PDA

View Full Version : Няма работа



NiceDay
08-10-2010, 09:09
Хора защо сме наказани да живеем в тая шибана държава, в която човек дори и да иска да направи нещо самичак е невъзможно.На 19г съм без работа кандидат студент ..Не искам родителите да ме издържат вече искам да предприема нещо самичак ..обаче какво къде.. като няма никакви реализации за теб.. като обявите за работа в чужбина са повече от тези за работа в страната.. Освен на някои автомивка не знам какво друго може да работи момче на тази възраст и да не е по морето..

Някой ако е имал моите проблеми се надявам да сподели как ги е решил ;)

minimalist
08-12-2010, 16:36
Приятелю, похвално е че мисленето ти е насочено във възходяща насока, и е добре че си от хората, които искат час по-скоро да се "отцепят" от семейството, но приеми съвета ми: възползвай се от помощта и компанията на родителите си, поне докато си завършиш висшето образование, понеже след това малко или много живота ще те завърти, ще намериш /надявам се/ сродна душа, с която евентуално ще започнеш да градиш собствени планове и семейството в лицето на родители ще остане на заден план. Но в живота на всеки човек идва време, в което той се замисля за нещата от живота, и ще видиш че това ще е един от топиците за които ще се замислиш. Неизбежно е просто. Затова - позволи си да прекараш още няколко години заобиколен от най-близките си, понеже присъствието им в един бъдещ период от твоя живот ще ти се стори безценно, и ще си искал да имаш още малко време прекарано с тях.
Относно работата - единствения съвет, който бих си позволил да ти дам е, то е по-скоро успокоение всъщност, не съвет - замисли се, че има куп други хора, които също са в твоето положение, но част от тях изплащат кредити, други хранят семейство, трети са с по 1-2 висши образования, и също като теб стоят без работа...
Опитвам се да кажа, че винаги би могло и по-лошо да стане. Затова - нека се радваме че сме живи и здрави на първо време...и това не е малко. Другото полека-лека ще се нареди :)
Остани със здраве и не се отчайвай :)

spain1
08-13-2010, 13:03
шибана е държавата който кфото иска да казва бал съм ви путката майчина ;)

mnogoznaikO
08-13-2010, 13:27
Явно нямаш връзки. В такав случай ти остава само да се изучиш :) И тогава ако не може , замини надалеч от тук 8-)

spain1
08-13-2010, 16:00
шибана е държавата който кфото иска да казва бал съм ви п****та майчина ;)

Кротко, ебачо...

няма кротко истината боли ;)

spain1
08-13-2010, 17:16
боли за некадърниците, които искат някой друг да им е виновен за собствените им неуспехи...

ами ти си некадърника който отрича истината ако се огледаш малко в държавата ще разбереш , че е шибана ;) .... (83 % от българите го казваме , защото е така свали си розовите очила ;) ) и това че ти нямаш неуспех незначи че при всеки е така или че ти печелиш 500 , 600 лв примерно и трърдиш че ти стигат и живееш в много хубава страна го казваш , защото нямаш друг изход да се махнеш от страната и дърпаш хората в казана с лайна заедно с тебе да пропаднат :) но за твое съжаление не успяваш :)

spain1
08-13-2010, 18:26
:lol:

хахахаха


За жалост някои хора не се задоволяваме с 5-600 лева, защото вместо да се оправдаваме с държавата или да мрънкаме/псуваме - се стягаме и се развиваме.

След 20 години на теб пак държавата ще ти е виновна, че си неудачник...

ами да за жалост не всички хора се задоволяваме с 600 лв :) аз не съм като тебе да се задоволявам с 600 лв в тая шибана държава :) щом ти стигат ок голям неудачник си държавата е шибана и след 100 години ще си остане такава мога да ти кажа че в след няколко месеца съм в Швейцария :) е прецени коя от 2 те държави е по добра сега ще кажеш бг но го казваш защото неможеш да се махнеш и искаш да затанат хората с тебе в лайната ;)

strave
08-13-2010, 18:32
Авторе работа има колкото щеш,а единствената причина поради която държавата ни е шибана е мисленето ни в което си представяме,че като получим образование мечтаната и хубава за нас работа ни удря като ябълка по главата.Не става така-всичко е борба и нищо не идва на готово.Съветвам те да си намериш някаква работа,макар и с минимално заплащане.Така ще се научиш да работиш да си отговорен пред другите и пред себе си,ако работата е с повече хора което е в 99.0% процента от случаи ще те научи да общуваш и да работиш в колектив.

spain1
08-13-2010, 18:36
Авторе работа има колкото щеш,а единствената причина поради която държавата ни е шибана е мисленето ни в което си представяме,че като получим образование мечтаната и хубава за нас работа ни удря като ябълка по главата.Не става така-всичко е борба и нищо не идва на готово.Съветвам те да си намериш някаква работа,макар и с минимално заплащане.Така ще се научиш да работиш да си отговорен пред другите и пред себе си,ако работата е с повече хора което е в 99.0% процента от случаи ще те научи да общуваш и да работиш в колектив.


като почнех от улиците като стигнеш до училищатата до цените на всичко и още куп неща ще разбереш че държавата е шибана ;)

semantics
08-13-2010, 18:46
А държавата какво е, бедно мое дете на радиацията? В лицето на какво откриваме държавността и в какво се проявява същата?

spain1
08-13-2010, 18:55
А държавата какво е, бедно мое дете на радиацията? В лицето на какво откриваме държавността и в какво се проявява същата?

абе бедно дете мое чернобил ти откаде си дошъл не ме занимавай с глупости а си гледай жалкият живот в тая шибана държава ;) а и още нещо мизерувай ;)

strave
08-13-2010, 19:06
Добре @spain1 разбрахме,че в България нямаш поприще за развитие.Напиши сега ако може какво умееш,какво образование имаш,дали е някакво специализирано.Дай ни информация за себе си за да се ориентираме какъв си-тоест все някой ще ти даде съвет за работа спрямо това което напишеш.Има възможност да се окаже,че нещата които ще напишеш ще те поставят в графата на хора,които имат прекомерни амбиции(не казвам,че това е лошо,напротив полезно е,но когато те са с някаква основа),а всъщност на този етап от живота си няма как да се стане,освен ако нямаш здрави връзки или твърде големи умения.

spain1
08-13-2010, 19:12
Добре @spain1 разбрахме,че в България нямаш поприще за развитие.Напиши сега ако може какво умееш,какво образование имаш,дали е някакво специализирано.Дай ни информация за себе си за да се ориентираме какъв си-тоест все някой ще ти даде съвет за работа спрямо това което напишеш.Има възможност да се окаже,че нещата които ще напишеш ще те поставят в графата на хора,които имат прекомерни амбиции(не казвам,че това е лошо,напротив полезно е,но когато те са с някаква основа),а всъщност на този етап от живота си няма как да се стане,освен ако нямаш здрави връзки или твърде големи умения.

1 во аз съвети за работа не съм искал казах малко по нагоре къде ще живея след няколко месеца такаче няма защо да оставам тук :) казах ти като почнеш от самата шибана държава улиците сградите цените абе всичко е лайняно ;) а за основата гледай себе си съвети не съм искал .......

semantics
08-13-2010, 19:22
А държавата какво е, бедно мое дете на радиацията? В лицето на какво откриваме държавността и в какво се проявява същата?

spain1
08-13-2010, 19:41
Ама е забавен - хем държавата е шибана, хем се измъква евтино, защото няма нужния капацитет, за да отговори на някой по-сложен въпрос.

Ако неговите думи трябва да бъдат облечени в някакъв образ - то той бил на оплешивяващ 40+ годишен чичко, който седи всяка вечер пред телевизора по потник, пие ракия и си говори с телевизора.

Най-ужасното в неговия свят е осъзнаването, че не е държавата главният виновник за неговите неудачи, затова се затваря в черупката си и не иска да признае, че има кадърни хора около него, които биват оценени по достойнство.

За този персонаж всичко е шибано, лайняно, лъжливо, гадно и т.н., защото наистина - в неговата малка и посредствена вселена не съществува и помен от това да изградиш нещо.
Не, той като един истински социалистически паразит е свикнал всичко да му се даде на тепсия, а той да си "цоцка" наготово, без да влага много мисъл или усилие, но и да е вечно недоволен.

Затова ще ти кажа и успех в Швейцария и професията на продавач/чистач/портиер, защото от показаното досега в тази тема не смятам, че имаш нужният умствен багаж да си нещо повече от неквалифицирана работна ръка.

ами да ти кажа от показаното досега в един форум неможе да разбереш да кажем че имам наследство и бизнес там такаче успех на тебе в тая лайняна държава като продавач на пици ....... още нещо това че ти си неудачник и нямаш възможност да се махнеш искаш всички да останат тука за да не си сам в лайната а за да повлечеш в безната всички с тебе мн евтина и проста постъпка а за по сложният въпорс не смятам да отговарям защото не е тук мястото в някаф форум ..... живей си в жалката държава ;)

spain1
08-13-2010, 19:42
А държавата какво е, бедно мое дете на радиацията? В лицето на какво откриваме държавността и в какво се проявява същата?


абе бедно дете мое чернобил ти откаде си дошъл не ме занимавай с глупости а си гледай жалкият живот в тая шибана държава Wink а и още нещо мизерувай Wink

spain1
08-13-2010, 19:56
Ами, мисля че повече няма да успеем да получим някакъв удовлетворителен отговор от потребителя, който демонстрира особено висок интелект и затова повтаря едни и същи плиткоумни глупости.

Затова очакваме други хора да си кажат мнението, а на този му разбрахме елементарната позиция, затова да се чувства свободен да не повтаря като латерна едно и също - всички мисля, че вече проумяхме точно каква му е идеята... :lol:

ти си един голям лаладжия казвам 1 и също , защото това е истината като ме питаш ти отговарям .......... съжелявам те :) по елементарен от тебе човек няма .... ама сигурно е нормално да нямаш изход и да твърдиш 1 и също държавата била прекрасна дрън дрън дрън както казах като почнеш от дупките по улици училищата цените и всичко ще разбереш че държавата е шибана но ти го знаеш много добре самоче като нямаш изход ще казваш ( абе пичове стойте си тука да завлечех хората с тебе в лайната ) се ми е 1 ;)

semantics
08-13-2010, 20:06
spain1, истинско удоволствие е да се разговаря с теб.

Бих искал да те попитам за толкова много неща!

Кажи ми, какво е мнението ти за популацията на бебетата норки в Закавказието? Не мислиш ли, че човешкото въздействие и най-вече - шибаните държави, са крайно... шибани?

spain1
08-13-2010, 20:14
spain1, истинско удоволствие е да се разговаря с теб.

Бих искал да те попитам за толкова много неща!

Кажи ми, какво е мнението ти за популацията на бебетата норки в Закавказието? Не мислиш ли, че човешкото въздействие и най-вече - шибаните държави, са крайно... шибани?

явно живота те е смачкал още от 1 вият ти коментар почваш да се заяждаш на предишната страница няма значение не ми пука живота достатъчно те е смачкал :)

henrietta
08-22-2010, 14:10
Мамино синче, тръгнало да псува наляво-надясно неща, които не разбира. Класика.

spain1
08-22-2010, 20:22
ЦЕНЗУРА!

Harley

Josefinne
08-23-2010, 19:37
Не мисля, че проблема е в държавата, а в хората. По света все още има криза. Контактувам с обикновени хора и в САЩ - и там все още има криза на пазара на труда, не е само в България. Но човек стига да има желание - намира. Например в моята фирма, която не е голяма, в последните 6 месеца се откриха две работни места. Едното беше дадено на студентка, а другото - на семестриално завършил. Млади хора - амбициозни. Аз лично бях на интервютата - това Ви трябва + малко увереност.

NiceDay
08-23-2010, 22:43
@HarleyFlanagan

Съгласен съм с теб.. колко и да не искам истината е такава....Тези дни прочетох една книга "Спри да хленчиш! Размърдай си задника" - Лари Уингет. Препоръчвам я на всеки в моето положение.Не знам дали си я чел но ми каза точно тези неща, които ги прочетох и в книгата.Всеки, който иска нещо търси начини да го постигне ...а този който не - търси виновници/оправдания.И аз спадам към тази 2рата графа ..жалко е но ще се опитам да премина към 1вата.В моя град няма много преспективи за реализация освен на някоя автомивка или склад, но като се замисля с какво друго ще съм полезен все още на 19г с никакъв опит..

revolver
08-24-2010, 09:58
Имах същия проблем като теб,но аз веднага заминах в чужбина.Вече 2 години живея извън България,имам работа и уча в добър университет.В момента работя в едно кафе с 1000 евро на месец което ме устройва перфектно.Имам предвид че ако искаш да се реализираш ,то имаш много по голям шанс извън България,в някоя европейска държава.Аз съм във Франция.

thegmin
08-26-2010, 22:35
И предполагам живееш на някоя пейка. Наемите във Франция само те са по 1500-2000 евро.

Nekasa4a
08-28-2010, 12:20
Безмислен спор, реализацията е не само до желание.... Примерно всеки иска да е шеф, ама първо да помислим ставаме ли за шефове. Учил си за идиот в кварталното училище до 8-клас искаш заплата в България за 2000 лв. примерно е добре ма кой да ти я даде ? Ако имаш някакво образование заплатата също не е гарантирана, но това зависи вече от теб! Възможноста ти за реализация и за получаване реално и честно на тия пари е по голяма. Отностно ходенето зад граница, предпочитам да живея тук с по 1000 кинта от колкото да живея там с по-добър стандарт може би, но далеч от всики авери и всички хубави неща на "лошата България" 8)

spain1
08-28-2010, 14:35
Безмислен спор, реализацията е не само до желание.... Примерно всеки иска да е шеф, ама първо да помислим ставаме ли за шефове. Учил си за идиот в кварталното училище до 8-клас искаш заплата в България за 2000 лв. примерно е добре ма кой да ти я даде ? Ако имаш някакво образование заплатата също не е гарантирана, но това зависи вече от теб! Възможноста ти за реализация и за получаване реално и честно на тия пари е по голяма. Отностно ходенето зад граница, предпочитам да живея тук с по 1000 кинта от колкото да живея там с по-добър стандарт може би, но далеч от всики авери и всички хубави неща на "лошата България" 8)


ами ок живей тук за 1000 кинта на месец никой не те спира :Д в тая скапана страна :Д забележи не е в кавички българин съм но не ми пука за държавата нито ще ми стане мъчно :)

revolver
08-28-2010, 22:00
И предполагам живееш на някоя пейка. Наемите във Франция само те са по 1500-2000 евро.

Глупости...

аз живеех за 700 евро на месец, като в тази сума се включваше и храна (закуска и вечеря) на ресторантски принцип. Наеми на квартири/малък апартамент се въртяха между 350 - 700 евро за по-непретенциозни (Стая, кухненско боксче и собствена баня тоалетна за квартира - апартаментите бяха поне две стаи, кухне и пак баня с тоалетна)

Наема ни е 600 евро.Имам съквартиран ,и си поделяма наема.Апартамента има 2 стаи ,кухненски бокс и баня-тоалетна.Наема е по висок защото сме по близо до центъра.Живея в Париж и ако имаш търпение може да си намериш и по евтино в центъра.Специално тук ,по- старите жилищни сгради са окупирани изцяло от студенти :-P защото наема мноооооогооооо по нисък.

dimitar_ak
09-13-2010, 15:21
Животът е такъв, че поне до към 24-25 години инвестираш в себе си. В учене и трупане на опит. Не може без професия в бъдеще да се реализираш.
Сега конкретно по темата. На тази възраст е трудно. Работодателите нямат доверие и знаят, че това ще е временен работник. Трудно биха се обвързали със сериозен договор и високо заплащане.

Kmet4e
09-23-2010, 22:52
Безмислен спор, реализацията е не само до желание.... Примерно всеки иска да е шеф, ама първо да помислим ставаме ли за шефове. Учил си за идиот в кварталното училище до 8-клас искаш заплата в България за 2000 лв. примерно е добре ма кой да ти я даде ? Ако имаш някакво образование заплатата също не е гарантирана, но това зависи вече от теб! Възможноста ти за реализация и за получаване реално и честно на тия пари е по голяма. Отностно ходенето зад граница, предпочитам да живея тук с по 1000 кинта от колкото да живея там с по-добър стандарт може би, но далеч от всики авери и всички хубави неща на "лошата България" 8) И аз горе-долу споделям неговото мнение! Значи първо искам да поясня че не искам коментар от ограничени и коплексирани личности !!! Така... > Аз също съм на 19-годишна възраст! Мисля че в България нещата са си наред просто на някой хора не им изнася защото искат много пари с малко труд! В момента работни места има,но работодателите искат висока квалификация и поне някоко години стаж (Тези неща не се покриват от над80% процента от българите)
Другото нещо е че повечето българи са свикнали на старият стандарт (ние ги лъжем че работим > те ни лъжат че ни плащат) Лично аз искам да ме насочите към работно място с развитие и преспектива! За разлика от повечето хора аз искам за момента да получавам около 800 лева за да не затормозявам родителите си на тоя етап! По-нататък ще се постарая да се развивам повече ! Другата година мисля да кандидатствам в Бл.град и евентулано ако бъда приет и завърша образованието си искам да подържам среден стандарт 2000 за да мога да си позволя нормално жилище автомобил и малко развлечения ! От прекалените емоций започвам да губя същноста на темата ... За това ще продължа някой друг ден !

NiceDay
09-25-2010, 17:16
Хора, мисля да предприема нещо ако някои може да ми помогне да даде някое съветче :P
Тъй като сега пропускам 1 година, и съм 13 клас задочно, и нищо друго не ме задържа в Сливен мисля да се опитам да пробвам в някои друг град от околоните.. Бургас,Пловдив,Стз. Обаче без познати трудно ще стане.. е имам някои друг, но само по и-нет и нямам много доверие...
Някои ако е минавал по този път ще се радвам да сподели нещичко..

gia_sena_mono
09-26-2010, 17:40
Има работа, стига да търсиш! Аз си намерих след дълго търсене.

serenityFX
09-27-2010, 10:14
Затфа сте тъпанари всичките! За кое ли? Затфа , че няма разбирателство м/у хората , затфа , че 2ма човека немогат да споделят едно и също мнение , затфа , че се плюете един друг и се ненавиждате... немога да ви разбера , и точно там е проблема... когато аз разбера вас и вие мене (примерно) , няма да пишеме постове в тоя форум ами ще идеме на кафе , ще се опознаеме , и най-вероятно приятели ще станеме , ама сефте ми на мисленето , че човекът като цяло (не само българина) , може да се разбере с друг без да се псуват , без да се бият , без да си правят мръсно... а доколкото за работа в България или чакай някой да се пенсионира или някой да умре , тфа са ти опциите. :) И за тоя с 2000 доход:

колкото по-бързо приемеш , че това няма да стане никога , толкова по-бързо ще си нормализираш мисленето... ама сега някой ще каже:

да бе , ти го сриваш по тоя начин и го сваляш ниско. - Еми много ясно по-добре да разбере сега отколкото когато е на 30 и се чуди кво да прай... да свиква , че тия работи не са листчета от кеча..

golqmpi41
09-27-2010, 11:13
Затфа сте тъпанари всичките! За кое ли? Затфа , че няма разбирателство м/у хората , затфа , че 2ма човека немогат да споделят едно и също мнение , затфа , че се плюете един друг и се ненавиждате... немога да ви разбера , и точно там е проблема... когато аз разбера вас и вие мене (примерно) , няма да пишеме постове в тоя форум ами ще идеме на кафе , ще се опознаеме , и най-вероятно приятели ще станеме , ама сефте ми на мисленето , че човекът като цяло (не само българина) , може да се разбере с друг без да се псуват , без да се бият , без да си правят мръсно... а доколкото за работа в България или чакай някой да се пенсионира или някой да умре , тфа са ти опциите. :) И за тоя с 2000 доход:

колкото по-бързо приемеш , че това няма да стане никога , толкова по-бързо ще си нормализираш мисленето... ама сега някой ще каже:

да бе , ти го сриваш по тоя начин и го сваляш ниско. - Еми много ясно по-добре да разбере сега отколкото когато е на 30 и се чуди кво да прай... да свиква , че тия работи не са листчета от кеча..

права си остави ги заблдените старци които се надяват за тях няма шанс къде да ходят (извън бг ) поне ние да се спасим :)

serenityFX
09-27-2010, 12:49
Момче съм.

golqmpi41
09-27-2010, 13:00
Момче съм.

значи прав си ;)