PDA

View Full Version : Едни въпроси относно хомеопатията и кока-колата



mrysnika
08-08-2010, 20:45
Какво знаете за принципа на хомеопатията-дали се дължи на внушение лекуването с тях ? Чувал съм,че понеже са на билкова основа съществува и самовнушението,за да действат наистина... ? Какви версии знаете вие ? Също така чували ли сте Кока-Колата да е полезна за стомаха в някои случаи ? Въпреки че газираното е вредно,помага за по-бързото храносмилане долкото знам и по принцип може да действа и положително...
Вие какво знаете по тези въпроси ? Ако може да дадете и източници на информация. Мерси.

TykaSePisheNick
08-09-2010, 07:22
Знам само, че като потопиш 5 ст. в чаша кола и след време ги извадиш са бели.

zoreto
08-09-2010, 07:25
точно колата не може да ти помогне по никакв начин.Прави си сметката щом колата може да премахне ръжда от старо болче или това съм го пробвала: 1 бръснарско нежче счупено на 2 и потопени в часа кола - на3тия ден ножче нямаше :-o

kalpazanka
08-09-2010, 07:47
За хомеопатията нямам логично обяснение дали действа. Тъй като използваните концентрации там са толкова ниски, не е възможно да получиш нежелани лекарствени реакции, ако евентуално лекарството не е правилно избрано според типа човек. Респективно за мен не е възможно да подейства, както медикаментите в алопатичната медицина. Като че ли надделява в мен становището, че ефектът е психологичен. ;) Не бих посмяла да (се) лекувам основно с хомеопатия. Може да е като допълваща терапия /например при проблеми с дихателната система към АБ да се пие хомеопатичен сироп заради кашлицата/, но високи температури от рода на 38-39-40 C да лекувам с хомеопатия и да чакам да спадне, не ми стиска... :?
Отделно, ако се лекуваш с хомеопатия, има едни малки подробности с огромно значение- 5 часа преди приема на медикамент не трябва да си пушил/а, не трябва да си си мил/а зъбите с паста, съдържаща мента, да си дъвкала дъвки, съдържащи мента, да не си пил/а кафе...