PDA

View Full Version : Самочувствие..



chambao
08-09-2010, 15:12
Незнам дали темата е тук,ако не е del..

Проблеми ми е в това,че нямам никакво самочувствие и увереност да излизам и да се запознавам с момичета.Отчитам го на това,че преди година имах акне и сега когато се излекувах продължавам да си мисля,че го имам тоя проблем.Не казвам,че въобще не познавам момичета,но отначало докато се запознаем и минат 1,2 срещи съм пълно дърво,а когато и момичето е кифла която веднага те упреква,а вместо това да ти помогне става още по трудно.Кажете вече какво да направя,че да съм нормален човек..

За да няма на колко години си : НА 18 :)

zlonamerena
08-09-2010, 15:34
Трябва да излизаш повече,дори и да е само с момчета.. иска се време, направи някой друга дискотека,дори и да не танцуваш само да стоиш, опитай да се разчупиш от вътре. По-добре е малко самочувствие.. отколкото голямо без покритие. Колкото до момичетата,трябва да си по разговорлив, не е задължително да се правиш на гъзар и да ги омайваш. опитай се да надминеш себе си.. много ще ти помогне 8) стягай се бързо и излизай на някъде с компания, и гледай винаги да си взел думата :D Трябва да бъдеш по-уверен в себе си..ако си както казваш без самочувствие.. ще оставиш всички да ти се качат на главата! :?

bratignat
08-09-2010, 15:45
За кифлите да не ти пука. Иначе - както каза девойчето по-горе, трябва д аизлизаш повече. Имал си проблем с акнето, коетом си било сериозно, но си се преборил. Това е достатъчна причина да се гордееш със себе си и успехите си.

mArMaLaDkA
08-09-2010, 16:20
Абе яя... Как така ше се сдухваш от някакви си въздухарки? оО
Хич да не ти пука. Пиеш една студена вода и се радваш, че това нещо няма да ти е в къщата. 8-)

Ти си си нормален човек, просто нямаш вяра в себе си. Предизвиквай се, поставяй си цели - ''днес ще заговоря тая; утре ще поканя на разходка оная..." - и така всеки път, когато имаш успех, ще започнеш да ставаш все по-уверен и по-уверен. Пък като не успееш, приемаш неуспеха с усмивка и следващата. :) Просто... все някога ще трябва да се изправиш срещу страховете си, затова затварянето вкъщи и сдухването на кръчма/дискотека са до време. Усмихвай се и гледай да си прекарваш добре.

И впрочем, акнето не е нещо чаак толкова отвратително нещо, а напълно нормално като за тая възраст. Никога не помня да съм отрязвала някое момче, само защото е било в период, в който е имало проблем с кожата. оО

sladur4etyYy
08-09-2010, 16:57
докато се запознаем и минат 1,2 срещи съм пълно дърво,а когато и момичето е кифла която веднага те упреква,а вместо това да ти помогне става още по трудно.



извинявай, ама момичето не е излязло с теб, за да ти решава социалните проблеми. не може да се държиш ''като пълно дърво'' и да очакваш тя постоянно да те предразполага, да ти говори, да започва теми, а ти да отговаряш с ''да/ не/ не знам/ може би'', забол нос в сока си. бас държа, че момичетата, наречени от теб ''кифли'', са си напълно обикновени, готини момичета. не хвърляй върху тях вината за това, че ти си сакат в тая област.


съгласна съм с по- горе написаното, че трябва всеки ден да си поставяш някакви предизвикателства. направи го и не се отказвай, бъди постоянен и ще видиш, че ще има резултат.