PDA

View Full Version : Пъпки [puke}



sToyAncHo
08-09-2010, 20:06
Здравейте! Момче съм! Да момче...малко странно :-D та проблема ми е както пише в заглавието ПЪПКИ. Или съм комплексар или просто искам да изглеждам добре...незнам но искам да ги махна. Стискам много...имам и черни точки... в момента се мажа с някакви вълшебства, които не помагат много. Не са ми много пъпките, но се притеснявам да не се появят още. Махам, махам и просто се обезобразих ;д. ХЕЛП защото неиздържам повече!!! 8-[ 8-[ 8-[

paramore159
08-09-2010, 21:09
спри да стискаш така излизат повече! Купи си крем акне аут и се мажи три пъти на ден много хора са доволни от него както и аз :) ако не ти помогне отивай на кожен той ще ти каже най - добре как да се справиш с проблема

dimeto007
08-10-2010, 05:40
Пробвай с тоалетни трици, спирт+хлорнотромецин,хума, или някакъв почистващ лосиьон/гел. Но не и да ги стискаш.

Di
08-10-2010, 10:50
пчисти лицето и сложи крем здраве

ecstazy
08-10-2010, 11:14
оня ден ми казаха, че ракията ги суши. Колкото и да ти е жал - мацаш си с памучето, напоено с ракия и хем ще се махнат бързо, хем ще миришеш хубаво 8-)

anonymous708973
08-10-2010, 13:33
Така. Да се уточним - който казва, че черна точка или тийнейджърска пъпка не се стиска, не разбира нищо (Знам, че има и козметички, които я твърдят тая ПЪЛНА глупост) и да не си дава некомпетентното мнение!

Не знам дали обаче ги стискаш правилно. Иди на козметичка 2-3 пъти да видиш и да прецениш дали можеш така и дали има ефект. Купи си пилинг (или скраб, същото е) и го ползвай 1-2 (НЕ повече) пъти в седмицата. Препоръчвам и тоника против черни точки на Clean and clear. Не се мажи с крем "Здраве" или "Бочко", защото допълнително омазняват кожата, а пъпките се появяват точно заради това. Лично на мен парната баня ми помага много - изпаренията на врящата вода отварят порите и се почистват в дълбочина, а и пъпките се стискат по-лесно.

Избягвай да си пипаш лицето с мръсни ръце и да го клепаш с каквото ти падне. Използвай 1-2-3 неща дълго време, за да прецениш дали има ефект :)

Di
08-10-2010, 13:45
на мен пък от крем здрав ми се оправят без стискане и кожата не ми се омазнява и т.н.
всеки има различен тип кожа,за това не можеш да кажеш какво е хубаво и лошо на човек, когото не си виждала,тоет не знаеш каква му е кожата :)

kotka155
08-22-2010, 16:27
PinkPan7her каза :Така. Да се уточним - който казва, че черна точка или тийнейджърска пъпка не се стиска, не разбира нищо (Знам, че има и козметички, които я твърдят тая ПЪЛНА глупост) и да не си дава некомпетентното мнение! :-o


Никога не стискайте пъпките

В противен случай увеличавате риска от инфекция, защото пипането и изстискването ще изложи кожата на бактериите, които се намират по ръцете ви. Тъй като пъпката има разширени пори, особено след спукване бактериите лесно могат да навлязат в кожата.
Това със сигурност ще доведе до възпаление и подуване на мястото. Най-добре е да оставите пъпката и да не я пипате. С редовно почистване скоро тя ще изчезне.

За да успеете, се изисква известна дисциплина, тъй като пъпките често сърбят и ви изкушават да ги пипате и чешете, или още по-зле – да ги пукате. Когато се случи нещо такова, веднага измийте лицето си със сапун.

Това са много прости съвети и, ако ги следвате, вероятно много скоро ще излезете от вкъщи с чисто лице. Но все пак има състояния, при които домашните мерки няма да са достатъчни. Тогава се налага да се консултирате със специалист - дерматолог, който да ви посъветва как да третирате акнето. :)

mArMaLaDkA
08-22-2010, 16:38
Никой не може да ме убеди, че гадна гнойна ЗАБЕЛЕЖИМА пъпка ще се махне "след редовно почистване" и без стискане.
Щом гадината се е появила вече, въпреки "редовното почистване", значи няма да изчезне с него. И най-малкото, не е естетично такова нещо да ти "краси" лицето, а ти да си го храниш, пазиш и гледаш като писано яйце.

И все пак, тук е моментът да уточня, че никога не съм имала акне. Не и от онова зловещото, от което остават огромни петна със седмици, след като пъпката е изчезнала.

Romance
08-22-2010, 16:46
Преди да си легнеш сложи малко паста за зъби (но на сутринта не забравяй да се измиеш, защото аз често си ходя омазана)
Пастата изгаря пъпката и тя зараства много бързо.
При мен поне помага.

LipSy
08-22-2010, 16:58
Чрез изстискването се появяват още повече, така че српи. По-добре ходи на козметик и посети дерматолог!

KumchoValcho
08-22-2010, 17:02
Чрез изстискването се появяват още повече, така че српи. По-добре ходи на козметик и посети дерматолог!Не е вярно

LipSy
08-22-2010, 17:03
Чрез изстискването се появяват още повече, така че српи. По-добре ходи на козметик и посети дерматолог!Не е вярно

Виж сега, аз така съм чувала.

LipSy
08-22-2010, 17:04
Чрез изстискването се появяват още повече, така че српи. По-добре ходи на козметик и посети дерматолог!Не е вярно

Виж сега, аз така съм чувала.

Пък и лично същото нещо на мен ми го е казвал козметик!

KumchoValcho
08-22-2010, 17:16
Чрез изстискването се появяват още повече, така че српи. По-добре ходи на козметик и посети дерматолог!Не е вярно

Виж сега, аз така съм чувала.

Пък и лично същото нещо на мен ми го е казвал козметик!Съветвам те повече да не ходиш при въпросния козметик

vIKToriYa
08-23-2010, 16:29
оня ден ми казаха, че ракията ги суши. Колкото и да ти е жал - мацаш си с памучето, напоено с ракия и хем ще се махнат бързо, хем ще миришеш хубаво 8-)
по-лесно си купи салицилов спирт 2% и една ампула гентамицин изсипи ампулата в спирта ии си мажи лицето всека вечер но да знаеш че изсушава ако ти ее сухо мажи само пъпките и после с някакъв хидратиращ крем при мен ефекта ее WOW :D :D :grin:

XxStupidMuffinxX
08-23-2010, 17:54
Каквото и да правиш.. спри да си стискаш пъпките..

Черните точки внимателно след баня.. или след парна баня с тампон за грим или памук.. : ))

Minerva
08-23-2010, 18:34
Почиствай си лицето редовно и най-добре, ако са много много ходи на козметик да ти ги маха. Тва, че като ги стискаш стават повече не е така. Тия боклуци, с които е пълна пъпката трябва да ги разкараш от себе си. Чувала съм, че Зинерит помагал, както и Акне аут - лосионче някакво.

solddy
08-24-2010, 04:41
Спираш да ги стискаш , не че ще тръгнат да се появяват повече , просто остават петна , а и не винаги минават след като я изтискаш. Почистваш си лицето(пазара е голям за такива продукти , мисля че каквото и дад избереш няма да сбъркаш) , можеш да почнеш диета , ако установиш , че ти излизат от определена храна (сладко , млечни продукти , мазно ...).Попринцип най - добре наистина ще е да отидеш на дерматолог , но да си сигурен , че е компетентен , не после да се окаже , че само си хвърлил парите на вятъра или не дай си боже нещо се влоши.Иначе като личен опит бих ти препоръчал две лекарства : Акне аут(едно такова бяло кремче ) и Зинерит (като лосион такова) тези неща доста ми помогнаха да се отърва от пъпките

PinkPussy94
08-24-2010, 13:09
Така моята препоръка към теб е тъй като си мом4е и кожата ти е по груба можеш да използваш аспирин. Много помага но трябва упоритост и да не те е мързел :Д

roshlichka
08-24-2010, 15:35
Зинерит. Това нещо е вълшебство!

LuckyDA
08-27-2010, 14:46
за черните точки си купи Гарниер 3в1 (до колкото се сещам имаше и мъжка серия)
а за пъпките Dalacin T ! от много време го ползвам и няма по-добро :grin: