PDA

View Full Version : Заздравяване на косата



xHARDCANDYx
08-09-2010, 11:48
Косъма ми е много изтощен от пресата и мисля че е време за заздравяване... Преди време бях чела че желатин добавен в шампоана помага за заздравяването... Чела съм и за безцветната къна, но не смея, защото оставяла оранжеви отенъци... Другата версия е боядисване на косата...

...Идеи ...?

rosencetooo
08-09-2010, 11:51
Маска с майонеза ,,Краси'' преди всяко миене на косата я нанасяш и стоиш 15-30мин. с нея :) Ии.. ако си боядисаш косата ме съмнява да ти се оправи , вероятността да се изтощи още повече е голяма , рядко са случаите , когато след боядисване косата изглежда по-добре.
Спри да ползваш пресата.. или и намали максимално използването. Прави си маска само с тривимитанол и стой с него 1-2 часа.

xHARDCANDYx
08-09-2010, 11:52
Това за първи път го чувам...? Но няма ли да се омазни бързо ?

rosencetooo
08-09-2010, 11:54
Не , това го правя от 2-3 седмици с косата си , фризьорката ми ми го препоръча , и да ти кажа косата ми живна ии става по-мекичка и с блясък.А и аз тази маска си я правих 3 пъти седмично и въобще не ми се омазни косата ,но ти примерно го прави 2 пъти седмично и ако не забелиш омазняване , почни 3 пъти да я правиш ..

xHARDCANDYx
08-09-2010, 11:58
Е нищо не губя - ще пробвам и това :)
Благодаря

rosencetooo
08-09-2010, 12:00
Няма защо :) Ако искаш се допитай и за още нещо до heiress :)

slynchoo
08-09-2010, 12:11
дам,маската с тривитаминол наистина ще ти помогне.На майка ми косата беше мн зле и с тая маска просто...коренна разлика.Сигурно ти е ясно,че трябва за известно време да спреш пресата.При моята фризьорка има едно спрейче,което предпазва косата от пресата.Наистина е доста ефикасно.Попитай фризьорката си за нещо подобно.

titinkaa
08-09-2010, 12:32
Тривитаминола му е майката.

IrRePlAcEaBlE
08-09-2010, 13:43
II. Права и задължения на потребителите
6. Да не публикуват теми и постове съдържащи само и единствено емотиконка, +1, цитат на предишна публикация, отговори, които с нищо не помагат на автора на темата, или едносрични и безсмислени отговори. Не се допуска цитиране на пост с повече от три "вмъкнати цитата".
kalpazanka

shell
08-09-2010, 14:02
Избери между : бадемоно,кокосово масло :) Тривитаминол или маската на LORYS :) Намали до минимум пресата и сешоара и косата ти бързо ще се оправи :)
А за боядисването - не съм много сигурна,че ще има положителен ефект,защото косата ти вече е изгощена :( по - скоро да стане обратното...
А сетих се още нещо ,което може да ти помогне - маска за коса с хума :) Тя също е великолепна...

xHARDCANDYx
08-09-2010, 15:52
Ми с хума съм пробвала, но от тази на Jankar никак не съм доволна... Маската на Lorys я ползвам от време на време и съм доволна от нея :)

anitapz93
08-09-2010, 17:30
Тривитаминол и маска на Lorys

dimeto007
08-09-2010, 17:57
:shock: Извинявам се, че ще използвам темата,но искам да попитам някой ползвал ли е пяната за коса на Тафт-черна с малко лилаво(с кашмир). Аве . . . аз ли нещо не правя както трябва или самата пяна не струва. Уж е с силна фиксация пък на мен не ми фиксира косата - се една с нищо не съм се намазала- не ми става чуплива и хубава както очаквам. И друууууго . . . ако някой я е ползвал би ли споделил дали му остават някакви бели следи след като я нанесе и изсъхне - много е дразнещо. :shock: Страшно съм разочарована. . . Ще съм благодарна и ако някой предложи някаква хубава пяна за коса на прилична цена.

П.П. Косата ми е права на пластове, средна дължина.

xHARDCANDYx
08-09-2010, 18:25
И аз не съм доволна от нея. Плюс това мирише на гадно...
Сега имам 2 на нивеа - тази за блясък и тази за обем...Доволна съм от тях !

dimeto007
08-09-2010, 18:55
:) Благодаря! Аз вече от личен опит не се доверявам на такива марки които много се рекламират `щото всичко е измама. Пяни . . . една спирала на Коллосал- цикламена .. . хах нямаше го уаау ефекта. Шампоани . . . и тем подобни - вече не! Каквото си харесвам него ще си ползвам, все слушам другите че много им харесало дай и аз да го пробвам. Имах си една пяна и беше по-добра от тази - една на престиж в червена опаковка и беше по-евтина.

lady__bird
08-09-2010, 19:04
О и аз така,а най-вече за шампоаните..Wash&Go,headandshoulders.... само ми изтощават косата :? За бързо омазняваша се коса или пърхот само ще споделя е хубаво да се къпете с Тео бебе.На мен ми помага,ако съм ползвала някой гаден шампоан и 1-2седмици карам на тео бебе и всичко се оправя ;д :)

rakiQ
08-09-2010, 19:10
да , що не си сложиш направо кетчуп и горчица ? простотия...
купи си хубава проф. маска за коса от салоните! ще дадеш повече пари,но поне ще се оправи
аз нямам нерви да се мажа с лепкажи ,мазни неща..

divacheee
08-09-2010, 21:05
О и аз така,а най-вече за шампоаните..Wash&Go,headandshoulders.... само ми изтощават косата :? За бързо омазняваша се коса или пърхот само ще споделя е хубаво да се къпете с Тео бебе.На мен ми помага,ако съм ползвала някой гаден шампоан и 1-2седмици карам на тео бебе и всичко се оправя ;д :)

На мен от Тео бебе косата ми става отвратителна.. Къпала съм се с бебешки на Нивея .. и къде, къде по добър е от Тео бебе ..

Относно темата.. аз бях направила същата простотия с косата си .. Изправях я всеки ден .. бях си съсипала косата, а смея да твърдя, че имах хубава коса .. Сега ползвам шампоан и балсам на Елсев срещу накъсване.. купих си професионална маска от фризьорката, правя си и домашни маски и косата ми взе да се съживява .. И най - важното .. вече използвам пресата веднъж, най -много два пъти в седмицата :-D

rakiQ
08-10-2010, 08:11
О и аз така,а най-вече за шампоаните..Wash&Go,headandshoulders.... само ми изтощават косата :? За бързо омазняваша се коса или пърхот само ще споделя е хубаво да се къпете с Тео бебе.На мен ми помага,ако съм ползвала някой гаден шампоан и 1-2седмици карам на тео бебе и всичко се оправя ;д :)

На мен от Тео бебе косата ми става отвратителна.. Къпала съм се с бебешки на Нивея .. и къде, къде по добър е от Тео бебе ..

Относно темата.. аз бях направила същата простотия с косата си .. Изправях я всеки ден .. бях си съсипала косата, а смея да твърдя, че имах хубава коса .. Сега ползвам шампоан и балсам на Елсев срещу накъсване.. купих си професионална маска от фризьорката, правя си и домашни маски и косата ми взе да се съживява .. И най - важното .. вече използвам пресата веднъж, най -много два пъти в седмицата :-D
малеее и аз я дърпам всеки ден 230 градуса ...

xHARDCANDYx
08-10-2010, 08:55
Аз я изправям по 2 пъти на седмица...обаче тия бебешките шампоани не доомазняват ли допълнително ?

divacheee
08-10-2010, 09:45
малеее и аз я дърпам всеки ден 230 градуса ...

И аз бях така .. и фризьорката като ми видя косата се изплаши :D

Използваш ли нещУ за защита от пресата .. аз ся се чудя кво да си взема :?

xHARDCANDYx
08-10-2010, 10:44
Loreal Hot Liss