PDA

View Full Version : Няколко въпроса за преинсталиране:)



Biskfitka
08-09-2010, 21:35
Хай :) Реших сама да си преинсталирам компютъра (по-точно се налага възможно най-скоро да се преинсталира...) ..горе долу знам какво се прави 8-) ,но имам няколко въпроса:
Нали трябва да запиша windows като буутващо cd (май така се казваше...) може ли да се направи това с Ashampoo Burning studio,защото с него записвам дискове...? А и това се записва на обикновен диск нали?
Иии...ако някой може да обясни на кратко какво се прави след това,много ще съм му благодарна...
Знам,че трябва да си инсталирам windows-а от тоя диск и после драйвърите на компютъра (за тях си имам дискове..).Има ли някакъв определен ред,в който да ги инсталирам?
А и какво трябва да направя,че да не изтрия и дисковете Д и Е ...
:D

YouDontKnowMe
08-09-2010, 22:15
Хай !
1.Да , трябва да е буутващо.
2.Ако има опция из тази програма за записване на .iso (или други имидж файлове)- значи може.
3.Зависи от размера . Ако е до 700мб - цд.
4. То уиндоус ще те пита на кой дял да инсталираш. Ще цъкнеш на този, на който ти е сегашната система и само него ще форматираш. Другите не ги закачай.
След това е лесно. Съветника си те пита за това , което иска да знае. После си инсталираш драйвъри, друг софтуер и това е :)
Има из нета много ръководства за инсталиране на уиндоус (хп) , може да се консултираш :)
Успех :)
Аз как се закопах с това убунту
:D

Biskfitka
08-09-2010, 22:40
Мерси за отг. :) Чета ги тия ръководства,но много сложно обяснено :D
С тая програма явно няма да стане,ако може някой да препоръча някаква друга,по-лека и да обясни как се прави диска :-D (това ми е основния проблем ;д)
Другото разбрах-windows,драйвъри и програми (браузъри,winamp и т.н.) ,с това би трябвало да се справя :д




И още един въпрос-преди време ми го преинсталира едно момче и после нямах интернет (на бтк съм) и го закарах да ми го преинсталират пак (в магазина,от където съм купувала пц :) ) и казаха,че нещо не било инсталирано както трябва....та..има ли някакви настройки,нещо за интернета,което трябва да инсталирам :-o

YouDontKnowMe
08-09-2010, 22:49
http://www.magiciso.com/download.htm
Пробвай това .
И аз бях на бтк адсл, но не си спомням какви настройки съм правила.(ако съм правила) Може да имаш лист с договора, на който да има нещо написано допълнително. Или по-добре чакай някой компетентен да ти каже :)

Biskfitka
08-09-2010, 22:58
http://www.magiciso.com/download.htm
Пробвай това .
И аз бях на бтк адсл, но не си спомням какви настройки съм правила.(ако съм правила) Може да имаш лист с договора, на който да има нещо написано допълнително. Или по-добре чакай някой компетентен да ти каже :)Имам договор с потребителско име и парола и само това :) А й един диск за инсталиране :) Сигурно е било това :)


На тоя линк като го отворя има download site 1 i download site 2 ..има ли значение кое от двете ще сваля? :-D :)

Biskfitka
08-11-2010, 22:42
Хм :-D А освен преинсталиране някаква друга идея защо може да ми забива така профилактично компютъра да има някой...? 8-)

doomkillerr
08-12-2010, 01:08
Хм :-D А освен преинсталиране някаква друга идея защо може да ми забива така профилактично компютъра да има някой...? 8-)

Един компютър може да забива поради редица причини, като например:

- Прегравяне на някой компонент
- Има лоши сектори на хард диска
- Бъкано е с вируси
- Регистрито се е бъгясало
- Компютъра е претъпкан с много остатъчни файлове на множество инсталираи и след това деинсталирани програми и игри...
- и т.н.

Да преинсталираш един компютър не е "китайско писмо". Аз съм се учил сам как се прави. Като пробваш 2-3 пъти и ще се научиш! Програма за запис на вече сваления "image" файл с Win-a, можеш да използваш "Alcohol 120%", като и с "Nero" става, но от меню "Recorder" трябва да избереш "Burn Images..." или нещо такова беше! Следващата стъпка е да настроиш компютъра да буутва от първо устройство, което трябва да бъде CD/DVD-то. След като си готова за преинсталация рестартираш (слагаш диска предварително в CD/DVD-то), то ще ти излезе въпрос дали искаш да буутнеш от диска (трябва да щракнеш който и да е бутон) след това самата инсталация започва. Както вече казах тя изобщо не е сложен процес - само чакането е прекълено много... :)

Biskfitka
08-12-2010, 09:44
За причините почти съм сигурна,че е това Компютъра е претъпкан с много остатъчни файлове на множество инсталираи и след това деинсталирани програми и игри... .....защото скоро почна да ми показва,че и паметта на ц-то ми е по-малко от препоръчителната и бла бла нататъккк 8-) Та затова исках спешно да преинсталирам...;д

doomkillerr Мерси,всичко разбрах...аз знам,че не е сложно само тва с диска не го разбирах,иначе и аз всичко на пц се уча сама да си правя (и досега нямам неуспешни опити с нищо :D )
А линк за добър windows xp...някой да има? :oops: 8-)



Баси,дано само не изтрия и другите дискове.. [-X #-o


И още 1 въпрос-как се прави диска с Alcohol :-D

Biskfitka
08-13-2010, 19:22
up^^ :)

doomkillerr
08-13-2010, 20:39
up^^ :)

Свали си ето този: >> ЦЪК << (http://zamunda.net/details.php?id=199921)

След като се свали, трябва да го запишеш на CD-и диск. С програмата "Alcohol 120" става по следния начин. След като инсталираш програмата и я стартираш (ако е с БГ интерфейс) в левия страничен меню панел използваш втората опция "Асистент за записване" - (на английски е "Image Burning Wizard"), след това от прозорчето, което ще ти се покаже, от бутона "Изследвай..." (Browse...) избираш "ISO" файла, който вече си свалила и щракаш бутона "Напред" (Next). От следващия прозорец в първото поле си избираш физическата записвачка, от второто поле скоростта на записа, като аз лично ти препоръчвам да избереш най-ниската възможна - 4х или 8х е добре за CD! Слагаш отметка на "Пиши", броя копия си го оставаш на 1 бр. и ако не е сложена последната на "Активирай Buffer Underrun технологията" я сложи. Продължават, като натиснеш бутона "Старт" и записването започва! Не забравяй само да поставиш диск преди това! :)

П.С. - Win-а към който ти дадох линк няма нужда от сериен номер или някакъв друг метод за активация, което ще те улесни при самото инсталиране! Надявам се да ти отговорих изчерпателно на въпроса... :)

ThEKiNgG
08-14-2010, 06:40
ако компютъра ти работи все още може да минеш без буутващ диск теглиш си уин от замунда слагаш го в дяла в който няма да слагаш операционната система и след това го маунтваш с деймон тулс и почваш да инсталираш

Biskfitka
08-17-2010, 13:13
doomkillerr :grin: мерси много...успях :Д само дето нещо..в драивърите за музиката не съм направила както трябва...ама :Д важното е,че всичко друго е ок
:-o :grin:

doomkillerr
08-17-2010, 13:19
Ами драйверите след това се слагат наново. Хубаво е веднъж, като си намериш драйверите да си ги пазиш някъде на втория дял на хард диска, за да си ги имаш и за бъдещи преинсталирания! :)

Biskfitka
08-17-2010, 13:43
Да..да...бях забравила да ги инсталирам 8-)

Друг проблем имам ! :( Интернета ми е мн мн бавен...ии като пусна диска от БТК за инсталирането пише,че няма инсталирана мрежова карта... :o
Къде трябва да се намират драйвърите за нея пък ?! о.О 8-)

doomkillerr
08-17-2010, 14:58
Да..да...бях забравила да ги инсталирам 8-)

Друг проблем имам ! :( Интернета ми е мн мн бавен...ии като пусна диска от БТК за инсталирането пише,че няма инсталирана мрежова карта... :o
Къде трябва да се намират драйвърите за нея пък ?! о.О 8-)

Може би LAN-картата ти е вградена в дъното и трябва да инсталираш драйверите за дъното, че да я засече компютъра, като устройство! :)

Biskfitka
08-18-2010, 13:16
Да..да...бях забравила да ги инсталирам 8-)

Друг проблем имам ! :( Интернета ми е мн мн бавен...ии като пусна диска от БТК за инсталирането пише,че няма инсталирана мрежова карта... :o
Къде трябва да се намират драйвърите за нея пък ?! о.О 8-)

Може би LAN-картата ти е вградена в дъното и трябва да инсталираш драйверите за дъното, че да я засече компютъра, като устройство! :)Ми уж всичко инсталирах...явно съм пропуснала нещо...ще инсталирам пак,когато имам време :D :)

Biskfitka
08-20-2010, 09:48
^Мхм...бях избрала някаква защитна стена,която забранява достъпа до нета ;д нещо такова 8-)
Огромно благодаря на doomkillerr :)

Може и да се заключи темата,нямам повече въпроси :D :-)