PDA

View Full Version : Прослушване на стил



ArrowsOfDeath
08-07-2010, 17:59
Дойде ми идеята всеки да напише какви стилове не може или никога не е слушал и друг, който слуша него стил, да препоръча албум, който смята, че ще успее да се хареса. Нещо като да му отвори очите за стила.

Айде, аз съм първи - не мога да слушам black/death/grind метъл; правил съм малки опити да прослушам пънк, но все не ми допада нещо. Обаче много ме кефи това парче (за ориентация какво може да ми допадне) - http://www.youtube.com/watch?v=izM7LjN2hH0 . Също, ако някой слуша джаз, може да препоръча албум, щото в него стил хич не съм пробвал.

semantics
08-07-2010, 18:54
Death или black метъл да ти препоръчам? Или grind (не е метъл)?

Ако правилно съм ти разбрал заданието, насочи ме към какво да те насоча от трите, хах.

ArrowsOfDeath
08-07-2010, 22:34
Дай и от трите по един албум да чуя. :)

Аре беее! Други няма ли да се разпишат 8-)

semantics
08-08-2010, 07:48
Бе, мислих, мислих, и с по един не може да се мине... Ако искаш, някой от посочените албуми мога да ти го кача нейде.

Death Metal: Избрани по критерий да са обичани от феновете и/или да са класики, както и да бъдат по-мелодични.
Amorphis - Tales from the Thousand Lakes - 1994
Death - The Sound of Perseverance - 1998
Carcass - Swansong - 1996
Amon Amarth - With Oden on Our Side - 2006
Dark Tranquility - The Gallery - 1994
At the Gates - The Red in the Sky is Ours - 1992/Slaughter of the Soul - 1995
Carcariass - E-xtinction - 2009

Death/Black Metal: По-мелодични и които са ми правили особено силно впечатление.
Twilight Ophera and Order of the Sanguine Diadem - Descension - 2006
Book of Black Earth - Horoskopus - 2008

За блек метъл може би е по-добре да се обърнеш към SolemnityOfDeath - той е по-навътре, аз не тача блека.

Grind: Тук се затрудних много. Мога да те затрупам, но няма особено нюанси на "по-мелодично/по-слушаемо/по-нам-си-кво". Опитай първо това, пък после ще видим друго... Napalm са от бащиците и грайндът им е по-специфичен в сравнение със сегашната сцена. Ако обаче с тях (и конкретно този албум) не стане работата, едва ли ще стане с нещо друго.
Napalm Death - Diatribes - 1996

ArrowsOfDeath
08-08-2010, 11:40
Наясно съм, че с един албум едва ли бих се зарибил по някоя банда, а пък какво остава за стила, но пък е някакво навлизане в него. Просто ми се ще да направя тоя път по-сериозен опит с тези стилове. Не мисля, че ще имам проблем с намирането на албумите, а особено сега, когато отскоро време не съм слушал нещо друго, а само старите неща си въртя, ще ми дойдат добре тея албуми.