PDA

View Full Version : Как се прави шпагат?



killer34
08-10-2010, 10:51
Здравейте!
Някой може ли да ми каже как да направя шпагат?
Стигам до едно ниво и след това започват да ме болят ставите и не мога повече.
Благодаря на всички отговорили.
Искам да допълня,че съм момче.

ibojilow
08-10-2010, 10:55
Здрасти, трябваше да кажеш дали си момиче или си момче, но по ника предполагам, че си момче. Значи аз до колкото знам за тези неща трябва да правиш много упражнения за разтягане. Не до болка, а до толкова, че да усещаш напрежение.
Виж това, но тя е момиче брат, не знам дали ще стане и за нас мъжете, но не ти пречи да опиташ - Цъкни тук (http://vbox7.com/play:d60c073d)

mustangg
08-10-2010, 11:21
засилваш се и се люскаш хубаво по тревата като бесен циганин

ibojilow
08-10-2010, 11:35
засилваш се и се люскаш хубаво по тревата като бесен циганин
Браво, Къци, забавен си . :smt023
Като не можете да помогнете не пишете, за това е направен тоя раздел ФЪН ФЪН ФЪН да си качвате там постовете. :x

dirtyyy
08-10-2010, 12:14
Не е толкова просто.
Трябва да си по разтеглив за този вид шпагат ( мъжкия )
той се прави по -различно от женския.


Някой може ли да ми каже как, и колко често трябва да тренирам за да мога да направя шпагат?

От една година се опитвам да го правя (наред с всичките ми останали упражнения) почти всеки ден, по 1 опит за около 10-15 секунди, но за тази една година не съм отбелязал почти никакъв прогрес. В началото чатала ми стигаше до 2 педи над земята (при мъжки), а сега до малко по-малко от 2 педи. С тоя темп си мисля, че за да успея да направя пълен мъжки шпагат ще ми трябват около 4-5 години всекидневни упражнения...?!

Какви упражнения да правя за да придобия необходимата гъвкавост на сухожилията?

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=aerobika&Number=1946772486&page=0&view=collapsed&sb=5

ZipFail
08-10-2010, 15:26
Шпагат се прави с много болка и много разтягане...виждал съм хора да реват по време на шпагат, така че болките в ставите не са най-страшното 8-)
Просто като слезеш до нивото до което не можеш повече, задръж така 10-15 сек и бавно затвори...малка почивка и пробваш пак..


ПП: Все пак ако след отваряне на шпагат ставите те болят по много време , отиди да се прегледаш ;)

Chacho
08-10-2010, 15:46
Помощник треньора каза, че се опитва от ~20 години да направи мъжки и не може, просто заради костната му структура. За да направиш шпагат трябва всеки ден да разтягаш. Поне при мен, като тренирах през ден и не се забелязваше напредък. За мъжки шпагат е най-добре да разгрееш и да си тренираш гъвкавостта като се мъчиш да го направиш и както казаха задържаш в положение, в което усещаш напрежение. Никога не се опитвай да се понапънеш повече, отколкото ти позволява тялото, щото контузията става за 10 секунди а ще трае месеци. За женския шпагат има цифра упражнения, които могат да ти помогнат (главоколянна поза, щъркел, пр.)