PDA

View Full Version : Моля да ми помогнете



Stefie
08-08-2010, 19:52
Така... Казвам се Стефка и уча в езикова гимназия "Бертолт Брехт" гр. Пазарджик. За първи път пиша нещо подобно в сайт, май не е по поставените теми, но се надявам да ми простите :-| :twisted: 8-[ Тази учебна година ми предстои изпит по немски език, за който съм си избрала тема. Тя е свързана с нашите народни танци - това ме интересува, защото танцувам от 11 години. Та трябва да направя проучване, от което да си съставя диаграма. Накратко ви моля просто да ми отговорите на въпросите: Според вас има ли интерес към народните танци в страната? Популярни ли са сред младежите?
PS може да добавите и нещо друго по темата, което ви е направило впечатление :wink:
Предварително ви благодаря :)

vilito2589
08-08-2010, 19:55
Има интерес но малък поне аз мисля така

Unendlich
08-08-2010, 20:02
Ха, ето едно момиче от мойто даскало. :) Май ще си 12-ти клас и темата е свързана с изпита за дипломата по немски, в ДСД групите ли си ?


По темата: Народните танци са сравнително популярни, защото има много младежки и детски ансамбли, които танцуват народни танци. Повечето деца/младежи са от малки там и интересът им е продиктуван по-скоро от родителите (поне на мен така ми се струва). Напливът не е чак толкова голям, даже не би могло да се каже и голям, но има интерес и традицията не умира :) Какво ми е направило впечатление - постоянно имат някакви турнета, участия - в България, а и много често в чужбина. В Котел има училище, което е специално за това - пеене и народни танци, едно момиче отиде там след 7-ми клас и иска да се развива именно с това.

Nakadah
08-08-2010, 23:32
Ако си говореше собствения език можеше и да искам да ти помогна...

Stefie
08-09-2010, 09:01
vilito2589 много ти благодаря, че сподели мнението си :)
Unendlich, да във Foerderklasse съм. Ти в кой клас си? и благодаря за помощта ;-)
Nakadah, че защо да не си говоря собствения език? ако съм те разбрала правилно сега би трябвало всичко да е наред :neutral:

someonerandom
08-09-2010, 09:49
Той Nakadah май не обиччаше немските гимназии :D

Unendlich
08-09-2010, 09:58
Сега ще съм 10'б'. Сетих се, че Декември месец фьордерите държат изпит за немска диплома (предполагам сега ще си 12-ти клас) и явно такава тема си избрала за него :) Иначе няма за какво да ми благодариш :)

Stefie
08-09-2010, 18:08
someonerandom, благодаря сега ми стана ясно :---)
Unendlich, радвай се, че вие няма да държите този изпит (до колкото знам де) Иначе да сега ще съм 12 клас :shock: дано времето до тогава се позабави малко :-s

Unendlich
08-09-2010, 20:24
E как няма да го държим ? Да не ни ги дадат ей така от нищото тези дипломи, пак ще искат нещо да пишем. Вярно, че сега в края на 9-ти клас изпитът ни беше по-лесен от вашия, ама фьордерите все пак не мисля, че ще имат нещо опростено .. :?


Още по темата: Има и доста състави, които са от по-възрастни младежи, някои дори от хора на средна възраст. Повечето състави танцуват характерни танци за техния край - Шопски, Тракийски, Мизийски, Добруджански :)

Stefie
08-10-2010, 06:23
#-o О, да така е. Аз си мислех за друго, че вече няма да има фьордери. Но и за тази информация не съм убедена :neutral: Нали вече преминах през тези терзания и много не се интересувам какво се променя и какво не :-D Ти сега ще бъдеш първа година фьордер или?

Cveti097
08-12-2010, 17:35
Има интерес , но е малък. Интересън е най-вече в хората с повечко годинки :D .

Stefie
08-13-2010, 12:36
Cveti097, благодаря за включването :) всеки отговор ми помага :---)

venelinka
08-13-2010, 12:39
Смятам, че интересът към българските народни танци се възвръща в последно време. За това свидетелсват множеството нови младежки школи и ансамбли.

Stefie
08-13-2010, 19:25
venelinka, благодаря и на теб и дано си права :smt023