PDA

View Full Version : Проблем с преяждане



banan1
08-15-2010, 07:50
Здравейте,имам следния проблем с приятелката ми.
Преди всичко да кажа,че много си я обичам и искам да сме си заедно завинаги но в последно време ме мъчи това че от момиче на 18 години 170/57кг. хубава и хората ми завиждаха затова, сега стана 66 кг. и само яде,казвам и скитасваи се малко че и болести и какво ли не пък и не е хубаво да си разваляш фигурата още на 18 , тя казва че го имала в предвид и все ме мъчи това нещо и се чудя защо толко много си хапва.
според вас каква е причината и как да я накарам да яде поне малко по здравословно, аз съм 177/70кг и съм доста слаб.

anonymous708973
08-15-2010, 08:46
Ау. Кофти. След като вече си й го казал, не знам кое уважаващо себе си момиче ще продължи да пълнее... Заедно ли живеете? Ако е така, просто ходете заедно до магазина, гледайте калориите и мазнините в дадени продукти. Не купувайте газирано, сладко (поне не често), не гответе тестено. Готви предимно ти.

Ако не живеете заедно, й предложи да практикувате някакъв спорт. Примерно 2 пъти в седмицата фитнес/бягане... Когато излезете, не се забивайте на първото кафе, ами ходете пеша - истината е, че и да похапваш повечко, когато изразходваш калориите, не пълнееш. А ходенето пеша е полезно. Избягвайте автобуси. Вярно, че е жега, но спокойно можете да излезете към 18-19 часа и да не спирате да ходите час и половина - два.

Като седнете на кафенето, не си взимайте мелби/торти/палачинки/гофрети/шейкове, а си изберете плодова салата и минерална вода/сок/чай.

Не виждам какво друго можеш да направиш...

DarkKisss
08-15-2010, 08:51
Кофти тръпка .. Ами когато седнете на заведение или на ресторант, си поръчай салата, поръчай и ан нея салата, прави 'диетата' с нея, за да не е сама или нещо такова. Карай я да се разхождате по-често, да карате колело заедно..

LipSy
08-15-2010, 09:29
Кофти тръпка .. Ами когато седнете на заведение или на ресторант, си поръчай салата, поръчай и ан нея салата, прави 'диетата' с нея, за да не е сама или нещо такова. Карай я да се разхождате по-често, да карате колело заедно..

+1! :) Това е добър вариант и тя може да се досети по този начин, че ти мислиш за нея! :)