PDA

View Full Version : Linux и моята мрежова карта



YouDontKnowMe
08-09-2010, 21:17
Отново аз и моите глупави занимания.

След вчерашното "гърмене" на хард диска ми (?ползва? сата изходчето) днес си откраднах от приятеля ми друго (позва големите шини, ата (каквото и да е това). Демонтирах гръмналото нещо.
Форматирах един дял , сложих си убунту 10,4 и изненада- не намира никакви мрежови устройства.
Пускам лайвЦД - линукс пъпи. И на него не ми отчита никакви устройства. Намерих си ръчно драйвъра - пак не ще . Разрешила съм си DHCP рекуестите , на друг комп с пъпито се поличаваше.
Чудех се, чудех се защо -рестартирах, рестартирах.
Реших да видя да не съм подвадила мрежовата карта.
Гледам, тя вградена :D
Преди това изключвам захранването.
Пускам захранване.
Пускам пъпи - има нет , йеее
Ребуутвам и пускам убунту - няма нет.
Ребуутвам, пускам пъпи - пак няма нет.
Изключвам захранването , пускам убунту - йеее, има нет.
Сега имам нет, ама не давам гаранция дали ще си пратя темата даже.
Та, защо ту ми засича говедото мрежова карта , ту не ми засича? Да не би да не му е достатъчно захранването ?
Не ми се рискува да изключвам пак и да дърпам цд-то , да видя дали няма да е по-добре. Ще вземе пак да няма нет.
Мерси предварително за отговорите.
Сравнително нова съм в света на Линукс. Тъкмо сега го опознавам :D

YouDontKnowMe
08-09-2010, 21:25
На всичкото отгоре и скайп не мога да си намеря къде ми. Егати, инсталирах го два пъти и сега го няма. :D

skuck
08-09-2010, 21:38
Абе, странен проблем. Ето тук можеш да постнеш една темичка - http://ubuntuforums-bg.org/index.php - там има хора които могат да ти помогнат. Скайпа ти трябва да се намира в програми->интернет ако ти е инсталиран де. Ако го няма там - конзола и пишеш - skype :)

YouDontKnowMe
08-09-2010, 21:54
Мерси, утре ще пиша, че стана късно.
Иначе, за скайпа - 7 пакета се инсталират нали, след това- никаква реакция от никъде. В менюто интернет го няма, в терминала като пиша скайп - не харесва командата .. Явно трябва да цъкам друго за сега ;(

skuck
08-09-2010, 21:56
не бе, 1 си е пакета ... всъщност са доста, ама е пакетирано в едно.... влизаш в www.skype.org и си го теглиш за убунту в зависимост колко битово ти е убунтуто...

YouDontKnowMe
08-09-2010, 22:10
Да бе, не съм толкова дебилна. След като изтегля инсталационният файл, изписва ми , че 7 пакета ще се инсталират , натискам ок/или каквотот е там и всичко затихва и изчезва :D Нещо дефектно съм изтеглила, или конфигурирала. Знае ли човек. :D

skuck
08-09-2010, 22:12
виж ся, първото нещо след като инсталираш която и да е дистрибуция на линукс е ъпдейт.
sudo apt-get update,
sudo apt-get upgrade в конзолката се пише тва, после ще иска и рестарт.

YouDontKnowMe
08-09-2010, 22:17
Ъпдейтнах го, рестартирах го и ми се появи само любимата мигаща бяла линийка.Чаках я , чаках я - не се разкара.
Стартирах си версията без ъпдейт за да мога поне нет да си джиткам.Това стана преди 20 минути :D

YouDontKnowMe
08-09-2010, 22:25
Изтеглих си филм, не иска да се стартира. Трябва ли спец. драйвъри да си свалям , диска с такива не ми го харесва (не е е за линукс).
Това убунту ще ем убие, дано не е дефектно. Дано в мен е проблема.
Имам и минт на диск. Ако е добра идея според вас, мога да мина на него.
Хикс пе няма да слагам. Твърдо . Не само, защото диска не ми тръгва :D

YouDontKnowMe
08-09-2010, 22:38
Йее, подкарах си филмитееее

skuck
08-09-2010, 22:58
федора е по-юзър френдли, можеш да пробваш кубунто..

YouDontKnowMe
08-10-2010, 08:23
За сега се преборих с ъпдейта, мрежовата карта и филмите. Очаквам скоро да направя това и с другият софтуер :D

YouDontKnowMe
08-10-2010, 09:23
Йес, даже имам субтитри и скайп . И нещо, с което си чатя във фб . :D

skuck
08-10-2010, 22:25
аз сега съм с 64 битово убунто и съм адски доволен... не знам как не е хвръкнал тоя лаптоп още...

Chacho
08-11-2010, 02:36
Това с мрежовата карта ми се случи и на мен, както и на още двама познати, точно на същото убунто. Къде ли не четохме, кво ли не правихме, все същото. Единият път има нет, другият път няма нет, така 5-6 пъти, накрая от само себе си се закрепваше. Бъгава работа, върнах си се на windows-a. За минт-а все хубави работи слушам, някой ден сигурно ще го пробвам.