sesion=MTE3OTk2MDYyNQ==&action=calculator :)

portokalka1994
08-25-2010, 12:08
http://www.85b.org/bra_calc.php ето сайт :)

vIKToriYa
08-27-2010, 22:20
отиваш и пробваш !! не разчитай на тези мерки на мен ми показва 80А а съм 70В :D