PDA

View Full Version : отчаяна съм .



sExYbEbS
08-10-2010, 21:06
Та значи адси ми е гадно ,че тази година останах на поправка .. и то не защто съм тъпа или нещо ... но просто много ми е трудна тази математика. Тва математиката е най-отвратителният предмет ! Толкова много учих за първата поправка и всички си мислеха ,че ще я взема включително и аз но ... уви не стана .И сега уча и съм под голям стрес .Ако не я взема ?! Напрвао не ми се мисли какво ще стане .... агебрата ще добре ама тае геометрия :( :( :( много ми е трудно ... а също щях да ви питам случайно да знаете защото бях чувала ,че ако не я взема сега , има и октомври ... ама дотогова в същия клас съм или какво ? Ужас ,никога не съм си мислила ,че ще стигна до тук :( :? :? тоя предмет не го умея и това си е . Моля за мнения .
пп. знам ,че съм като някоя отчаяна и мрънкаща бабичка , но ми е е много гаднно и трудно ...

danibebi
08-10-2010, 21:22
няма ли кой да ти обясни геометрията? или пък докато имаш време,ходи на уроци по математика,да ти обяснят специално геометрията..ии така съм сигурна,че ще минеш поправката.Лошо е,че си на поправка,но ти можеш да направиш нещо по въпроса.Ее,успех.

Unendlich
08-10-2010, 22:38
Ако сама не можеш да разбереш геометрията, няколко урока едва ли биха ти се отразили зле, пробвай. Все пак по-добре да дадеш някой и друг лев за уроци, отколкото да повтаряш годината.

SmilezZz
08-11-2010, 06:26
Съгласна съм с горните мнения..Докато имаш още време - отиди на уроци и там да ти обяснят специално геометрията..
Иначе - Не съм чувала,че и октомври има..
Една юнска и една септемврийска - доколкото знам аз..

m0n4yyy
08-11-2010, 06:30
Уроци, за да ти се обясни неясното, ии много практика .. а пък ако вариантът с учителя го няма по една или друга причина, хващаш учебниците и започваш да четеш .. без да се вайкаш ако не разбираш нещо .. препрочиташ и се стараеш да осмислиш прочетеното. Желая ти успех. :)

Nakadah
08-11-2010, 06:35
Геометрията е просто елементарна!

Следващия път не се прави на велика и си влизай в часовете...

ibojilow
08-11-2010, 06:48
^ Това, че има 2ка не значи, че не е влизала в часовете. :)

Поправките са две както казаха по-горе. Октомври няма поправка.
Един въпрос, като ти е трудна тая математика защо не седнеш до някой който я разбира, няма значение дали е момче или момиче и просто да препишеш няколко контролни да хванеш няколко тройки и ще си живееш щастливо .

Innocente
08-11-2010, 06:59
Аз съм за 7 клас и на мен математиката винаги ми е вървяла. Математика, алгебра и геометрия се учат така - прочиташ правилата, решаваш задачите, с помоща на правилата докато не ги запомниш и научиш. И трябва да се научиш да мислиш логично. Това е !

ParadOx
08-11-2010, 09:17
Октомврийска сесия има само ако имаш повече от 3 поправки :)

sExYbEbS
08-11-2010, 10:27
ами аз ходя на уроци и уча доста ама въпреки това се притеснявам много :(

sExYbEbS
08-11-2010, 10:28
Геометрията е просто елементарна!

Следващия път не се прави на велика и си влизай в часовете...
винаги си влизах :? :)

987654
08-11-2010, 16:00
Oползотворявай времето, което прекарваш тук в учене, във форума помощ няма да намериш.

Aysell
08-11-2010, 17:47
Съгласна съм с горните мнения..Докато имаш още време - отиди на уроци и там да ти обяснят специално геометрията..
Иначе - Не съм чувала,че и октомври има..
Една юнска и една септемврийска - доколкото знам аз..

Има и октомври, но ако не се лъжа тя беше за такива, които не са могли да се явят на предните 2 поради здравословни причини.. нз.. може и да бъркам, но имаше и нещо такова :)

А иначе до октомври си в нов клас и ако минеш изпита се връщаш в стария си клас.. поне при нас едно момиче като повтаряше и дойде при нас и ако беше взела изпита щяха да я върнат в нейния си..

Aysell
08-11-2010, 17:49
А между другото ти кой клас си ? ( авторката на темата )

SmilezZz
08-11-2010, 18:32
Съгласна съм с горните мнения..Докато имаш още време - отиди на уроци и там да ти обяснят специално геометрията..
Иначе - Не съм чувала,че и октомври има..
Една юнска и една септемврийска - доколкото знам аз..

Има и октомври, но ако не се лъжа тя беше за такива, които не са могли да се явят на предните 2 поради здравословни причини.. нз.. може и да бъркам, но имаше и нещо такова :).Това не го знаех..

spopi
08-11-2010, 18:43
Уроци трябват ако ли не незнам как седят работите по поправки може да наблегнещ на алгебрага и да разчиташ на нея. :)

sExYbEbS
08-11-2010, 20:33
Уроци трябват ако ли не незнам как седят работите по поправки може да наблегнещ на алгебрага и да разчиташ на нея. :) алгебрата не ми стига за 3 :(

liim0nka
08-11-2010, 20:48
Геометрията е просто елементарна!

Следващия път не се прави на велика и си влизай в часовете...
за теб може би, но има и такива, които не схващат толкова лесно и имат нужда от повече внимание..не винаги става въпрос за посещаемост на часовете..

Aysell
08-12-2010, 08:08
Съгласна съм с горните мнения..Докато имаш още време - отиди на уроци и там да ти обяснят специално геометрията..
Иначе - Не съм чувала,че и октомври има..
Една юнска и една септемврийска - доколкото знам аз..

Има и октомври, но ако не се лъжа тя беше за такива, които не са могли да се явят на предните 2 поради здравословни причини.. нз.. може и да бъркам, но имаше и нещо такова :).Това не го знаех..

Еми аз пак казвам - не съм сигурна.. Спомням си, че някой от моя клас беше попитал един учител за този октомврийския и той каза нещо подобно, но доколко е вярно не знам.. :P

MidnightTornado
08-13-2010, 14:40
Ненавиждам математиката. :( Искрено ти пожелавам успех.

sExYbEbS
08-13-2010, 15:22
Ненавиждам математиката. :( Искрено ти пожелавам успех. мерси :-)

liquidsalt
08-13-2010, 15:57
Аз съм за 7 клас и на мен математиката винаги ми е вървяла. Математика, алгебра и геометрия се учат така - прочиташ правилата, решаваш задачите, с помоща на правилата докато не ги запомниш и научиш. И трябва да се научиш да мислиш логично. Това е !


Точно така се прави !

Anonimen00
08-13-2010, 22:32
просто трябва да препишеш все някак , аз нз и бъкъл по математика и винаги на контролно сядаше някой умно момиче и ми решаваше задачите поне за 3, 4 - та да мина годината ... :oops:
Така де пожелавам ти успех , просто земай някой разбирач на изпита и си ти .

meganet
08-14-2010, 07:54
Не е вярно едно момче от нашето даскало остана в същия клас и октомври пак се яви и се премести в стария си клас.

bravia
08-15-2010, 17:20
Ако не минеш първите две сесии оставаш на трета с която започваш учебната година в същия клас и октомври ти е последен шанс -трета сесия и ако я вземеш се връщаш при стария ти клас ,ако не -оставаш при новия и повтаряш годината; /

notlike
08-15-2010, 17:48
Ако си свикнала да научаваш наизуст материала от другите предмети, ще ти е трудно. Не го прави. Аз изключително рядко наблягам на този метод и затова може би съм стабилен навсякъде. А относно математиката - изпуснеш ли конците, няма връщане. Така че - внимавай повече. Важното е ДУХОМ да си в часа, а не само като присъствие. Учи старателно и решавай задачите бавно, за да ги схванеш. Аз имах първия срок петица, втория срок имах 4 и 3, но се борих, решавах усърдно (без уроци, защото мислех, че мога да се справя и сам), питах приятели понякога, но все пак успях да си извоювам 6 и въпреки че учителката каза, че съм нямал знанията, си ми я написа, и аз не знам защо.

IvUsHkA
08-15-2010, 19:46
Геометрията си е трудничка. Някоя задача не можеш да я решиш просто, защото си изкривил чертежа не на където трябва. Става с много решаване на задачи, но ако не разбираш има нужда от учител или просто приятел, който разбира повече. Успех дано да минеш на поправката

N0_feAR
08-16-2010, 16:00
не мога да ти кажа със сигурност, но познавам ендо момиче тя беше останала на поправка по физика, но не успя да я вземе. След това дойде в нашия клас уж да повтаря, но след по-малко от месец се върна в нейния си випуск. Та най-вероятно се е дължало на т.н. октомврийска поправка.

anity1997
08-16-2010, 17:48
Геометрията не е лесна работа.Ако изпуснеш един урок цялата работа се проточва.Намери си някой учебник и започни от самото начало.В противен случай,ако не можеш сам частен учител е необходим.Трябва да имаш желание да решаваш задачите.Знам,че желанието на учениците да учат е доста малко,но все пак.....Аз тази година съм загазила.Влезнах в ПГСАГ(професионална гимназия по строителство архитектура и геодезия).Математиката там е висша чудя се как ли ще мина. :D

DeleteThisAccount
08-16-2010, 17:49
И аз ненавиждам математиката и физиката. :o
Желая ти късмет, дано си вземеш поправката. :)

Djuff
08-16-2010, 17:51
И аз не разбирам НИЩО.Съчуствам ти.
Мисля, че има и октомври.Една дето повтаряше мин. год. беше малко в седми клас, после октомври май не го взе и беше в моя клас.
Дано го вземеш.Успехи.

sExYbEbS
08-17-2010, 11:45
И аз ненавиждам математиката и физиката. :o
Желая ти късмет, дано си вземеш поправката. :) мс дано :)

sExYbEbS
08-17-2010, 11:46
благодаря на всички за отговорите :-) :-) :-)

Aysell
08-23-2010, 17:18
Не е вярно едно момче от нашето даскало остана в същия клас и октомври пак се яви и се премести в стария си клас.

Еми не знам.. при нас е следното : отиваш в нов клас, отиваш на изпита и от там две възможности - ако го вземеш се връщаш в стария си клас; ако не го вземеш си оставаш в новия..

BaffaLsc
08-23-2010, 19:10
Та значи адси ми е гадно ,че тази година останах на поправка .. и то не защто съм тъпа или нещо ... но просто много ми е трудна тази математика. Тва математиката е най-отвратителният предмет ! Толкова много учих за първата поправка и всички си мислеха ,че ще я взема включително и аз но ... уви не стана .И сега уча и съм под голям стрес .Ако не я взема ?! Напрвао не ми се мисли какво ще стане .... агебрата ще добре ама тае геометрия :( :( :( много ми е трудно ... а също щях да ви питам случайно да знаете защото бях чувала ,че ако не я взема сега , има и октомври ... ама дотогова в същия клас съм или какво ? Ужас ,никога не съм си мислила ,че ще стигна до тук :( :? :? тоя предмет не го умея и това си е . Моля за мнения .
пп. знам ,че съм като някоя отчаяна и мрънкаща бабичка , но ми е е много гаднно и трудно ...
На никакви уроци ли не ходиш ? Защо не се запишеш при някоя добра учителка ,че да ти обясни нещата и да не затъваш така ? :?

DoctorMouse
08-23-2010, 19:56
Да та успокоя ... днеска ходих на врачка и тя каза че ще я земиж ама тряа много да учиш ! И каза да не се притесняваш иначе ще се сдухаш точно преди поправката и ще забравиж сичко. И да не забравя ... пази се от няква Петя щото ще иска да ти земе гаджето ! :D

BaffaLsc
08-24-2010, 10:12
... пази се от няква Петя щото ще иска да ти земе гаджето ! :D
Яя с ново гадже ще се уредя :lol:

scheni
08-24-2010, 17:35
знаеш ли, това за уроците не е лоша идея.От личен опит знам, че учителят до голяма степен определя успеха по предмет.
На мен математиката ми е трудна и ж 8,9 10 и 11 клас едва докарвах 5 за срока с много мъка.
В 12 клас дойде нов учител, който ми отвори очите за предмета.Сега не само го разбирам, но и ми е едва ли не приятен.На матурата изкарах една от най високите оценки в класа.
Може би помощ от друг човек, било то учител или родител/приятел, ще ти се оотрази добре :)

vanity23
08-24-2010, 19:05
ами нз на мен винаги геометрията ми е била по лесна без уроци без нищо ами на нея цаката и е да разбереш 3ъгълниците от там нататък всичко е еднакво :grin: :grin: :grin: :grin: аз винаги съм имала 6 на геометрията и 3,4,5 и мн рядко 6 на уравнения и такива

Tempest
08-24-2010, 23:32
Да та успокоя ... днеска ходих на врачка и тя каза че ще я земиж ама тряа много да учиш ! И каза да не се притесняваш иначе ще се сдухаш точно преди поправката и ще забравиж сичко. И да не забравя ... пази се от няква Петя щото ще иска да ти земе гаджето ! :D

тая врачка не струва, щом не ти е казала, че ше имаЖ големи проблеми с правописа си.. 8-)

nkostova
08-25-2010, 08:20
Според мен ако почнеш да се притесняваш по малко ще успееш. Успех с математиката!!! [-o<