PDA

View Full Version : Хранително разтройство



Claymore
08-10-2010, 17:24
Проблемът ми е, че от известно време след хранене изпитвам на моменти леки болки в корема и имам чувството, че ще повърна. Не преяждам, не взимам никакви лекарства и не съм алергична към нищо [или поне аз не знам]. Нямам и газове. Забелязах, че в последния месец съм свалила 3-4кг без да спазвам диети и да се ограничавам от към хранене. Нямам кой знае какъв апетит и не умирам за храна. Чувствам се отпаднала, сутрин ми причернява и понякога ми се вие свят.
Някой може ли да предположи какво ми има без да ме съветва да отида на лекар. Ако никой не знае тогава ще отида за една консултация. :)

ПП: Като 5 годишна съм лежала в болница към 1 седмица за преплитане на червата.

wasser
08-10-2010, 17:32
Според мен не е от храната,а заради жегата.

Claymore
08-10-2010, 17:35
Световъртежа добре, като се залежа и след това като стана ми причернява, но това си го имам от година та и повече. Отпадналостта също, а повдигането? :?
Винаги съм била податлива на жеги. И почти всеки път се обезводнявам. Тия дни единственото, което ми понася са напитките - предимно вода. У нас винаги е хладно. :( А и спада в теглото не е нормален.

maksimal
08-10-2010, 17:51
Световъртежа добре, като се залежа и след това като стана ми причернява, но това си го имам от година та и повече.

Хах.. това става почти на веки щом лежи известно време и стане рязко.. ест че ще стане така.. притока на кислород и кръв в мозака е намалял и затова като се изправим рязко и докато мозака възстанови "ресурсите" :-D ние виждаме тази "черна завеса"(причерняване)


А и от смяната на климата е ... Заради това нямаш апетит и т.н... 8-)

Claymore
08-10-2010, 18:16
За причерняването си го обяснявам. Повече ми притеснява гаденето и свалянето на тегло. Имам чувството, че в скоро време няма да мога да се сдържам и ще се наложи да "върна" някое от храненията ми.

amnessia
08-14-2010, 14:59
Аз до преди няколко дни имах гадене.Преди да започна да ям ми се повръща но не повръщам,и след като се наям пак същото.От миналата зима до сега съм свалила 4кг.От отгава се изморявам много бързо.Миналото лято не бях така , за да кажа че е от жегите.И сега всеки като ме види по къси панталонки ми казва: Лелеее много си отслабнала ще се счупиш :shock: .Бях 43 , а сега съм 39.На 15 съм и сега се развивам.От миналата седмица незнам какво ми стана взех да ям повече :D

Nagi
08-14-2010, 18:32
Това за апетита и аз бих казала, че е от жегата и не толкова от високата температура, а колкото от това, че постоянно е задушно. :-o
За загубата на тегло бих те посъветвала да експереминтираш с различните видове храна и да се храниш няколко пъти дневно на малки порции, за да ускориш метаболизма си. Също така се старай да не прекаляваш с плодовете и да пиеш повече вода.
Чувството на отпадналост бих го свързала с недостиг на въглехидрати, което е лесно поправимо. Няколко парчета горчив шоколад сутринта на мен, не само че ми помагат, но и ми повдигат настроението.
Ако тренираш нещо, замисли се дали да не намалиш упражненията, тъй като губиш много вода.
Съвета за лекаря вече го знаеш. Успех :)