PDA

View Full Version : Проблем с МТЕЛ



metaxa
08-14-2010, 04:49
Преди 2 дни преподписах договор с МТЕЛ ( и май се оказа голяма грешка), предложиха ми телефон на по-ниска цена с Wi-Fi, аз, разбира се не им отказах. Използвала съм Wi-Fi-я няколко пъти през мрежата ми вкъщи, дотук добре, интернетът е бърз, нямам проблеми и представете си изненадата ми когато просто ей така, решавам да проверя сметката си и имам 3 лева сметка "Ама как, откъде", си мисля аз, „смс-и не съм пращала, безплатните ми минути по последни данни не са изчерпани”.Доста ядосана реших да звънна на МТЕЛ в 5 и 30 сутринта, според операторката : "Сметката ви е от GPRS трафик, ако желаете можете да получите подробна разпечатка", "Ми хубаво, ама откъде тоя трафик като аз съм си влизала от мрежата в нас и телефонът ми изписва, че съм свързана през Wi-Fi мрежа"питам учудена аз, "Може да ви се е разпаднала връзката", "Ама разбира се как не се сетих, че като си седя до рутера вкъщи и брат ми през това време използва интернет от компютър, интернетът е изчезнал незабелязано и от двама ни" и операторката ми отговаря "Ако искате, можете да получите детайла разпечатка"
Впечатлена съм, не очаквах, че достъпът ми от МОЯТА си мрежа ще бъде таксуван. Чудя се само какви настройки са въвели тези идиоти, но аз съм сигурна какво съм използвала и какво не и ще си търся правата независимо, че сметката ми е 3 лева, ами ако не бях я проверила и накрая на месеца получа сметка от 50 лева.
След историята и въпросите:Трябва ли да изчакам да получа сметката си, за да подам жалба? Какъв е срокът за отговор? Мога ли да подам жалба в КЗП, тъй като сметката е на юридическо лице? Имали ли сте подобни проблеми? Да деактивирам ли GPRS-a преди да изчакам да отвори офисът или да я оставя активна?

UltraViolencia
08-14-2010, 09:39
така става като си взимаш телефон който не може да използваш.

skuck
08-14-2010, 10:35
Изтрий настройките за GPRS на телефона си! Аз така правих едно време ... защото нокията като и задържиш 0-та и ти влиза в браузъра ... Какъв ти е телефона?

Serseri91
08-14-2010, 12:34
Спокойно, няма да ти стани 50 лева сметката.Мтел те удрят тарикатски, с малки суми - лев-два.
И "детайлната" разпечатка не е напълно такава :booooomb:

За това, изтрий настройките на гпрс и недей да се занимаваш с оплаквания и така нататък ...

SonataArctica
08-14-2010, 13:09
M-tel не струват. Оправи си настройките.