PDA

View Full Version : СУ,ПУ или Свищов?



remix1912
08-12-2010, 13:30
Кой е най-добър за тази специялност политология?И дали е достатъчно перспективна и дали има потенциял за реализация тази специялност,не само на теория?Сега съм 11 клас,догодина ставам 12 ще ми трябва помоща ви.

http://www.kadedaucha.com/?id=236&pid=356&sp_id=2&cat=1&p=3

OБУЧАВАЩО ЗВЕНО: Специалността ПОЛИТОЛОГИЯ се изучава във ФАКУЛТЕТ ПО ИКОНОМИЧЕСКИ И СОЦИАЛНИ НАУКИ на ПЛОВДИВСКИ УНИВЕРСИТЕТ "ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ"

ОБРАЗОВАТЕЛНО-КВАЛИФИКАЦИОННА СТЕПЕН: БАКАЛАВЪР
ФОРМА И СРОКОВЕ НА ОБУЧЕНИЕ: РЕДОВНО (8 семестъра)

ХАРАКТЕРИСТИКА
Обучението в тази специалност е насочено към формиране на широкопрофилни знания и професионални умения за изследване, анализ, оценка и управление на политически процеси, дейности и отношения.
Студентите получават и солидна подготовка по основни икономически проблеми, което прави квалификацията им уникална и конкурентноспособна.
Придобитите знания и умения за проучване на пазара на политическите идеи, на политическото пространство и институциите на властта, за моделиране и прогнозиране на взаимодействията между икономическите, социалните и политическите структури е предпоставка за успешна професионална реализация.
Завършилите специалността получават образователно-квалификационна степен "бакалавър" с професионална квалификация "политолог".
Форма на обучение: Редовно.
Срок на обучение: редовни студенти http://www.teenproblem.net/forum осем семестъра.
Дипломираните бакалаври по политология могат да продължат обучението си по магистърски програми.

БАЛООБРАЗУВАНЕ

А. Утроена оценка от конкурсен изпит
В. Оценка по История на България
С. Оценка по Български език и литература от дипломата

Балът се формира като сума от посочените компоненти: А + B + С

Конкурсни изпити
1 Английски език Програма
(или) История на България Програма
(или) Немски език Програма
(или) Френски език Програма


И също знаете ли това

В. Оценка по История на България

От дипломата или от матура?

remix1912
08-12-2010, 14:19
Благодаря на всички които се отзоваха.......... :-x

chemist9009
08-12-2010, 16:33
Алма Матер 8) 8) 8)

kosder
08-12-2010, 17:13
Най-добре да повториш в училище. Не са те научили на български език достатъчно добре.

remix1912
08-12-2010, 22:31
Най-добре да повториш в училище. Не са те научили на български език достатъчно добре.
Пишлименце.Това със забележката за правописа не мислиш ли,че вече се изтърка,като се има предвид,че всичко ми е написано правилно.Недей се дъха много,да не спреш да дишаш.

cherrye
08-13-2010, 13:14
Много бьрзаш.Явно си си избрал/а специалност и ще я пишеш на пьрво желание,но ще пишеш и второ,и трето и т.н. Не можеш да си сигурен/a,че дори и на едно от трите места ще си приет /а точно в тази специалност .Когато минат редовните изпити и видиш кьде какво си приет/а,тогава ще му мислиш. :)

Никой не се заяжда,но наистина имаш грешки. :oops:
Пише се специАлност,потенциАл,пишл Еме.
Нищо лично,но ти предстои матура по бьлгарски език. Peace :)

kosder
08-13-2010, 15:04
Най-добре да повториш в училище. Не са те научили на български език достатъчно добре.
Пишлименце.Това със забележката за правописа не мислиш ли,че вече се изтърка,като се има предвид,че всичко ми е написано правилно.Недей се дъха много,да не спреш да дишаш.Хем си тъп, хем си сляп.


Кой е най-добър за тази специялност политология?И дали е достатъчно перспективна и дали има потенциял за реализация тази специялност,не само на теория?Сега съм 11 клас,догодина ставам 12 ще ми трябва помоща ви.

remix1912
08-13-2010, 15:27
Ебал съм ви майката в тоя тъп форум,поне като не можете и нямате умствен багаж,за да помогнете,не увъртайте с други работи свързани с правописа.
Да се изтрие темата.Не заслужавате да общувам с вас.

ПП:И аз като всезнайкото(на който му отправих предупреждение на лично),мога да проверявам как се пишат думи в чичо Гошо и после да се правя на умен,но не го правя нали?