PDA

View Full Version : приспивателни?



ElinoOor
08-11-2010, 10:41
последните 1-2 години тотално си обърках режима -.-
не спя с дни,а после спя с дни
случвало ми се е 4-5 дни да не спя повече от час,да прекалявам с кофеина,да заспивам едва ли не вървейки :С

или спя 2-3 часа или по 17-18 часа -.-
естествено,че не е нормално обаче все не успявам да си оправя режима
веднъж като се наспя,после НЕ мога да заспя :x

предлагайте някакви методи,чайове,приспивателн и..?
нямам проблеми със самия сън 8-)
в смисъл не се събуждам през половин час,не ми пречи светлина или шум,просто трудно заспивам :Д
предпочитам да не ходя на лекар все пак,но ако се налага ще отида -.-

umnotodetence
08-12-2010, 11:12
Доста елементарно е решението :? Когато много време не си спала и стане например 11-12 вечерта и ти си сигурна, че ще спиш поне 17-18часа - навий си аларма за 9-10 сутринта. Спи ти се, не спи - ставаш пиеш кафе (ЕДНО за целия ден) и после ще видиш как бързо,бързо в 11 ще ти се доспи :)

ElinoOor
08-12-2010, 17:35
Нали се сещаш,че след като не съм спала 2-3 дни,една аларма не може да ме събуди?
Ако ставаше така,нямаше да пускам тема.
Не е нормално човек да не спи 3-4 дни и не е нормално човек да спи по 18 часа.
После,на вас израза 'ужасно ми се спи' наистина не ви е познат. Да ти е лошо,да те боли глава и да не можеш да заспиш не си е работа. А след 18 часа сън,чувството е отвратително. :)

Di
08-12-2010, 17:39
Абсолютно същото,не ми се спи и на мене
Елено прекаляваш с тия 4-5 дни,аз максимум 3
:shock:

ElinoOor
08-12-2010, 17:45
^ Миналото лято и по седмица не съм спала ;)
следва някаква интересна зависимост от кофеин,после симптомите на абстиненция т.н.
Пак казвам,моето не е 'често недоспиване',а сериозен проблем.

kalpazanka
08-13-2010, 09:45
Каквито и приспивателни да ти изпишем, без заветната зелена рецепта в аптеките просто забрави да ги получиш! :-D
Пробвай с разните там тинктури от валериана/мента+глог+валериан/хапчета Валидол/чаша топло мляко с мед преди лягане/лавандулови ароматни пръчици в стаята/лавандула в самата възглавница и все в същия дух методи.

SK0RP10N
08-13-2010, 10:25
Пий половин литър червено вино и отивай да спиш ;)

Nagi
08-13-2010, 10:35
Пак казвам,моето не е 'често недоспиване',а сериозен проблем.

Тогава защо въобще се чудиш дали да ходиш на лекар :neutral:
Съмнявам се, че някой във форума може да ти подходящ съвет. Единственото, което аз бих могла да кажа е пробваш с различни билкови чайове. На моя приятелка редовно й се случва лятото да не спи през ден или два, защото не понася жегата, и баба й всяка година й праща различни билки и подправки за храна. Не знам в каква комбинация ги използва и как ги дозира, но ако отидеш на лекар би трябвало да ти предпишат и нещо такова. :)

ElinoOor
08-14-2010, 14:40
Аз не се чудя,аз не искам. :)

Ще пробвам всичко изброено,пък ако нищо не ми помогне отивам.. къв друг избор имам :-o

amk933
08-14-2010, 14:46
Кухнята...ножът...вените.... 8-)

Така де...ако нищо не ти помогне освен доктор, друго няма. А това, че аларма не може да те събуди не е вярно. Пробвай следното:
-Нагласяш телевизорът ти в стаят да те събуди след определено време с волумето на мах на музикален канал и слагаш дистанционното в най-далечната стая възможна...
-Пускаш си алармата на телефона с някаква гадна бърза песен и го слагаш достатъчно далече от леглото, за да се наложи да станеш да го изкл...

Тва'й.
8-)

Nagi
08-14-2010, 18:18
Сега се сетих, че въпросната приятелка ходи и на масаж. Ако имаш финансовите средства бих те посъветвала и това да пробваш. Или ако не при професионалист, поне помоли някой да ти направи.