PDA

View Full Version : Лещи



linkinpark00
08-12-2010, 09:59
Здравейте, на 15 съм и нося очила, много искам да ги махна, за това мисля да си сложа лещи, някой да искаже мнение за лещите ?

ecstazy
08-12-2010, 10:06
давай смело, през първия 1 месец ще ти е доста трудничко да ги слагаш, защото все пак си бъркаш в окото. Аз нося лещи от 6-ти клас и не помня кога, но отдавна си ги слагам за 1 секунда точно. Вече не ми прави впечатление, че си бъркам в окото. Удобни са, не се усещат, колкото е по висок водния % на лещите, толкова са по-меки и не се усещат. Успех ;)

linkinpark00
08-12-2010, 10:15
а лесно ли могат да изпаднат и може ли да се спортува с тях

ecstazy
08-12-2010, 11:47
Не. Няма начин да ти "изпаднат" :lol: Може да се спортува, да. Нямаш никакъв проблем. То даже и да се спи може, но не е много препоръчително.

linkinpark00
08-12-2010, 12:02
А иначе, твоят проблем с очите какъв е, моят е късогледство и едното око ми е мързеливо.

ecstazy
08-12-2010, 12:06
и аз съм с късогледство .. -.-

linkinpark00
08-12-2010, 12:28
Аз сега съм с очила, ще говоря с доктора и ще купя, те едни хубави лещи г/д каква цена са ?

ecstazy
08-12-2010, 12:37
Емиии зависи. Моите са 18 лева 2-те май и са тримесечни. От много неща зависи, ти като отидеш в оптиката и ще си избереш.

Haker4ity
08-12-2010, 21:44
ами да питам, твойте като са тримесечни има ли годишни примерно или за по дулги периоди

понеже спортувам ии аз нося очила и ги махам на всяка тренировка, лещите трябва ли да се махат, как стоят

и на какви цени са, четох някъде че и разтвор трябва някакъв да се купи, а той колко струва :)

ecstazy
08-13-2010, 11:31
Ами не мога да ви кажа цени, защото има най-разнообразни марки, а относно разтворите - зависи си от марката и количеството. Няма проблем да носиш лещите по време на спорт, аз си ги нося по цял ден, спортувам ли кво ли не правя - нямам проблеми. За всеки случай, ако нещо ти влезне в окото си носи контейнерчето (там се държат лещите, когато не ги носиш) и си купи капки за сухи очи, май им викаха изкуствени сълзи ;дд. А лещите стоят все едно ги няма. Хората трябва да ти се доближат на 2 см от очитеи да се вгледат в тях, за да видят лещите. (да знаеш, много е досадно. Всички, които разбират за първи път, че нося лещи ми се дзверат 5 часа и само Уооу, баси гадното :D:D:D)

loriee
08-24-2010, 00:09
на 14 съм и аз нося лещи, и също са три месечни, за 25 лева и двете .. удобно е .. беше ми трудно да си ги сложа само първите 3 дена .. ии спокойно спортувай колкото искаш няма да паднат :lol: аа за цените .. зависи от марката, което обаче няма голямо значение .. всички са почти еднакви : ) ии наистина е много досадно да ти зяпат в очите и всеки ме пита как се слагат и свалят,, направо ми омръзва да обяснявам на всеки ;дд

linkinpark00
08-24-2010, 19:51
Днес ходих в клиника Вижън и ми изписаха едни лещи сложих ги обаче вече 10 минути не виждам, както трябва, да не е само първите 3-4 дена ?

Виждам размазано, много гадно.

Диоптъра на лявото ми е - 6
на дясното - 3