PDA

View Full Version : Наднормено тегло лОл ???



runnera93
08-13-2010, 08:46
Даже незнам от къде да започна :D Момче съм вчера навърших 17 и ходих да ми бият ваксината и казах на лекаря да ми измери височината и теглото. И като ме измери буквално се шашна... 167 сантиметра съм висок и 79 килограма, но пък нямам почти корем и почти никакви сланини а без да се фукам :D искам да кажа че тренирам и имам горе-долу добре развита мускулатура. Обаче и леко коремче което от 2 години немога да сваля или не правя достатъчно тренировки или просто не е възможно, както и да е, исках да попитам, как мога да сваля тези килограми поне само в коремната част, какви упражнения да правя и каква диета :-D моля за хелп :) 8)

fatrat
08-13-2010, 08:56
дай снимка и кажи колко са ти %Bodyfat

awerw
08-13-2010, 08:56
ето ти моят прост план яж малко и тичай много другите да добавят :D

HHristov
08-13-2010, 09:17
Как тренираш ? Щом от 2 години никви резултати няма значи нещо не тренираш правилно

runnera93
08-13-2010, 09:19
дай снимка и кажи колко са ти %Bodyfat
Ако знаех колко са ми Bodyfat щях да ти кажа момент за снимка
http://store.picbg.net/pubpic/86/41/0614fc6d52e78641.jpg ръката ми е 42 сантиметра обиколка (смисъл бицепса и трицепса) гръдната ми обиколка е 110 не тренирал (казвам го за всеки случай ^^, ) ако ми кажеш как да си измеря bodyfat щи кажа и тях ;]

runnera93
08-13-2010, 09:21
Как тренираш ? Щом от 2 години никви резултати няма значи нещо не тренираш правилно Ми тичане, Карате фитнес ( 4 дневна програма ) но скоро несъм ходил на фитнес реших със стрийт фитнес да се занимавам повече сила и издражливост се изгражда

fatrat
08-13-2010, 10:07
дай снимка и кажи колко са ти %Bodyfat
Ако знаех колко са ми Bodyfat щях да ти кажа момент за снимка
http://store.picbg.net/pubpic/86/41/0614fc6d52e78641.jpg ръката ми е 42 сантиметра обиколка (смисъл бицепса и трицепса) гръдната ми обиколка е 110 не тренирал (казвам го за всеки случай ^^, ) ако ми кажеш как да си измеря bodyfat щи кажа и тях ;]

fatrat
08-13-2010, 10:08
Има едни им викат калипери с него :) +тва нямаш мазнини тъй че споко с едър кокал си :D Започни фитнес програма за релеф и/или сила 4 пъти седмично.Тичай сутрин и яж правилно!

play23
08-13-2010, 10:24
Измерване с калипер не може да си направиш сам, ако държиш да е максимално точно, това е начина, отиваш където трябва и си плащаш. Има и такива кантари дето мерят подкожните мазнини, ама не са особено точни. Това е приблизително точна формула -
МЪЖЕ

Мерки:

1. Височина в см ___

2. Ханш в см ___

3. Талия в см ___

4. Тегло в кг ___

Определяне на % подкожна мазнина

1. Умножете ханша (см) х 0.55 = ___ минус 2 = ___ (A)

2. Умножете талията (см) x 0.29 = ___ минус 4 = ___ (B)

3. Съберете A + B = ___ (C)

4. Умножете височината (см) x 0.24 = ___ (D)

5. Извадете D от C, тогава извадете още 10: (C – D) – 10 = ___ % мазнина

NqmamName
08-13-2010, 10:32
бягане,бягане и само бягане..

runnera93
08-13-2010, 11:17
Има едни им викат калипери с него :) +тва нямаш мазнини тъй че споко с едър кокал си :D Започни фитнес програма за релеф и/или сила 4 пъти седмично.Тичай сутрин и яж правилно!

: :-o Всичко разбрах освен правилно ядене :D какво е особеното в яденето и как се яде правилно :D плс обяснете ^^.

spain1
08-13-2010, 12:06
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

Valento
08-13-2010, 12:25
о не , той няма корем , бате тва си е чиста сланина земи се изчисти малко ... не се убиждай ама малко си преувеличил че нямаш мазно ... имаш!

runnera93
08-13-2010, 13:37
о не , той няма корем , бате тва си е чиста сланина земи се изчисти малко ... не се убиждай ама малко си преувеличил че нямаш мазно ... имаш!

хаха пич казах че у корема имам нали за това се обръщам към вас несъм ви искал мнение дали имам и нямам мн добре знам че имам въпроса ми беше как да е сваля

runnera93
08-13-2010, 13:38
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

някой да ти е искал мнението мн добре знам че имам колко пъти тряа каам че въпроса ми беше как да е махна ...

JackSparrow
08-13-2010, 13:41
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

ае келеш тъп, нали тва е темата, да му кажем как да си уформу тялото, предстаам си те тебе къф си льохман..

NqmamName
08-13-2010, 14:13
Има едни им викат калипери с него :) +тва нямаш мазнини тъй че споко с едър кокал си :D Започни фитнес програма за релеф и/или сила 4 пъти седмично.Тичай сутрин и яж правилно!

: :-o Всичко разбрах освен правилно ядене :D какво е особеното в яденето и как се яде правилно :D плс обяснете ^^.

правилно хранене е да не се смесват протеини с въглехидрати,защото се смилат по бавно и по дълго и не се смилат напълно и се трупат..

протеините са мляко,сирене,риба,плодове и т.н. ,а
въглехидрати съдържат сладките неща,картофи и житните култури - тези неща не е правилно да ги ядеш наведнъж. Ако си ял примерно риба не е правилно да ядеш ориз например след нея.. и трябва да изчакаш поне 3 часа за да се смелят протеините ( рибата) преди да си поел въглехидрати (ориза). Не трябва да се ядат примерно и пиле с картофи или риба с картофи или хляб с кебачета или кюфтета и т.н. най-добре е месните храни да се ядат с зеленчуци.. дано съм ти бил полезен, и междудругото в нета има диети и рецепти с разделно хранене :)

awerw
08-13-2010, 14:20
Измерване с калипер не може да си направиш сам, ако държиш да е максимално точно, това е начина, отиваш където трябва и си плащаш. Има и такива кантари дето мерят подкожните мазнини, ама не са особено точни. Това е приблизително точна формула -
МЪЖЕ

Мерки:

1. Височина в см ___

2. Ханш в см ___

3. Талия в см ___

4. Тегло в кг ___

Определяне на % подкожна мазнина

1. Умножете ханша (см) х 0.55 = ___ минус 2 = ___ (A)

2. Умножете талията (см) x 0.29 = ___ минус 4 = ___ (B)

3. Съберете A + B = ___ (C)

4. Умножете височината (см) x 0.24 = ___ (D)

5. Извадете D от C, тогава извадете още 10: (C – D) – 10 = ___ % мазнина
11.68 иее за пръв път да го напрая :D кантарът ми ги мери 11.8

play23
08-13-2010, 15:07
Има едни им викат калипери с него :) +тва нямаш мазнини тъй че споко с едър кокал си :D Започни фитнес програма за релеф и/или сила 4 пъти седмично.Тичай сутрин и яж правилно!

: :-o Всичко разбрах освен правилно ядене :D какво е особеното в яденето и как се яде правилно :D плс обяснете ^^.

правилно хранене е да не се смесват протеини с въглехидрати,защото се смилат по бавно и по дълго и не се смилат напълно и се трупат..

протеините са мляко,сирене,риба,плодове и т.н. ,а
въглехидрати съдържат сладките неща,картофи и житните култури - тези неща не е правилно да ги ядеш наведнъж. Ако си ял примерно риба не е правилно да ядеш ориз например след нея.. и трябва да изчакаш поне 3 часа за да се смелят протеините ( рибата) преди да си поел въглехидрати (ориза). Не трябва да се ядат примерно и пиле с картофи или риба с картофи или хляб с кебачета или кюфтета и т.н. най-добре е месните храни да се ядат с зеленчуци.. дано съм ти бил полезен, и междудругото в нета има диети и рецепти с разделно хранене :)

След тея глупости просто и аз не знам какво да кажа. Как да не можеш да ядеш месо/риба и ориз/картофи едновременно. Тва си е просто абсурдно. Плодовете са протеини, тва от де го измисли. Почти никой плод няма повече от 1гр протеини на 100гр. Плодовете са основно въглехидрати.

Яж само чисти меса, т.е пилешков филе най - вече, на бутчетата ако махнеш кожата не се отдалечават много от филето, ама много играчка да ги обезкостяваш.

ZipFail
08-13-2010, 15:15
Протеините наистина не е добре да се смесват ;)

Най-вече е вредно за храносмилането..

ZipFail
08-13-2010, 15:26
Протеините наистина не е добре да се смесват ;)

Най-вече е вредно за храносмилането..

play23
08-13-2010, 15:52
И в 6-те ми ядения протеини и въглехидрати и мазнини са "смесени" и нямам никакви проблеми. Но щом има интерес по въпроса, ще се обърна към професионалист и до 2-3 дена ще пиша ;) Макар че точно такъв ми е правил диетата и ако имаше проблем щях да знам.

spain1
08-13-2010, 16:21
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

някой да ти е искал мнението мн добре знам че имам колко пъти тряа каам че въпроса ми беше как да е махна ...

абе смотаняк ти си пуснал тема на тебе някой да ти е искал мнението че си дебелак и неможеш да приемеш истината и викаш имам добре развита мускулатура на тфа добре ли му викаш бе хахахахахха

spain1
08-13-2010, 16:23
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

ае келеш тъп, нали тва е темата, да му кажем как да си уформу тялото, предстаам си те тебе къф си льохман..

ей нещасник явно си същият дебелак като него и го защитаваш защото си боклук дебел е и ти си дебел шибаняк ............. кой знае как си потънал в лой у вас :razz:

NqmamName
08-13-2010, 16:29
След тея глупости просто и аз не знам какво да кажа. Как да не можеш да ядеш месо/риба и ориз/картофи едновременно. Тва си е просто абсурдно. Плодовете са протеини, тва от де го измисли. Почти никой плод няма повече от 1гр протеини на 100гр. Плодовете са основно въглехидрати.

Яж само чисти меса, т.е пилешков филе най - вече, на бутчетата ако махнеш кожата не се отдалечават много от филето, ама много играчка да ги обезкостяваш.
земи прочети някой книга или виж нещо в нета относно разделното хранене и пак ми говори :smt023

NqmamName
08-13-2010, 16:31
И в 6-те ми ядения протеини и въглехидрати и мазнини са "смесени" и нямам никакви проблеми. Но щом има интерес по въпроса, ще се обърна към професионалист и до 2-3 дена ще пиша ;) Макар че точно такъв ми е правил диетата и ако имаше проблем щях да знам.
еми ако си 50 килограма и ако са ти правили диета да качваш е нормално такава да ти е диетата,човека иска да отслабва следователно смесването на протеин с въглехидрати е абсурдно.. пак ти казвам прочети малко следващия път преди да кажеш,че са пълни глупости

play23
08-13-2010, 17:02
Ами не съм 50, ама пак искам да качвам ;) Иначе може би прозвучах малко по грубо, но не съм искал, все пак целта е да помогнем на човека. Иначе за това за плодовете си стоя твърдо зад мнението ;)

JackSparrow
08-13-2010, 17:20
хахахахх,, ей комплексчо, жалко че съм 1.72 и съм 58кг, и имам 7% мазнини.. не съм потънал в лой, а и няма как да потъна.. ти кой знае каква свиня си, по цял ден кара МакДоналдс и Кентъки Фрайд Чикън, и на сякъв джънк.. не ти завиждам брат, с тия комплекси дето ги избиваш... във форум..

kadishona
08-13-2010, 17:23
правилно хранене е да не се смесват протеини с въглехидрати,защото се смилат по бавно и по дълго и не се смилат напълно и се трупат..

протеините са мляко,сирене,риба,плодове и т.н. ,а
въглехидрати съдържат сладките неща,картофи и житните култури - тези неща не е правилно да ги ядеш наведнъж. Ако си ял примерно риба не е правилно да ядеш ориз например след нея.. и трябва да изчакаш поне 3 часа за да се смелят протеините ( рибата) преди да си поел въглехидрати (ориза). Не трябва да се ядат примерно и пиле с картофи или риба с картофи или хляб с кебачета или кюфтета и т.н. най-добре е месните храни да се ядат с зеленчуци.. дано съм ти бил полезен, и междудругото в нета има диети и рецепти с разделно хранене :)


Приятел, не стига че говориш глупости, не стига че пишеш в раздел "Спорт и здраве" без да си поне малко компетентен, а и си си сложил "I Love Vodka" в подписа (или drink беше).

Тъй като ми се иска да ти спестя тоновете информация, които съм изчел за източниците на енергия, ще ти кажа само, че плодовете не са с най-висок източник на енергия - белтък!

Нека вземем банана. 100 грама банан има 200мг мазнини, белтъци около 1 гр, въглехидрати към 40гр и голямо количество витамини и други полезни в-ва!

Иначе за другите неща си прав! Не бива да се смесват въглехидрати и белтъци !

spain1
08-13-2010, 17:33
хахахахх,, ей комплексчо, жалко че съм 1.72 и съм 58кг, и имам 7% мазнини.. не съм потънал в лой, а и няма как да потъна.. ти кой знае каква свиня си, по цял ден кара МакДоналдс и Кентъки Фрайд Чикън, и на сякъв джънк.. не ти завиждам брат, с тия комплекси дето ги избиваш... във форум..


абе жалкар ти си 14 год лапе кфо ще ми разправяш на мене бе паляк тъпа свиня скапана дори и да не си свиня за як ли се имаш 58 кг педал смачкан избиваш си комплексите в форум ....... сигурно за закуска ядеш като за 2 прасета :lol:

runnera93
08-13-2010, 21:46
awe pi4 kak na 17 6a si 1.69 :( ina4e otnosno tegloto ti ti moje da nqma6 maznina no ima hora na koito kokalite im sa po tejki

М да това за кокалите го знам но найстина съм 1.68/69 някаде не съм висок

runnera93
08-13-2010, 21:49
ММ благодаря на всички който ми казаха полезни неща и споделиха мнение до сега несъм пробвал никакви диети но сега мисля да пробвам някоя това за смесването не го знаех абе може да се каже че нещата които казахте не ги знаех обаче сега ако някой има някаква диета или да ми посочи правилната посоке ще съм много благодарен ;]

Valento
08-14-2010, 18:08
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

някой да ти е искал мнението мн добре знам че имам колко пъти тряа каам че въпроса ми беше как да е махна ...

тогава не се "хвали" че си "здрав" ;)

blueberryyy
08-19-2010, 15:37
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

някой да ти е искал мнението мн добре знам че имам колко пъти тряа каам че въпроса ми беше как да е махна ...

тогава не се "хвали" че си "здрав" ;)

E никъде не е казал , че е "здрав" и изобщо не е чак толкова зле , малко спрот , правилно хранене и е готов ... а пък на твоя пик гледам фотошопче е играло , така че ...

runnera93 , гледай да избягваш сладко , солено , мазно , пържено , полуфабрикати и разни такива вредни храни . Яж повече свежи плодове и зеленчуци . Иначе разни режими за правилно хранене (не диети) има много в нета , просто потърси малко. Айде успех 8)

runnera93
09-01-2010, 06:58
абе маняк мазен си земи се опрай малко ...........

някой да ти е искал мнението мн добре знам че имам колко пъти тряа каам че въпроса ми беше как да е махна ...

тогава не се "хвали" че си "здрав" ;)

E никъде не е казал , че е "здрав" и изобщо не е чак толкова зле , малко спрот , правилно хранене и е готов ... а пък на твоя пик гледам фотошопче е играло , така че ...

runnera93 , гледай да избягваш сладко , солено , мазно , пържено , полуфабрикати и разни такива вредни храни . Яж повече свежи плодове и зеленчуци . Иначе разни режими за правилно хранене (не диети) има много в нета , просто потърси малко. Айде успех 8)

blueberryyy, Благодаря много, значи от 18ти до днес несъм ял почти нито едно от тези, които ми каза (съвсем малко полуфабрикатите не се отказват толкова лесно :D ) та, тичам сяка сутрин абе правя си кардио и има ефект (тук за скептиците ест, че ще кажат толкова бързо неможе, ама може) . Много Благодаря за съветите, просто ми трябваше мотивация, че попринцип си падам мързелив тип. Ама сега ще тренирам повече и дано има по-голям ефект за по-нататак. :P

SemperFidelis
09-01-2010, 07:04
К'во се зобите всичките единия бил дебел другия бил 65 кила и имал плочки - е като си кожа и кокали как няма да се орелефи някъв мускул?
Ай леко с агресията и комплексите.

IoNiiTyYy
09-04-2010, 10:23
прави по 100 - 200 коремни преси на ден и корема ти ще се оправи :)

runnera93
09-04-2010, 19:06
Да попитам закакво са ти плочки?
Лично според мене е по-добре широк гръб и плосък (не увиснал корем) без плочки от колкото да имаш плочки като бобено зърно а гърба ти да е колкото талията...

Хаха имаш право аз. Аз не съм казал, че искам плочки. Казах, че искам да махна корема :)

HHristov
09-05-2010, 11:30
По-добре да имаш силен гръб и здрава преса отколкото голям гръб и слаба преса :)