PDA

View Full Version : Гаф при боядисване- какво да правя?



bonbonche005
08-09-2010, 20:18
ПРЕДИ ПОЛОВИН ЧАС СИ БОЯДИСАХ КОСАТА УЖ КАФЯВА .. А ТЯ В КОРЕНИТЕ СТАНА РИЖАВА ........... КАКВО ДА ПРАВЯ ПО ДЯВОЛИТЕЕЕЕЕ ?!:!!?!

Слагай една идея по-описателни заглавия.
kalpazanka

rakiQ
08-09-2010, 20:21
в/у какво си сложила кафявото

rosencetooo
08-09-2010, 20:21
Намацай я пак в корените..

bonbonche005
08-09-2010, 20:27
Бях с черна коса :Д:Д:д явно на места е паднала боята ... :Д:Д
Оле
като се вържа ставам с рижава коса, като си пусна косата стаам с черна коса :Д:Д:Д:д оле ПОМОЩ ужасно мангалско е

Ankh
08-09-2010, 21:35
Закво изобщо си правите експерименти с косите и след това ревете?!
Отивай на фризьор, за да не стане още по-зле положението.

Nappii
08-09-2010, 22:14
Закво изобщо си правите експерименти с косите и след това ревете?!
Отивай на фризьор, за да не стане още по-зле положението.

+1 :?

titinkaa
08-10-2010, 05:41
Закво изобщо си правите експерименти с косите и след това ревете?!
Отивай на фризьор, за да не стане още по-зле положението.

+1 :?

+2,иди фризьорката да те боядиса,и като получиш желания и равномерен навсякъде цвят тогава се плескай сама.

Carmen_Kass
08-10-2010, 08:01
случайно да си в цикъл?

Harum_Scarum
08-10-2010, 08:05
^ мит е,и не е вярно. :)

j_adore2
08-10-2010, 08:10
Върху черното никога няма да хване кафяво.А пък в корените е рижаво защото там вече е пола подкарала твоята коса ;)

Carmen_Kass
08-10-2010, 08:11
^ мит е,и не е вярно. :)

И аз така си мислех,че са глупости и не е възможно,докато не го изпитах.
И на всичкото отгоре не само на мене не ми се е получавало,но и на една приятелка(бях свидетелка как придоби вид на калайдисан тиган в главата).

Но щом е била с боя,а не с обезцветител е невъзможно да стане рижава.Дори и на черна основа.
Нека авторката на темата даде повече подробности,за да видим къде е проблема и как да го решим.

bonbonche005
08-10-2010, 10:18
Информацияя ... колко информация ;д

Ами преди 3 месеца се боядисах последно черна.. и сега си мислех, че боята е паднала, защото го няма онова гарваново черно. Иии вчера си купих боя Златен Кестен - по светло кафяво от моето ... :д и какво стана
в момента косата ми отгоре си е направо рижава :Д и като я вържа става на места рижава на места тъмно кафява ;Д
Простооо няма ВТОРИ на земята като с мойта коса. Човек да си каже, ако нарочно бях опитала да я направя такава, тя нямаше да стане по начина по който исках д;д;д


П.П. Вече се харесвам, но все пак давайте идеи как да си оправя косата :д Не мога да се появя така на училище.

vanity23
08-10-2010, 11:02
ами отиди при фризиора си и поискаи да ти я обезцвети или боядиса в твоя цвят и чак след това да те направи както си желала преди това :)

GVG
08-10-2010, 11:29
Информацияя ... колко информация ;д

Ами преди 3 месеца се боядисах последно черна.. и сега си мислех, че боята е паднала, защото го няма онова гарваново черно. Иии вчера си купих боя Златен Кестен - по светло кафяво от моето ... :д и какво стана
в момента косата ми отгоре си е направо рижава :Д и като я вържа става на места рижава на места тъмно кафява ;Д
Простооо няма ВТОРИ на земята като с мойта коса. Човек да си каже, ако нарочно бях опитала да я направя такава, тя нямаше да стане по начина по който исках д;д;д


П.П. Вече се харесвам, но все пак давайте идеи как да си оправя косата :д Не мога да се появя така на училище.

Наравила си огромна грешка.. от обща култура трябва да знаеш, че от тъмен към светъл цвят, желания цвят които си искала (в случея Златен Кестен) няма да стане освен с постепенно изсветляване на косъма, или с обезцветяване (демек, да махнеш черната боя, която си си слагала преди известно време). В корените си станала така, защото както казаха и останалите, там е покарала твоята естествена коса, която е по светла и там Златния Кестен (боята) те е хванала, а на другото място не, защото по дължината на косата ти седи още черната боя.. (макар и не така гарваново черно).
Имаш няколко варянта (според мен) да си оправиш косата:
1. Боядиши се пак черна, така ще премахнеш рижавите корени
2. Отиди в някой фризьорски салон, за да ти направят нужната манипулация на косата (ако искаш все пак да си златисто кестенява) 3. Купи си по тъмна боя, примерно тъмен кестен/кафява, боядиши се, след известно време, примерно края на този месец, си купи по светла боя (прим. кестенява, светло кафява) и пак се боядиши... Така постепенно ще се изсветлш и няма да имаш тези рижави корени или други странични ефекти.
Имаи в напредвид, че честото боядисване вреди на структурата на косъм и може да бъде деформиран или да опада, така, че ако избереш 3.-то не бързаи да се боядисваш на 2-ра седмица след първото боядисване. Вредно е!

MaLty
08-10-2010, 11:38
Информацияя ... колко информация ;д

Ами преди 3 месеца се боядисах последно черна.. и сега си мислех, че боята е паднала, защото го няма онова гарваново черно. Иии вчера си купих боя Златен Кестен - по светло кафяво от моето ... :д и какво стана
в момента косата ми отгоре си е направо рижава :Д и като я вържа става на места рижава на места тъмно кафява ;Д
Простооо няма ВТОРИ на земята като с мойта коса. Човек да си каже, ако нарочно бях опитала да я направя такава, тя нямаше да стане по начина по който исках д;д;д


П.П. Вече се харесвам, но все пак давайте идеи как да си оправя косата :д Не мога да се появя така на училище.
Има втори на земята като с твойта коса - аз 8-) Само дето мойта естествената е такава, и + тфа има червени отенъци :lol: Не знам на кфо се дължи,ама като се появих един път вързана ми казаха "Мартино,ти си руса" :razz: А косата ми е тъмно кестенява :lol: Радвай се,че поне от боя е станала такава .. 8-)

Иначе,иди на фризьор :)

Carmen_Kass
08-10-2010, 11:40
Купи си remover(има и по-евтини на Престиж и по-скъпи).Той ще премахне боите и кафявото и черното и ще си останеш с твоя цвят.И след него можеш да си сложиш боя близка до твоя цвят или да си оставиш косата на спокойствие за 1-2 седм.

Държа да подчертая,че римувъра НЕ е обезцветител.
Римувъра премахва боите,които си наслагвала.
Обезцветителя,маха и естествения цвят на косата,премахва и естествения пигмет от косъма.

Според мене римувъра е най-подходящото за момента решение.А и няма да ти увреди толкова косата.

UnForgettableDream
08-10-2010, 11:56
Искам да попитам за този римувър горе-долу на каква цена е.. Питам за нещо по-евтино. И не разбрах за действието му например ако през 2-3 месеца боядисвам косата си от 2 години и в момента от около 3 месеца не е боядисвана и изглежда изсъхнала, защото се нуждае от боядисване използвам този римувър косата ми би ли си възвърнала по някакъв начин вида, който е имала, когато не е била боядисана, защото много ми се иска да спра да я боядисвам. В момента е като изсъхнала и изглежда по-светла от истинския ми цвят. Струва ми се, че няма да минава вече без боядисване.. :( :(

Carmen_Kass
08-10-2010, 13:48
Искам да попитам за този римувър горе-долу на каква цена е.. Питам за нещо по-евтино. И не разбрах за действието му например ако през 2-3 месеца боядисвам косата си от 2 години и в момента от около 3 месеца не е боядисвана и изглежда изсъхнала, защото се нуждае от боядисване използвам този римувър косата ми би ли си възвърнала по някакъв начин вида, който е имала, когато не е била боядисана, защото много ми се иска да спра да я боядисвам. В момента е като изсъхнала и изглежда по-светла от истинския ми цвят. Струва ми се, че няма да минава вече без боядисване.. :( :(

Мисля,че най-евтиният беше около 3-4 лв.на Престиж.
Римувъра премахва натрупаната боя."Измива" я и остава твоя цвят.

Изглежда по-светла и по-изсъхнала заради това,че не си я боядисвала скоро.С всички коси е така.

Като добиеш твоя цвят,дори и да е израснала нова коса...винаги цвета седи зле и при мене е така,без блясък,без нищо-въпреки,че е нова коса и не е увредена.И затова си слагам безамонячни и съм доволна.Един път почне ли се с боядисването мисля,че няма спиране.
Махни тия чернилки с римувъра и си взимай безамонячна боя.
И мноого,много поддръжка и грижа за косата.И няма да имаш проблеми.

Romance
08-10-2010, 13:57
Извинявам се на авторката, че използвам темата й, но искам да попитам .. понеже мисля да си правя кичури утре, сега след като си измих косата дали ще се хванат (да, вероятно глупав въпрос, но никгоа не съм се боядисвала нито съм имала кичури и не знам).. а съм чувала, че след като си измиеш косата не трябва да се боядисваш понеже боята нямало да се хване..

kalpazanka
08-10-2010, 16:07
^Нищо подобно! Ако ще правиш бели/руси кичури, е добре да отидеш некъпана. Ако ще са цвят, различен от русото, е най-добре да измиеш косата, защото след процедурата поне 24 часа не трябва да я миеш!

Romance
08-10-2010, 17:32
Охх!
мерси все пак :) :-)