PDA

View Full Version : Проблем с лявата ръка, между лакътя и китката? ;о



rawrXD
08-13-2010, 14:42
OMG, аз все с проблемите си xD

Тааа, вчера сутринта паднах от леглото, като се събудих, и си ударих ръката. Не беше много силно, но все пак ма заболя малко -.-'' Мислех си, че не е нищо сериозно, обаче леко ми се поду. Става въпрос за лявата - някъде между китката и лакътя.
Окей, пак си казах - нормално е да се подуе, но като го гледам не е баш подуване, ами по-скоро разместване на кост? Когато си мърдам ръката много ме боли, и едва вдигам неща с нея. Даже вратите с триста зора си отварям >.<

Когато пиша на компютъра също малко ме боли. Реших да не я мърдам много, но сега като си мърдам пръстите - лол, пак едва го правя >_<

Не знам дали съм разтегнала нещо, счупила, изместила? >_>' И нямам идея коя кост е. Един приятел ми каза, че съм изместила нещо и след 2-3 дена щяло само да ми се оправи, но защо имам чувството, че не е така? ;д

....И пак казвам, че въобще не ми се ходи на лекар, но като гледам може и да ми се наложи. Въпросът ми е на някого случвало ли се е нещо такова, и какъв е бил проблемът? И в случай, че ще ми слагат гипс, преди това нещо ще разместват ли и ще боли ли? Т.Т Нормално ли е след като съм си направила нещо на лявата ръка, и пръстите да ми е адски кофти да ги мърдам?

Мерси предварително, и ако смятате да ми казвате "иди на лекар" - благодаря, знам това, ще отидя след 2-3 дена, просто ме интересува къде точно може да е проблема ;3

TykaSePisheNick
08-13-2010, 22:17
Не знам.Аз зимата се хлъзнах на леда и си паднах много зловещо на рамото /80 кила маса все пак.. ;D/.После тая ръка я бях отписал за около седмица - беше ми като счупена.При най-малкото движение ме болеше супер малко, а да не говорим колко по-трудно ми беше да я ползвам - смисъл такъв трябваше да се напрегна доста повече за да я вдигна например и болката беше някаква тъпа такава..Все едно 80% от мускулите ми спряха.Само се оправи, ама доста време трябваше да го търпя..Макар, че между лакътя и китката не знам да има нещо повече от една кост!?Може би в китката нещо или лакътя..Абе не знам. xD

Nagi
08-14-2010, 09:42
По това, което описа бих казала, че ходенето въобще не трябва да го оставяш за след няколко дена. :?
Приятелката ми миналата седмица също падна и си нарани крака, реши, че не е нищо важно и го остави както е за няколко дена. След като стигна до лекаря се оказа, че има тежко разтежение, което сега ще продължи много по-дълго, и то само защото не е отишла да й фиксират крака своевременно. :(

Относно слагането на гипс. Когато на мен ми го слагаха се наложи да наместят счупената кост и да, боли. Човекът обаче го направи много бързо и болката беше само за миг. :)

Дано съм помогнала с инфото. Надявам се да е само навяхване.

rawrXD
08-14-2010, 19:15
Нямало нищо общо с костите...>.<

Тендовагинит е - възпаление на сухожилията. нещо хронично. Освен това в последствие ми се появи и друг проблем от него - пружиниращ/щракащ пръст, в случая кутрето най-вече, но и другите също - заради това ми е било толкова кофти като да ги мърдам Т.Т Сигурно ще трябва да се дрогирам с лекарства - а ако не работи, оперативно. -.-

иначе трябвало пълно обездвижване на ръката - та в понеделник отивам да ми я гуосират,за да не я мърдам ;3

мерси за съветите °.°

Nagi
08-14-2010, 22:02
Ех, не се размина с този гипс значи :о
Добре, че отиде на лекар. Сега поне знаеш какъв е проблемът. Дано не ти се наложи да взимаш много лекарства покрай болките, че тая химия само прецаква имунитета :?

kalpazanka
08-16-2010, 05:19
Макар, че между лакътя и китката не знам да има нещо повече от една кост!?
Има, има- даже цели две големи кости. Ако сложиш и осемте на китката...

darkPaladin
08-18-2010, 06:42
ренген това е едно много полезно нещо

подобно е на фото апарат (говоря за крайния резулатат) и помага много в тези случаи