PDA

View Full Version : Компанията на приятеля ми



PHaNToM373
08-07-2010, 21:34
Здравейте на всички!
Рових се , но не успях да намеря подобна тема и реших да поискам съвет от вас.
Та.. от скоро си имам приятел, който много уважавам и на който държа.Но.. може да се каже ,че има малка пречка.Той е в голяма компания,която не ми допада особено ( някога сме се събирали , но бяха съвсем различни).Често ме моли да излизам с тях , но аз винаги отказвам(с изключение на 2-3 пъти , в които се срещахме ненадейно ). Нищо лошо не са ми направили хората,просто не са ми особено приятни.Не знам какво да правя, притеснявам се много , не искам да го разочаровам.Просто,търся малко кураж ,може би,за да преодолея всичкия срам,притеснение и така нататък, за да отида поне веднъж.Мисля ,че това е правилна постъпка..

Krischu
08-07-2010, 21:42
Здравейте на всички!
Рових се , но не успях да намеря подобна тема и реших да поискам съвет от вас.
Та.. от скоро си имам приятел, който много уважавам и на който държа.Но.. може да се каже ,че има малка пречка.Той е в голяма компания,която не ми допада особено ( някога сме се събирали , но бяха съвсем различни).Често ме моли да излизам с тях , но аз винаги отказвам(с изключение на 2-3 пъти , в които се срещахме ненадейно ). Нищо лошо не са ми направили хората,просто не са ми особено приятни.Не знам какво да правя, притеснявам се много , не искам да го разочаровам.Просто,търся малко кураж ,може би,за да преодолея всичкия срам,притеснение и така нататък, за да отида поне веднъж.Мисля ,че това е правилна постъпка..
Е кво толко,кажи му..

JustMe92
08-07-2010, 22:36
Какво точно не ти харесва в тази компания?

FuckedUp
08-07-2010, 22:43
МАЛКО по-подробно не можеш ли?

razores
08-07-2010, 22:56
Срам я е да се събира с тях заради приятеля и - Поне така разбрах

rosencetooo
08-08-2010, 08:01
Какво ти пречи да се събереш няколко пъти с компанията му , да им дадеш възможност да ги опознаеш и може и да ти допаднат да не са ти толкова не приятни :) А и ако те е срам , няма какво да се срамуваш нали си с приятеля ти .. едва ли хапят компанията му ;дд

Bellatrix
08-08-2010, 08:11
И да не те харесат не очаквай линч и подигравки на всяка стъпка. Ти си гадже на техен приятел => няма да се държат лошо с теб. Тъй че отивай там просто и да не ти пука. И да те харесат - супер, и да не те харесат - пак супер.

alex_devv
08-08-2010, 09:18
Останете насаме, поговорете и му кажи как стоят нещата. Това което си написала в поста ти е най-добре да му го кажеш и на него.

Elenichkaa
08-08-2010, 09:39
:smt028 просто им дай шанс!

eminemfenka
08-08-2010, 11:11
Аз също така бях година и нещо с една компания .. Значи , като ги видех перех по всички възможни завои , даже изобщо не се мярках там където са те .. адски се притеснявах от тях .. Но в последствие по-късно си хванах гадже от там и ща не ща отивам на кафе.. ехеее оказаха се голями пичове година излизах с тях , после се разкарах.. Но определено бяха най - яките мигове и купони .. супер беше .. тъй че дай си шанс няколко пъти , опознай ги и ще видиш .. :-)

PHaNToM373
08-08-2010, 11:14
Благодаря за съветите! :-)

PHaNToM373
08-08-2010, 11:16
Останете насаме, поговорете и му кажи как стоят нещата. Това което си написала в поста ти е най-добре да му го кажеш и на него.
Говорили сме си.. :) но както казват и останалите.. ще им дам шанс : )

mArMaLaDkA
08-08-2010, 12:54
Да не би да се дразниш, че той е душата на компанията, а не ти?

MissBianka
08-08-2010, 15:21
мисля че е добре да излизате с тях поне още няколко пъти и да се опиташ да се отпуснеш в тяхно присъствие. не мисли за тях тях като за хора които не харесваш,опитай се да се шегуваш с тях и да се държиш дружелюбно и те ще ти отвърнат със същото(все пак ако си весела и енергична никой няма да устои на компанията ти :wink: ) и така нещата ще станат по-лесни.просто наистина трябва да се отпуснеш и да не показваш на приятеля си че не ги харесваш,все пак колкото и изтъркано да звучи си е истина- това са хората на които той държи,а щом ти дъжиш на него малко или много трябва да ги приемеш :)

lady__bird
08-08-2010, 15:35
Опитай да излезеш с тях 2-3пъти,но ако не ти харесва и наистина не искаш,кажи на приятеля си и готово.
Може би той иска да излизаш с компанията му,за да не се получава някакво делене.Примерно днес ще излиза с теб,утре с тях.. Понякога,когато има някакъв купон и той предпочете да отиде с тях,а ти искаш да си с него точно тази вечер той трябва да избира между приятелите и теб .. Не знам точно каква ви е ситуацията,казвам това от личен опит : )

silvencety
08-08-2010, 16:03
Бъди по широко скроен човек,и се научи да се чувстваш добре в голям кръг от различни типажи хора,това ще ти помогне много занапред в различни области ..
И моя приятел има голяма компания ,разликата при мен е че съм точно обратното на теб и даже ми забранява да излизам с тях,щото много съм "флиртувала" ,къде е видял флирт не знам .. 8-)

FiRe_LaDy
08-08-2010, 23:52
И аз имах същия проблем с моя приятел и компанията му. Нищо не ми бяха направили, но не се чувствах на място с тях. Кофти ми беше като отидех някъде с тях. Все мълчах и се чувствах тъпо. Но с времето почнах да свиквам с всички. Все още има моменти, когато ми е кофти с тях, но вярвам, че и това ще мине. Просто излизай и ти с неговата компания. Заговаряй ги. Опознай ги. Все някой ще ти допадне и ще имате общи теми на разговор ;)

GossipGirl89
08-09-2010, 03:02
Ами излезе с тях, понасили се ако трябва, но няколко пъти излезте, за да ги опознаеш горе-долу, а пък и направи жест за приятеля си... И задължително поговорете пак на тази тема. Ако след излизанията с тях отново си на същото мнение и отново не ти се нравят му ги кажи тия неща - сподели му, че не се чувстваш особено комфортно в тяхно присъствие и се опитайте да стигнете до някакъв компромисен вариант

Shamrock
08-09-2010, 03:06
http://www.tunacarpacciopi.com/comics/2008-12-31-Hang-Your-Stockings-and-Say-Your-Prayers.jpg

PurpleBubble
08-11-2010, 14:13
И аз имаМ същия проблем с моя приятел и компанията му. Кофти ми беше като отидех някъде с тях. Все мълчах и се чувствах тъпо.
+ 1 Пък аз като съм ходила при тях, малко като навлек се чувствах. 8-) Не ми беше удобно да ходя :D
Тей де ... таа по твоя проблем:
Излез няколко пъти с тях ... може да ти допаднат като ги опознаеш по-добре. Пък и може да ти хареса да не го "делиш" с компанията му :D 8-) Та така... :P 8-)

mimka1912
08-11-2010, 20:23
Аз мисля, че трябва да ги опознаеш. Все пак, разбираш много за един човек от приятелите му.
Аз бях в същото положение. Чудех се как ще излизам с компанията на приятели ми. Не исках и не исках. Накрая реших да им дам шанс и какво се оказа. Оказа се че с малки изключения са големи пичове. А сега вече не мога без тях. Излизаме непрекъснато и винаги ще съм благодарна на приятеля ми че ме запозна с тия хора..