PDA

View Full Version : как да спра програмите които се пускат с компа ??



bebzgirl
08-10-2010, 10:31
хии хора ... та въпроса ми е как да спра програмите които се пускат с компа ?? .... и преди да ми кажете да търся в търсачката - търсих но не успях да намеря нищо така че моля ви се ... хелп :?

doomkillerr
08-10-2010, 10:43
хии хора ... та въпроса ми е как да спра програмите които се пускат с компа ?? .... и преди да ми кажете да търся в търсачката - търсих но не успях да намеря нищо така че моля ви се ... хелп :?

Здравей! Не зависимо от това, кой Win ползваш правиш следното:

1. Отваряш си меню "Run", а ако го нямаш в "Start" менюто използвай комбинацията "Бутона с логото на MS Windows + R"

2. В полето на "Run" пишеш командата "msconfig" (без кавичките) и щракаш "ОК"

3. В отворилият се прозорец щракаш на таба "Startup" - Там ще видиш списък на всички програми, които се стартират заедно с операционната система, като за да изключиш дадена програма да не се стартира от начало, заедно със зареждането трябва просто да махнеш отметката, която е пред името на дадената програма! Тоест програмите които имат отметка преди името си се стартират автоматично, а тези които нямат не се стартират! :)

След това просто щракни от долу бутона "ОК" и готово! :)

bebzgirl
08-10-2010, 10:46
Мерсии адски много задължена съм ти доживотт :grin: :grin:

Reaper93
08-10-2010, 11:10
Кво по-хубаво нещо от тва, момиче да ти е задължено доживот? 8-)

doomkillerr
08-10-2010, 12:35
Кво по-хубаво нещо от тва, момиче да ти е задължено доживот? 8-)

Хъм... ами не знам - не ми се беше случвало... :oops:

bebzgirl
08-10-2010, 20:37
Кво по-хубаво нещо от тва, момиче да ти е задължено доживот? 8-)

Хъм... ами не знам - не ми се беше случвало... :oops:

Хехх зависи в къв смисъл го разбирате 8-) 8-)

bebzgirl
08-13-2010, 13:03
да не пускам нова тема ще ви питам пак тук 8-) как да сложа някоя програма да се пуска с компа пробвах от онова msconfig ама не става или просто не съм го намерила 8-)

lmao
08-13-2010, 16:34
в опциите на самата програма, трябва да има някъде отметка, която да ти пише "програмата да се пуска със стартирането на уин-а"

bebzgirl
08-13-2010, 17:19
Ами няма такава опция :( някакви други начини ?

doomkillerr
08-13-2010, 17:29
Ако все пак дадената програма няма в настройките си опция за стартиране автоматично заедно със стартирането на Windows-а, трябва да направиш следното:

- Отвори си старт менюто, след това избери "All Programs" и там търсиш папка с името "Startup". По принцип трябва да е празна. След това правиш "Shortcut" (пряк път) на стартиращият (*.ехе) файл на програмата, която искаш да се стартира автоматично и го местиш в папката "Startup". След това рестартираш РС-то и виждаш дали се стартира дадената програма! :)

Успех...