PDA

View Full Version : Родителите ми



loli007
08-10-2010, 20:30
Нашите или по-скоро майка ми си мисли, че може само да ме командва и да ми казва как да живея живота си :o Ще започна отначало. На 16 години съм, момиче, живеех в голям град, но преди 3 години се преместих в по-малък. Толкова малък, че дори само ако мръдна всички разбират. Там се запознах с нови хора. Срещнах нови приятели и след време (година и половина) харесах едно момче, с което преди не бяхме много близки, но винаги сме имали симпатии един към друг. Тръгнахме, в началото всичко беше много хубаво и тъй като исках да излизам с него свободно без да се налага да се крия реших да споделя с нашите. Е, това беше ОГРОМНА грешка. Баща ми реагира сякаш съм убила човек, а майка ми.. :? Първо ми каза, че се радва, че съм и споделила (това беше първото ми гадже), но след това веднага добави, че той не бил свестен и т.н. и в крайна сметка бях принудена да приключа връзката си, за да се разбирам занапред с нашите. Сега не съжалявам, защото момчето наистина не ми оказваше много добро влияние, но тогава не го разбирах. Въпреки това, обаче, си мисля, че не беше правилно веднага да правя това, което майка ми ме накара, защото явно това нямаше да е последният път, в който тя се бърка. Сега, няколко месеца по-късно срещнах страхотно момче. Красив, умен, мил с мен и ето отново майка ми се намесва. С него в момента сме само прятели, въпреки че се харесваме, тъй като майка ми.. колкото и да е смешно.. ми забранява да имам приятел от моястото в което живея :o :? Казва ми, да съм внимавала, защото ако има нещо щяла да разбере и тогава не знаела... Не искала "да й се смеят" :booooomb: Казвала съм й, че ставам голяма и тя няма да ми казва вечно с кой да съм и с кой не, но явно тя не го разбира. А ако тръгна с него тя ще разбере и тогава пак ще стане като с предното момче и отново ще се чувствам зле, а не искам отново да преживея същото. След тази случка всички вкъщи ме гледаха накриво и не ми говореха :shock: :( Моля ви дайте ми някакъв съвет, защото явно с приказки няма да стане, а аз наистина много го хресвам :(

zlonamerena
08-10-2010, 20:38
Трябва да говориш с ваще.. и да им покажеш,че вече не си онова малко момиченце.. че си пораснала,както другите ти приятелки имат гаджета, така и ти искаш.. независимо дали сте от един град, те също са били на твойте години и сигурно и те са били така като тях.. майка ти не иска да се променяш.. може би знае какво става с 15-16годишните в това време.. пият,пушат,загубват девствеността си.. може би иска да те опази от всичко това. Но от друга страна не са прави,да те спират защото това е твоя личен живот.. нещо им се губи доверието в теб.. трябва да им покажеш,че можеш да се грижиш сама за себе си.. и да вземаш сериозни решения.. и да предприемаш важни стъпки.. Докажи им се ;) Успех !

loli007
08-10-2010, 20:43
Много пъти съм опитвала, но не става и не става. Толкова много пъти сме говорили и накрая отново едно голямо нищо.

zlonamerena
08-10-2010, 20:56
Незнам авторке.. но те сигурно знаят,че дори и да ги послушаш.. ще се скриеш някъде и пак ще бъдеш с момчето което искаш.. грешат много.. като ти забраняват да си имаш приятел.. :( :( но все пак са ти родители и ти мислят доброто.. може би е по-добре да ги послушаш..

loli007
08-10-2010, 21:10
По тяхната логика ще си умра стара мома.. Аз не искам много.. просто да бъда щастлива поне веднъж. Момчето няма вечно мен да чака, а ако го видя с някоя друга .. не знам .. просто ще се почувствам ужасно. От толкова много време го харесвам, той мен също, но не мога да бъда с него и това ме подлудява. Според нашите явно първото гадже трябва да го имам на 20 :-x :booooomb: :booooomb:

soul1199
08-10-2010, 21:11
Просто им покажи,че не се стархуваш от тях и не могат да ти заповядват.Мойте пък чак зимата разбраха,че съм имала приятел :lol: пък то доста минаха преди него.Ама в твоя случай наистина е ужасно.

WaterLilly
08-10-2010, 21:14
Кажи й да си гледа работата и да те остави намира! :lol:

Extremescream
08-10-2010, 21:32
Виж,майка ми и баща ми са МНОГО против приятеля ми,поради много причини,една от тях,че е на 28.Ама нали аз излизам с него?!
Просто не им давай да се месят,животът си е твой,ако ще праиш грешки,то нека и те да са твои.

drakon44
08-10-2010, 23:57
Авторке,виж сега какво ще те посаветвам аз:
1Во едва ли си в толкова малък град че да ти следят всяка стъпка.
2Излизаи си с момчето щом толкова го харесваш и мн мн неговори с майка си за това (щом е толкова против по добре изобщо)или пък седни поговори с нея,кажи и какъв е проблема,защо си против,какво искаш от мене,вклучи и това за старата мома и ще омекне,ако нестане караи напред траеш си и тва е :lol: :lol:
Извинявам се за правописа възможно е да имам грешки 8-) 8-)

OneGuy
08-11-2010, 00:50
До такива теми се стига като слушате на 100% родителите си ...

xinfamous
08-11-2010, 02:31
Хахахахааха,смяяяяятъй! Да си на 16 и вашите да ти 'забраняват' да имаш гадже! :razz: :razz: :razz: Едвали ще се промени нещо ако просто говориш с тях,трябва да си по-настоятелна!


Виж,майка ми и баща ми са МНОГО против приятеля ми,поради много причини,една от тях,че е на 28.Ама нали аз излизам с него?!

Със всяко едно твое мнение разбирам колко си зле,и колко много като тебе съм виждал.. :)

arol
08-11-2010, 06:07
И аз бях в същата ситуация,но при мен беше МНОГО по - ужасно :( Дори и сега проблемът си е нерешен.Когато разбраха нашите - казвам ти стъжни ми се животът и сега ме следят постоянно и ми нямат никакво доверие - тотално ми се преобърна животът.Аз ти казвам,като вече минала по тоя път - щом искаш да си с това момче или с което и да е друго,направи го,но го пази в тайна!Всички казват говори с родителите си,но ако са като моите,това само ще влоши нещата ..

dimitar_ak
08-11-2010, 07:13
Ще ти отговоря от позицията си на 2 пъти по-голям от теб. Не съм сигурен, че ще ме чуеш, но ще споделя моя си опит. Родителите ми винаги са ме напътствали. Не е имало забрани, а съвети. Решението как да постъпя си е било мое. Работата е там, че са ужасно много случаите когато след като ме заболи си казвам "ей права беше майка ми". Вслушвай се и споделяй с нея. Тя ти мисли само доброто.

Extremescream
08-11-2010, 07:17
Хахахахааха,смяяяяятъй! Да си на 16 и вашите да ти 'забраняват' да имаш гадже! :razz: :razz: :razz: Едвали ще се промени нещо ако просто говориш с тях,трябва да си по-настоятелна!


Виж,майка ми и баща ми са МНОГО против приятеля ми,поради много причини,една от тях,че е на 28.Ама нали аз излизам с него?!

Със всяко едно твое мнение разбирам колко си зле,и колко много като тебе съм виждал.. :)

Бе то и аз за тебе,ама си мълча,не се занимавам с катили.
Така,авторке:
Седни и поговори с тях,това е най-добре.Ако са разбрани хора,то тогава няма да има проблем.Просто трябва да им покажеш,че си достатъчно зряла и знаеш какво правиш (добре де,малко или много знаеш какво правиш).Силно се надявам да се оправите без излизшни драми.:)

MiChKoO
08-11-2010, 07:49
Аз не мисля , че трябва да говориш с тях , да наистина родителите мислят най- доброто за детето си , но някой родители опитват чрез детето да изживеят живота си на ново , ако майкати и бащати са нямали гадже на твоята възраст примерно , това не е задължително и при теб да е така това е единия вариант , другия че явно искат да те опазят от всичко което хич не е хубаво защото в стремежа си да те опазят причиняват много болка на теб самата , ако ти направиш грешка в ЖИВОТА СИ е нормално но ако друг греши и се меси в живота ти е Ужасно ! Родителите не са за да ни пазят в похулупах от всички вредни неща , родители те са за да ни казават , съветват и показват добрия пример , а не за да го налагат в живота ! Ако бях на твое място , нямаше да говоря с тях щях просто да им заевя Имам си приятел на 16 съм и мисля че имам право на това ! НЕ приемам забраните ви , защото на моята възраст е нормално поне приятел да си имам! и край .... оттам нататък и да те разпитват и да ти викат нищо не казвай по темата нищичко ! НАписах всичко това защото съм изпадала В подобна ситуация , родителите ми винаги на удобрявали приятеля ми но имаше момче което не удобриха по разбираеми причини , но тъй като аз бях влюбена не го оставях,, е с времето с него се разделихме но време в което бях с него беша прекрасно осван скандалите вкъщи , още обичам момчето просто защото ми една неизживяна любов

Hidalg0
08-11-2010, 08:16
Трябва да им покажеш ,че не могат да те контролират. И наще се опитваха да ме контролират , но се видяха в чудо заради мен , и ме оставиха да живея живота си , така че давай спокойно напред , прави им на пук и накрая ще се откажат \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

arol
08-11-2010, 08:24
Всички казвате говори с тях,прави каквото си искаш или не им обръщай внимание .. то е много лесно на приказки.Има родители (например моите),с които ако се отнесеш така,няма да се откажат, а ще предприемат мерки.Надявам се с вашите съвети момичето да не се намери на улицата или заключена в стаята си ...

Bellatrix
08-11-2010, 08:30
Всички казвате говори с тях,прави каквото си искаш или не им обръщай внимание .. то е много лесно на приказки.Има родители (например моите),с които ако се отнесеш така,няма да се откажат, а ще предприемат мерки.Надявам се с вашите съвети момичето да не се намери на улицата или заключена в стаята си ...
Тя е права... Не на всякъде минава това. Някои родители изобщо не слушат какво им говорят децата. Те просто вече са си намислили нещо и не им и минава през ума да отстъпят. Не става дума за консервативност, а за желанието им да чувстват, че контролират някого и, че от тях зависи всичко свързано с него.

sasha_90
08-11-2010, 09:02
Виж,майка ми и баща ми са МНОГО против приятеля ми,поради много причини,една от тях,че е на 28.Ама нали аз излизам с него?!

Ако си на 16,17,18 естествено,че ще са против.Ти какво очакваш?

didi0804
08-11-2010, 09:07
Не им позволявай да ти месят толкова в живота,подчертавам в твоя живот.Ти ходиш с него,не те.Ти преценяваш дали е добър,лош или там какъвто е,не те.Ти живееш твоя живот,не те.Покажи им го!

Fir3
08-11-2010, 09:07
Покажи им, че не могат да те контролират, но им покажи че взимаш под внимание тяхното мнение.

GossipGirl89
08-11-2010, 09:21
Родителите са си такива- Те винаги забраняват, защото ни мислят доброто, но понякога да забраниш едно нещо не е начина. Аз винаги като са ми забранявали нещо и съм правела точно обратното, защото са ме предизвиквали по този начин като си ми казвали "Не може!" - забранения плод е най-сладък, нали знаеш ;) Според мен единственото разумно решение ще е да седнете и да поговорите като големи хора. Опитай да им обесниш, че живота се променя, че ако по тяхно време да си имаш гадже на 16 е било смъртен грях, сега е напълно нормално нещо... кажи им че си достатъчно умна да прецениш с кого да излизаш и какво да правиш и че трябва да ти имат малко повече доверие. Просто се отнесе по добър начин с тях. Ако тръгнете да се карете и да си викате нищо няма да постигнеш, но когато се държиш нормално и се опитваш човешки да разговаряш все ще има някакъв ефект. Това, което те съветвам да НЕ правиш е да се криете с момчето и т.н. Повярвай, щще разберат и ако са от онзи тип родители, които не се отказват направо ще ти стъжнят животеца.. Ще те направят като затворник и ще следят всяка една твоя стъпка затова най-добре опитай по разумния начин

spyro
08-11-2010, 17:15
верно не ги слушай,за какво ти е... се пак си на могъщата възраст от 16 години,те не ги разбират нещата ;]