PDA

View Full Version : Извъртя ясно поставената ми тема в друга насока.



justonegirlwithonehope
08-13-2010, 14:41
Ако си спомняте предната ми тема, в която описвам преживяното от мен за няколко месеца и тъгата, която усещах при раздялата с любимия.Е послушах съветите ви, поне по-голямата част от тях.Изправих се на крака и продължих напред, започнах да излизам по често, а не да се затварям в себе си, да се забавлявам, да игнорирам спомена и мисълта за него и наистина се получи.Смело мога да потвърдя, че успях - забравих го.За времето от раздялата ни до сега, не съм била с никого, дори минимален флирт не съм си поозволила.Не знам, някак отблъснах момчетата от мен, не исках отново да страдам, нямах интерес към тях и така до един ден, в който си гледах абонатите в скайп (беше време за почистване на малко абонати) и видях един непознат.Писах му, за да го попитам дали се познаваме и така завързахме тема за разгвор.Оказа се, че учим в съседни училища.Абе съседни . . имат нямат 100 метра разтояние.Писахме си цяла вечер, на следващия ден продължихме и така започнахме да си пишем ежедневно.Мисленето му, начина по който той възприемаше нещата . . като си пишехме, имах чувството, че си пиша със себе си.Еднакви сме от където и да ни погледнеш.Приятно ми е да общувам с това момче.За отрицателно време той се превърна в моя слабост.След няколко дни след познанството ни, той замина на село.Аз не разполагах нито с номера му, нито имахме общи познати, или поне до тогава не предполагахме, че всъщност действително имахме.Та момчето ми беше пращало една хронология с един негов приятел да се посмеем и така намерих хронологията, поисках пълномощно на въпросния приятел, от когото измрънках номера на за сега перфектното момче за мен.Писах му смс, в който обяснявам, че вечерта преди заминването му, не съм могла да седна и че му пожелавам приятно прекарване.Той пък остана доста приятно изненадан, явно въобще не очакваше да направя такъв жест към дефакто, един непознат.Върна се, продължихме с постоянното писане и аз усетих нещо, някак корема ми се обръщаше щом видех, че ми пише.Отдавна не ми се беше случавало.Чувствах се като шестокластничка на първа среща.Усещането беше неописуемо.Та аз постоянно висях в скайп, та да мога да си пиша с него и игнорирвах всеки друг.Само и единствено с него си пишех.Наистина много ми е приятно да контактувам с него, искам нещо с това момче, но тук идва сложната част.Той не знае за тези мои чувства.На няколко пъти намехнах.Той се държи повече от приятелски с мен, на моменти сякаш флирува, а когато опитах да подметна нещо, той пресече, че сме само приятели.Казва ми, че ме харесва, а после казва, че аз не съм го разбравал правилно.Това положение ми писна и се отдръпнах от него, но той ме потърси и отново станахме в по-близки отношения.За момента не смея да кажа нищо, с което да потвърдя чувствата си, но не бих желала да оставя нещата такаБоря се за нещата, които искам - и за него ще се боря.Няма да се откажа просто така, каквото и да ми коства, но според вас как по точно да подхвана темата, та да не я извърти отново.

zlonamerena
08-13-2010, 14:48
Остави го да реши да ли иска да сте повече от приятели.. не насилвай нещата :) Познавате се от мн малко време.. опознай те се повече.. не се захващай те с нищо сериозно... след като не се познавате :)

justonegirlwithonehope
08-13-2010, 14:50
Разбра ме погрешно, аз не искам веднага отношенията ни да прерастнат във връзка.Просто искам да знам дали и той усеща нещо повече, от чисто приятелски чувства и дали има смисъл да се боря за нещо или да се примиря, че отношенията ни ще останат на тази основа.

zlonamerena
08-13-2010, 14:57
когато си говорите очи в очи.. трябва да усетиш дали има тръпка м/у вас :)

7227
08-13-2010, 16:57
С него виждали ли сте или само по скайпа???
Най -добре зарежи скайпа,излезте,вижте се,поговорете и ще усетиш как те гледа и всичко!Като седнете пред тези скайпове ии..не става така,на живо трябва!

InloveAgain
08-13-2010, 17:11
Дам и аз искам да попитам дали сте се виждали ? Само така ще видиш дали има нещо повече от приятелски чувства към теб.Но виж след като веднъж те е отсякъл така,не бързай.Отдръпнала си се и той те е потърсил,това означава ,че наистина му пука.Почакай малко,виж как ще се развият нещата,ако не сте се виждали,вижте се.. :)

justonegirlwithonehope
08-13-2010, 19:56
Не сме се виждали.Само сме се мяркали пред даскало, но когато не се познавахме официално.Знам, че скайпа нищо не е и не трябва да влагам нищо, та аз не съм провела личен разговор с този човек, но не знам винаги нещо вътре в мен трепва.А за момента няма как да стане да се видим.Ще стане чак септември, понеже сега съм далечко от моя град. :)

JDeel
08-13-2010, 20:21
Просто продължавай да си пишеш по същия начин с него.
Странни неща се случват, когато единия от двамата започва рязко да се променя. Особено някъде в началото. Тогава е почти сигурно, че другия ще се отдръпне. Ще остане приятел, но някак ще предпочита да стои на дистанция. При мен все така се е случвало.

Виж, когато един човек се запознае с друг, запазва в съзнанието си този образ на другия, който е видял и усетил в началото. Става конфликт, когато някой от двамата изведнъж започва да се променя. А това се случва всеки път, когато този някой усети тръпката. Но това е клопка, която е изключително трудно да се устои. В идеалния случай трябва да се променяте в синхрон, никой да не избързва ли да изостава. Просто плавно, наблюдавайки другия, наблюдавайки себе си, и всичко ще е като на филм :)

pentxayc
08-13-2010, 23:16
а,ем нема го чета цялото

MaLkaTa_LaDy
08-13-2010, 23:46
Разбиранията на хората се различават - някога повече, друг път по малко... Но ако за теб едно нещо може да преминава границите на приятелството и да клони към флирт, за него може да не е така. Съответно и обратното. Трудно е да определиш неговата граница, но преди да го направиш, не си вади изводи за отношението му към теб. Друг е въпроса, че вие не сте се виждали и не бива да очакваш от него повече от приятелски чувства. Някак нелепо ми изглежда да се зароди нещо между вас само по скайп. [зависи от годините ви] Моят съвет е за сега да си продължаваш контакта с него, но без да обмисляш какво може да стане нататък. Когато си се прибереш, ако все още искате - излезте. Тогава вече можеш да разбереш доста от нещата, които в момента са ти непонятни.