PDA

View Full Version : Малко помощ с немския..



gigabytekn123
08-08-2010, 17:25
Искам да си скупя атлас на Собота, намерих го в ebay.de. Проблема, е че не знам немски, а гугул преводача зацепва...та ми трябва малко помоще от тези, които знаят немски. Искам да знам дали офертата включва атлас + диск + таблиците и дали номенклатурата е на латински.
Това е офертата;
cgi.ebay.de/Sobotta-Anatomie-Menschen-Reinhard-Putz-Reinha-/180535030984?cmd=ViewItem&pt=Sach_Fachb%C3%BCcher&hash=item2a08b9f4c8

kalpazanka
08-08-2010, 17:27
Не си струва парите, пич. Хвалят го, но картинките са същите, като тези в Синелников. Защо не вземеш Синелников на старо- немският в такъв случай няма да ти е пречка? Текстовете на руски няма да ти трябват, а по картинките всичко си е на латински. За капак може да си намериш четирите тома без пари от интернет.

gigabytekn123
08-08-2010, 17:48
Синелников без пари :grin: Къде, къде???
Аз от седмица го издирвам, в момента има преведени на български 2 тома, на цена 70лв за том.

kalpazanka
08-08-2010, 17:52
Аз от седмица го издирвам, в момента има преведени на български 2 тома, на цена 70лв за том.
:smt104
Те това е пладнешки обир!

Във форума на МУ София ги открих преди доста време. Хвърли едно око и на дата.бг.
Ще се разтърся и като докопам линк, ще го публикувам.

Едит- заповядай.
http://www.medfaculty.org/forum/index.php?topic=924.0

gigabytekn123
08-08-2010, 17:54
Да допълня, че атласите от замундата са много стари. На Славейков един том от Синелников е около 90 лв, и това е от 63 година :?
Затова се спрях на Собота, атласа ми излизам 120лв.

kalpazanka
08-08-2010, 17:56
Както искаш. Атласите, които си изтеглих, бяха от '96 година. В замунда регистрация нямам и просто няма как да знам къде какво е публикувано и колко е актуално. ;)

WinstonSmith
08-08-2010, 17:57
Включва таблиците и диска (онлайн версия на целия атлас) и доколкото прочетох - включва и допълнителни практически примери, изпитни въпроси, анимации по повърхностна анатомиян( сигурно на диска).

А за езика пише едно: Sprache: Deutsch
Тоест, език - немски.

Съгласно личния ми опит с немския, в Германия масово се употребяват други названия на термините вместо латинските, които знаят почти само докторите.
Но доколкото видях целевата аудитория са студентите по медицина, така че всичко трябва да е наред.

kalpazanka
08-08-2010, 17:59
Ама е кофти, ако не е учил досега немски, да се бухне в дълбоки води- в атласа термините са едни, а на лекции и упражнения анатомия му се говори с латински термини... кофти си е и в даден момент ще е манЖа с грозде. А и както виждам, авторът не се справя с немски /нищо лично/.
Затова препоръчах Синелников.

WinstonSmith
08-08-2010, 18:06
Не знам за термините, аз само превеждам.
хаххаахахахха

Но ако наистина атласът е основно насочен към студентите не би трябвало да има проблем с терминологията. Демек - латинска.

Спомням си как преди няколко години като бях малък говорих с един немски доктор и остана впечатлен, че ползвам латинската терминология, която си се ползва и в България де.

gigabytekn123
08-08-2010, 18:08
Благодаря за превода и за линка.
Синелников е по-добър вариант от Собота т.к учебника по анатомия е писан по него и се спазва последователността с атласа, но не мога да си го позволя (излиза около 400лв и 4те тома).
Собота е добър вариант, не ми пречи че текста е на немски, важно е номенклатурата да е на латински. То затова е атлас да се гледат таблиците, картините. За текста има учебник по анатомия.
Със сигурност ще ползвам и електронния вариант на Синелников и Нетер.
п.с В amazon атласа го намерих чисто нов за 40 EU.

kalpazanka
08-08-2010, 18:47
За 40 евро собота ли? Не се излагай, тук е без пари. ;)
http://isohunt.com/torrents/?ihq=Sobotta