PDA

View Full Version : Проблем с домашната мрежа



miroandonow
08-14-2010, 13:21
Хора имам си безжичен рутер ТР - LINK,чрез който съм свързал двата компа в къщи,чрез WI-FI устройства на Линксис.Значи компютрите се виждат един друг в мрежата,мрежата и на двата е с едно име WORKFROUP,обаче не се виждат файловете,които съм шернал.Когато от единия се опитам да вляза в другия ми иска име и парола.И двата компа са с Уйндос 7 Ултимейт.Моля ви за хелп.

doomkillerr
08-14-2010, 14:02
Направи следното на двата компютри свързани в общата мрежа:

"Start" бутона -> "Control Panel" -> щракаш на "Choose homegroup and sharing option", което се намира под категорията "Network and Internet". След това избираш "Change Advanced Sharing Settings...". Там имаш възможност да си включиш шерването на файлове, да настроиш дали да се изисква парола при свързването и т.н. :)

miroandonow
08-14-2010, 20:29
Така...значи стана работата от части - с парола,намерих я коя и я смених.Но само единия комп вижда шернатите файлове на другия.Когато стартирам диагностицирането да намери проблема какъв е ми казва,че не може да намери компа.А иначе като икона го виждам.Много странно.

doomkillerr
08-14-2010, 21:04
А и на двата ли компютри си шернал файловете? Виж пак опциите, на компютъра, на който не се отварят споделените документи...