PDA

View Full Version : Извънземни? Истина или просто мит?



JackSparrow
08-11-2010, 09:46
Вярвате ли в извънземни? Как смятате - съществува ли живот извън нашата планета? Аз се чувствам доста раздвоен по тази тема - не вярвам, че някъде извън нашата атмосфера съществува друга форма на живот, но един клип коренно промени тази ми представа.

Това е клипът. (http://www.youtube.com/watch?v=QzmmlaZ9b9I)

Нека всеки да изкаже своето мнение. Моля коментари от рода на "ти нормален ли си" да не бъдат пускани.

vIKToriYa
09-11-2010, 14:14
и аз съм раздвоена като теб хем вярвам хем не... защото е малко странно ние да слушаме по новините за НЛО-та и да виждаме разли " летящи чинии" и те да са сред нас... а когато "ние" се опитваме да достигнем до тях е става невъзможно ... не се намира нищо.... но да мисля че съществуват аз също съм виждала " летяща чиния" на около 50-60 метра от земята и определено не е било самолет толкова ниско ... а и не бях сама ..... смисал и другите го потвърдиха .... :)

BlackEyedPeas
09-11-2010, 14:20
Има поне 100 такива теми :smt095

ver4ety
09-14-2010, 11:28
Хора абсурдно е да смятаме,че сме единствени във цялата необятна Вселена ! Не казвам,че марсианците са реални, но съм убедена че някъде може да съществува определена форма на живот, пък и дори много хора са го доказали вече и не мисля,че е някаква измислица.

GregoryHouse
09-27-2010, 14:15
1во клипа е фейк.
2ро замисляли ли сте се, че може би Ейлиъните не са хуманоиди? Знаете ли колко е мизерен шанса за подобни на нас същества на същата основа? - Няма дума да опиша колко мизерен :)

darkness848
09-30-2010, 16:44
И аз като ver4ety съм на мнение, че не може в цялата Вселена само ние хората да бъдем някаква форма на живот... Според мен има иии други... Марсианци ли са Нептуновци ли са не знам... :lol: Но не може да бъдем само ние...

SchizoRat
10-11-2010, 08:05
Кой нолмален ще си мисли че сме единствени във вселената :-D

RoSKo0o0
10-11-2010, 15:15
Има ги ;) Не е нужно да вярваш в тях. Просто си ги има :>

SchizoRat
10-11-2010, 17:52
Има ги ;) Не е нужно да вярваш в тях. Просто си ги има :> +1

gandalfepi4
10-19-2010, 16:53
докато не наебъ едно не вервам!

SmilezZz
10-19-2010, 17:37
От една страна ми звучи абсурдно - да сме ние в цялата
Вселена,но от друга страна - не вярвам в извънземните...
Така,че 50 на 50 съм

burpp
10-24-2010, 09:00
От толкова МНОГО планети, не мисля, че ние сме единствената форма на живот :-|

Nam3less3
10-27-2010, 22:52
Липсата на извънземни би обезсмислила и научната, и духовната представа за Вселената. Иначе най-близките до нас извънземни май са в Орион - Сириус.

Pa3yMeH
11-06-2010, 14:41
Нашата МАЛКА галактика има 400 милиарда звезди. Ако кажем, че средно на всяка звезда има по 3-4 планети, колко планети са това ? А колко галактики има ? А какъв наистина е шанса извънземните да дишат кислород ?

avitoholbg
11-06-2010, 16:40
Дали има или няма извънземни? По плашещо би било ако нямаше извънземни. Има доста доказателства за съществуването им.
1. Вселената е безкрайна и звезди с планети колкото си искаш. И ние които не сме съвършенни неможе да сме единствени и неповторими :shock:
2. Има доста доказателства, че сме посещавани от други същества още от древноста.

Elenichkaa
11-06-2010, 16:50
има достатъчно научни изследвания по тази тема.
фрапантното е,че нито се отрича нещо,нито пък се потвърждава...всеки сам прави свой собствен извод...не се интересувам от тези неща особено,но в последните няколко години се говори доста...просто помислете малко.

regin19
03-13-2011, 14:24
От Уикипедия:

Живот във Вселената [редактиране]

Погледнато от днешна гледна точка това е най-голямата загадка в науката астробиология. Редица известни учени изказаха хипотезите си относно зараждането и възникването на живот във Вселената. Ако се приеме, че Вселената е на 10-12 милиарда години, а животът съществува от около 3 милиарда, то това би означавало, че живот съществува на много места, не само в нашата галактика. Въпросът за състоянието на живота във Вселената, също представлява интерес от страна на астробиолозите. Днес ние познаваме живота на въглеродна основа, но това не означава, че живот може да има само на това ниво - въглеродното. Възможно е според много учени живот да съществува и на базата на силиций, бор, сяра, магнезий, натрий и др. Тези теории за сега са само в сферата на спекулациите и не са научно защитени от никого. Това, разбира се, не означава, че някъде в огромната вселена не може да съществува живот на тези по-горе изброени химични елементи. Стои отворен и въпросът, който разглежда нивото на развитие на живота във Вселената. Дори и да приемем, че някъде далече от нас има живот, то той би бил само на биологично ниво, това означава, че възникването на разум някъде във Вселента, подобен на нас, би представлявало събитие с изключителен характер.

Моето мнение е като на повечето - раздвоена съм... От една страна ни звучи абсурдно, но от друга не може да сме само ние във Вселената.. имате ли изобщо представа за какво колосално пространство става въпрос? Защото аз - не... А от философска гледна точка - струва ни се странно, необичайно, дори парадоксално, защото не сме го виждали. На хората преди компютрите са им се стрували нещо космическо, а сега във всеки втори дом има поне по един... Не мога да кажа вярвам или не ... в духове и такива не вярвам (атеистче 8-) ), но никой не е доказал че НЕ съществуват...

suNnykaty96
03-14-2011, 14:50
Да.... както се казва в един филм.... би било невероятна загуба на пространство, ако ние, хората, сме единствените живи същества във Вселената (:
Така че аз по - скоро съм на мнение, че съществуват изънземни, но както казаха и преди мен, шанса да приличат на нас, е нищожен. Може да са под вид на някакви микроби, може и да се мноого по - напреднали от нас, и да ни се показват по много загатнат начин, така че да се чудим има ли ги, няма ли ги. Ей така, за забавление. Нищо не знаем, нито учените са потвърдили че ги има, нито са ги отрекли. Така че наистина всеки решава сам за себе си дали вярва или не (:

Niakoitam
03-18-2011, 07:44
Аз пък мисля че съществуват. И микробни, и по неразвити от нас и като нас, и много по развити от нас просто не сме се развили достатъчно да го докажем. Ще дам само два примера. Някога един учен е казал: "Човека никога няма да полети, защото няма машина, която да е по-лека от въздуха, а нищо по тежко направено от човек не може да се издигне". Е опровергали са го. Какви са били доводите на хората, които са твърдяли че Земята е плоска. "Ако е кръгла някой хора ще седят надолу с главата и ще паднат." Само дето тогава не са се познавали един куп физични закони. За гравитацията пък изобщо нищо не се е знаело. Така че си мисля че като "порастенем" достатъчно ще ги срещнем. :)

happinessdoesntcome
03-24-2011, 07:03
Да.... както се казва в един филм.... би било невероятна загуба на пространство, ако ние, хората, сме единствените живи същества във Вселената (:
Така че аз по - скоро съм на мнение, че съществуват изънземни, но както казаха и преди мен, шанса да приличат на нас, е нищожен. Може да са под вид на някакви микроби, може и да се мноого по - напреднали от нас, и да ни се показват по много загатнат начин, така че да се чудим има ли ги, няма ли ги. Ей така, за забавление. Нищо не знаем, нито учените са потвърдили че ги има, нито са ги отрекли. Така че наистина всеки решава сам за себе си дали вярва или не (:

\:D/

StringTheorist
03-31-2011, 14:24
Не прочетох заглавието изцяло, нито половината от коментарите.

Великобританското правителство предоставя публично документите си относно проучванията си за извънземните през последните петдесетина години, ето ги: http://ufos.nationalarchives.gov.uk/

Мисля, че щом екип квалифицирани учени финансирани от правителството не са открили извънземни за толкова време, значи няма никаква нова информация в случайни сайтове/клипове, пуснати от случайни хора без никакви реални доказателства. А за версията да лъжат и да има конспирации... Не мисля. Ако лъжеха за това, щяха да лъжат и за други неща (за които всъщност не лъжат).

Darkbound
04-24-2011, 11:54
Такаа, като цяло аз се интересувам много от Астрономия, Астрофизика и такивата му работи.

Вярвам ли, че има извънземни? - Да, вярвам.

Ще ви кажа защо вярвам, дори шанса да съществуват извънземни да е 0.000000000001 % той е напълно реален. Защо? Защото има милярди галактики с хиляди трилиони планети не може на поне една от тях да няма. Преди 10тина дни гледах В Червеевата дупка с Морган Фриймън - говориха точно за това, за извънземните дали съществуват. Интересно ми е защо никой никъде никога не загатва въпроса, ами ако извънземните са по-примитивни от нас? Защо всички когато чуят извънземни си представят много напреднала цивилизация, лазери, летящи чиний и незнам си какво? Ами ако ги има, но просто са по-примитивни от нас на ниво технологии?

Има цяла организация ли е незнам какво е в Щатите която "слуша" космоса и чака да чуе радио сигнал изпратен от извънземни, защото си мислят, че те са по-напреднали от нас - според мен шанса да грешат е много голям.

Други пък си мислят понеже ние излъчваме радио сигнали от вече сигурно 80 години в открития космос и нали ако има извънземни все някой трябва да ги е засякъл защо няма отговор, ами много просто за 80 години тея радио сигнали до никъде не са стигнали дори до най-близката звезда до нас не са стигнали (тази след слънцето не и помня името).

Не казвам, че извънземните са по-примитивни от нас, а задавам въпроса защо всички изключват тази възможност? :)

П.С. Относно хората който говореха за микробите, до сега учените търсеха планети с сходни климатични условия на Земята, нито много топло нито много студено и да има вода. Считаше се, че това са задължителните условия за да има живот, е наскоро откриха някакви бактерии ли кво беше тук на земята който ако не се лъжа или нямаха ДНК или ДНК-то им беше невиждано а те живееха на места на който досегашните изводи и знания на науката твърдяха, че е невъзможно да има каквото и да е.

Скоро ще пращат сонди за да пробият ледовете на луната Европа на Сатурн (ако не ме лъже паметта) понеже се предполага, че под повърхността има вода в течно състояние, защото са наблюдавани "изригвания" на вода:) . Очакват и там да намерят някакви микроби или поне се надяват на това.

П.С. На всеки на който му е интересно всичко това за галактики, звезди, планети и т.н. горещо препоръчвам да гледа The Universe това е едно такова документално сериалче има го в замунда с субс 5 сезона са има адски много интересни неща.

Isildur
04-24-2011, 22:42
Изобщо не ми пука за извънземните или хора които не познавам,за мен са едно и също.
Живея си живота и ме боли патката за извънземни и кризи и лайна 8)

RoSKo0o0
04-28-2011, 10:40
Астероид носи живота на Земята. Земята не е уникална, обикновена планета с донякъде различни условия от други планети. Е, ако ми кажете, че един път в цялата история на Вселената астероид се сблъсква с планета - евала бия, не че не е възможно.

Darkbound
04-28-2011, 16:23
Астероид носи живота на Земята. Земята не е уникална, обикновена планета с донякъде различни условия от други планети. Е, ако ми кажете, че един път в цялата история на Вселената астероид се сблъсква с планета - евала бия, не че не е възможно.


Предполага се, че е така. :)

infected9
04-29-2011, 14:32
Абе и да има и да няма пак сме си прее*ани 8-)
Аз лично смятам ,че е супер егоистично да си мислиме ,че сме единствениете във вселената.Все едно.. дали ние мислиме ,че има едва ли ше промени нещо така че.. :D

Schulze
05-17-2011, 02:40
Вселената наистина е огромна и няма просто шанс да сме единствените живи и да си мислим, че някъде там няма друга цивилизация развила се като нас, та дори и по-добре от нас! Щом те ни откриха и ни идват на гости, а ние тук още водим спорове дали съществуват или не!

Ronaldo7
05-20-2011, 08:01
Този спор е доста безсмислен според мен. Ако някой ги види, тогава може да се твърди, че има. И аз мога да кажа, че съм виждал човек с 20 ръце, ама няма как да ми се повярва, докато не покажа или снимки или самия него. Най-вероятно някъде из вселената ги има, но след като не съм ги виждал, нищо не мога да твърдя категорично.

sexybanichka
05-23-2011, 10:57
Ами не знам :?
Има толкова доказателства, че има други същества около нас ... Даже по новините казаха, че ние не можем да ги видим , тъй като само с тела на хора :shock: Има много много интересни неща за тях

ANNUNAK
05-25-2011, 22:05
Този спор е доста безсмислен според мен. Ако някой ги види, тогава може да се твърди, че има. И аз мога да кажа, че съм виждал човек с 20 ръце, ама няма как да ми се повярва, докато не покажа или снимки или самия него. Най-вероятно някъде из вселената ги има, но след като не съм ги виждал, нищо не мога да твърдя категорично.
Въздуха,който дишаш също не го виждаш,но го има !
Звуците,които чуваш също не ги виждаш,но ги има !
Когато се печеш на слънце също не виждаш ултравиолетовите лъчи,които правят тен,но ги има.

Когато натиснеш някое копче на дистанционното инфрачервената лампичка свети,но ти не виждаш,че свети.

Когато откъснеш Роза и я помиришеш също не виждаш аромата,но го има,нали?

Colouring
05-26-2011, 21:10
Има доста сведения,говори се много по тази тема.Все пак,както казаха други,едва ли ние сме единствените живи същества в цялата Вселена.Предполагам,че ги има,но доколко са развити само мога да гадая.Аз съм леко на принципа "докато не видя,не вярвам",ама къде да видиш извънземно? 8-) Логично звучи да ги има.

Emily
06-25-2011, 17:03
Аз също съм на мнение, че ги има, естествено, нищо не мога да докажа... И все пак, както много хора преди мен са написали - Вселената е нещо БЕЗКРАЙНО, гигантско, неописуемо, което никой всъщност не може да си представи... и как да отречем, че в БЕЗКРАЙНОСТТА има и друг живот?! Според мен има както по-напреднали (на каквото ниво искате - технологично и т.н.), така и по-примитивни от нас цивилизации! Има хуманоидни (може би - мои си разсъждения), може би има и нехуманоидни (без разум) микроорганизми, бактерии и т.н., и т.н. По въпроса, че не можем да се свържем с тях, имам още две теории - дали пък наистина се опитваме? Кой може да отговори на това, все пак хората, които се свързват с тях пазят работата си доста секретно, нищо не се знае... а може би просто те се крият от нас! Дори да идват на Земята, трудно биха оцеляли, защото може би нямат нашата имунна система, вирусите, бактерии и антигените биха ги убили веднага, освен ако не са намерили начин да се пазят от тях! Предложения много, но ги има, поне според мен! А това за различното ДНК на микроорганизми, живеещи на Земята, има бактерии, които живеят при +80 градуса Целзии и въобще доста необичайни неща... Интересна тема, много любопитна! :-o

Dannue
06-28-2011, 13:56
Аз също съм на мнение, че ги има, естествено, нищо не мога да докажа... И все пак, както много хора преди мен са написали - Вселената е нещо БЕЗКРАЙНО, гигантско, неописуемо, което никой всъщност не може да си представи... и как да отречем, че в БЕЗКРАЙНОСТТА има и друг живот?! Според мен има както по-напреднали (на каквото ниво искате - технологично и т.н.), така и по-примитивни от нас цивилизации! Има хуманоидни (може би - мои си разсъждения), може би има и нехуманоидни (без разум) микроорганизми, бактерии и т.н., и т.н. По въпроса, че не можем да се свържем с тях, имам още две теории - дали пък наистина се опитваме? Кой може да отговори на това, все пак хората, които се свързват с тях пазят работата си доста секретно, нищо не се знае... а може би просто те се крият от нас! Дори да идват на Земята, трудно биха оцеляли, защото може би нямат нашата имунна система, вирусите, бактерии и антигените биха ги убили веднага, освен ако не са намерили начин да се пазят от тях! Предложения много, но ги има, поне според мен! А това за различното ДНК на микроорганизми, живеещи на Земята, има бактерии, които живеят при +80 градуса Целзии и въобще доста необичайни неща... Интересна тема, много любопитна! :-o

Много добре се изказа. + има и доказателства за съществуването им, запечатани в древните цивилизации - изображения, скални рисунки . . А и не мисля, че трябва да се мисли за тях непременно с лошо. Всички са се паникьосали, като че ли. Всеки го е страх от неизвестното, малко или много. .

Torry5281
06-29-2011, 14:10
прекалено егоистично би било да си мислим че сме единствени ....тъй че аз мисля че има.... ;)

blago84
07-06-2011, 19:27
Аз съм твърдо убеден, че извънземни има. Дали обаче се навъртат наоколо или са наминавали в близките хилядолетия... е тук съм раздвоен - 50/50 да/не

callia
09-11-2011, 21:38
Разбира се! Замислете се: в цялата БЕЗКРААААЙНА вселена не можена няма друг здрав разум. Абсурдно е!

extreme16
09-12-2011, 17:21
Вселената не е точно безкрайна, щом и до днес се разширява. Това означава, че не сме сами. Има хиляди галактики, на които има живот, просто технологиите ни не са чак толкова развити и този факт за сега е невъзможно да се докаже.

LisaMiddelhauve
09-15-2011, 16:26
Нашата МАЛКА галактика има 400 милиарда звезди. Ако кажем, че средно на всяка звезда има по 3-4 планети, колко планети са това ? А колко галактики има ? А какъв наистина е шанса извънземните да дишат кислород ?

EEE много въпроси бе брат?Ама ако видиш едно за последния въпрос имам отговор-чупи му скафандара и ша разбереш! Не че не вярвам в тях!

LisaMiddelhauve
09-15-2011, 16:29
Дали има или няма извънземни? По плашещо би било ако нямаше извънземни. Има доста доказателства за съществуването им.
1. Вселената е безкрайна и звезди с планети колкото си искаш. И ние които не сме съвършенни неможе да сме единствени и неповторими :shock:
2. Има доста доказателства, че сме посещавани от други същества още от древноста.

Гледай тайните файлове на КГБ-за разлика от НАСА те разкриват че в гробница в египет е намерен първия извънземен така наречен хуманоид и точно той е бог озирис който не е на листа с другите!

LisaMiddelhauve
09-15-2011, 16:31
има достатъчно научни изследвания по тази тема.
фрапантното е,че нито се отрича нещо,нито пък се потвърждава...всеки сам прави свой собствен извод...не се интересувам от тези неща особено,но в последните няколко години се говори доста...просто помислете малко.

Заболяха ме пръстите НО!Наскоро все такива филми се правят покрай края на света тъй като много хора вярват че не света ще ни скапа а извънземните.Гледай някой!

LisaMiddelhauve
09-15-2011, 16:36
От Уикипедия:

Живот във Вселената [редактиране]

Погледнато от днешна гледна точка това е най-голямата загадка в науката астробиология. Редица известни учени изказаха хипотезите си относно зараждането и възникването на живот във Вселената. Ако се приеме, че Вселената е на 10-12 милиарда години, а животът съществува от около 3 милиарда, то това би означавало, че живот съществува на много места, не само в нашата галактика. Въпросът за състоянието на живота във Вселената, също представлява интерес от страна на астробиолозите. Днес ние познаваме живота на въглеродна основа, но това не означава, че живот може да има само на това ниво - въглеродното. Възможно е според много учени живот да съществува и на базата на силиций, бор, сяра, магнезий, натрий и др. Тези теории за сега са само в сферата на спекулациите и не са научно защитени от никого. Това, разбира се, не означава, че някъде в огромната вселена не може да съществува живот на тези по-горе изброени химични елементи. Стои отворен и въпросът, който разглежда нивото на развитие на живота във Вселената. Дори и да приемем, че някъде далече от нас има живот, то той би бил само на биологично ниво, това означава, че възникването на разум някъде във Вселента, подобен на нас, би представлявало събитие с изключителен характер.

Моето мнение е като на повечето - раздвоена съм... От една страна ни звучи абсурдно, но от друга не може да сме само ние във Вселената.. имате ли изобщо представа за какво колосално пространство става въпрос? Защото аз - не... А от философска гледна точка - струва ни се странно, необичайно, дори парадоксално, защото не сме го виждали. На хората преди компютрите са им се стрували нещо космическо, а сега във всеки втори дом има поне по един... Не мога да кажа вярвам или не ... в духове и такива не вярвам (атеистче 8-) ), но никой не е доказал че НЕ съществуват...

Относно уикипедията-тъй като вселената е на 10-12 млрд то живот на други места 99% съществува но тъй като ние съществуваме само от 3 млрд то затова другия живот е с изключителен характер щото когато ние едва сме започвали съществуването си те са летяли с самолети и са учили но когато ние сме живели те са се научили и продължават да учат за технология и за това летят с НЛО а не с ракети.Тяхното съществуване за хорор феновете като мен е парадокс щот не сме свикнали на такива неща но с времето ще свикнем!

LisaMiddelhauve
09-15-2011, 16:38
Да.... както се казва в един филм.... би било невероятна загуба на пространство, ако ние, хората, сме единствените живи същества във Вселената (:
Така че аз по - скоро съм на мнение, че съществуват изънземни, но както казаха и преди мен, шанса да приличат на нас, е нищожен. Може да са под вид на някакви микроби, може и да се мноого по - напреднали от нас, и да ни се показват по много загатнат начин, така че да се чудим има ли ги, няма ли ги. Ей така, за забавление. Нищо не знаем, нито учените са потвърдили че ги има, нито са ги отрекли. Така че наистина всеки решава сам за себе си дали вярва или не (:

Подиграват са щот са по-умни от нас но тва може да ни утрепе утре в други ден бе хора ако продължават да се фукат с супер космически начин!

LisaMiddelhauve
09-15-2011, 16:41
Не прочетох заглавието изцяло, нито половината от коментарите.

Великобританското правителство предоставя публично документите си относно проучванията си за извънземните през последните петдесетина години, ето ги: http://ufos.nationalarchives.gov.uk/

Мисля, че щом екип квалифицирани учени финансирани от правителството не са открили извънземни за толкова време, значи няма никаква нова информация в случайни сайтове/клипове, пуснати от случайни хора без никакви реални доказателства. А за версията да лъжат и да има конспирации... Не мисля. Ако лъжеха за това, щяха да лъжат и за други неща (за които всъщност не лъжат).

Има ли снимки-казвай че някои ме шокират и ми излиза сърцето!

HotLife
09-23-2011, 22:51
Аз вярвам, че има, не може да сме сами, невъзможно е. Доста неща съм чел по тази тема с отвличанията от извънземни и мисля, че е истина. :-o

mimity9602
09-30-2011, 18:21
Хора абсурдно е да смятаме,че сме единствени във цялата необятна Вселена ! Не казвам,че марсианците са реални, но съм убедена че някъде може да съществува определена форма на живот, пък и дори много хора са го доказали вече и не мисля,че е някаква измислица.
напълно съм съгласна с твоето мнение все някъде във вселената трябва да има живот дори да е от най- проста форма.