PDA

View Full Version : голямата ми мечта



teodora87
08-10-2010, 09:37
На 20 съм и уча Биология.Когато бях още гимназистка нямах амбиции за учене във висше учебно заведение,но като ме приеха с биология,което си беше чист късмети аз много се зарадвах.Първата година дори аз самата не знаех какво искам.Но сега вече съжалявам,че не съм учила по-сериозно навремето.Не съм знаела какво искам и не съм преследвала мечтите си.Имам една мечта и тя е да стана лекар.нО НЕ уча в медицински университет.А доколкото знам университета в ПЛовдив е корумпиран.За всичко искат пари,за изпити,за записване.Но пък това ми се е превърнало като фикс-идея-да стана докторка.Постоянно гледам филми,в които има доктори и благородно им завиждам.Кажете ми какво да правя,вярно ли е че в Пловдив в медицинския трябва да платиш за да влезеш,да си продължа ли с биологията.Гадното е че не мога да завърша бакалавър биология и магистър медицина.Моля помогнете ми ;( :( :(

venelinka
08-13-2010, 13:13
Не знам дали университетът в Пловдив е корумпиран, но след като имаш мечта, моят съвет е да я следваш, защото цял живот може да съжаляваш, че не си го направила. По-добре да опиташ и да сгрешиш, отколкото изобщо да не опиташ. Успех! :)

vesinka899
08-13-2010, 21:04
И аз съм чувала,че университетът е корумпиран.Но това не ти пречи да следваш мечтата си.Но най-добре завърши си биологията,пък после можеш и да рабогиш в медицинска лаборатория,което никак не е лошо.Ако и това не те удоволетворява запиши второ висше.Вярно е,че медицината е скъпа,а и не само медицината,но ако работиш и учиш би могла да се справяш,колкото и да ти е трудно.С големи усилия и желание всичко се постига.Не изоставяй засега биологията.Ами ако не те приемат в медицинския?тогава ще съжеляваш,че си изгубила една година или дори студентските си права.За това не бързай,завърши си биологията,пък знае ли човек каква възможност ще му се продостави.Ако искаш след това има хиляди възможности!Айде успех

remix1912
08-13-2010, 21:31
Ти хубаво си следваш мечтата,но ако си честен лекар,няма да имаш пари за хляб.Не знам дали медицинския е корумпиран.Той няма да е целия корумпиран,а само директора ако е така.Но според мен в България всички са корумпирани,така,че и да влезнеш няма да сбъркаш.Ако ти искат пари,ти първа ще разбереш повярвай ми,само отиди при тях.

teodora87
08-14-2010, 07:49
току що измислих нов вариант.Да завърша бакалавър тук и да замина на бригада.Там ще изкарам пари за евентуало второ висше медицина.Е може и да не са достатъчно но нали е тях ще иммам няма да е бех хич.Може пък и там да си продължа да следвам.Добре ли е като идея ?

Chacho
08-14-2010, 12:31
Хахаха, ти колко години мислиш да следваш? Да завършиш бакалавър биология, след това медицина, след това да специализираш. Тука като общ лекар нямаш голямо бъдеще. 15 години учене от друга страна хич не звучи добре.

Между другото УНСС също има репутацията на силно корумпирано учебно заведение, пък има хора, които са се изучили там и не са се сблъскали с корупцията. Ако Пловдив не те влече, може в Плевен, София. Ако не искаш биология, а медицина, защо не зарежеш биологията и да се подготвиш за МУ София?

teodora87
08-14-2010, 15:19
не няма да я зарежа.Това си ми е късмета,влезнах с късмет и няма да си оставям късмета на улицата.А относно ученето-защо да не уча,познавам една приятелна на майка ми -учителка по математика,преди 2 годони се записа да учи психология-на 50 и кусур години.Това колко години учиш няма никакво значение.Важното е да постигнеш мечтите си.

teodora87
08-14-2010, 15:36
а може ли да се преместя в медицински унверситет,при положение,че не съм учила до сега в такъв и да си продължа обучението,там с изпити и нз си кви

teodora87
08-14-2010, 16:05
е добре кажете ми струва ли си да се откажа от това което имам и да гоня дивото.Губя ли си студентските права за моята специалност в която съм сега по този начин?Струва ли си?Дала съм толкова много пари и да го оставя на вятъра ли?Ами ако майка ми ми се разсърди и се ядоса какво да правя как да й кажа :( :( :o.А могат ли да ме приемат при положение,че нямам силна диплома,ако изкарам на изпита добра оценка дали ще ме приемат