PDA

View Full Version : Прегрял компз.. -.-



XxStupidMuffinxX
08-15-2010, 12:08
Здравейте..
Не знам дали има такава тема, но наистина съм притеснена за компа ми.. ;с
Вентилаторите му прегряват.. и ме е страх да не се скапят..
тъй де.. да не му стане нещо на самия ми комп..


кво да правя ? ;с


xx Jani Waffles

ssslll
08-15-2010, 12:15
например да го изключиш :-o или да му вземеш кутия с по добър въздушен поток

JackSparrow
08-15-2010, 13:39
значи сега, взимаш прахосмукачката, спираш компа, и почваш внимателно да почистваш из компа с прахосмукачката, като внимаваш, ако имаш гаранционно етикетче, не отваряй компа, че това ти е гаранцията на компа.

TwoFace
08-15-2010, 13:40
ами опитай се да го почистиш , или го карай в сервис да ти го почистят :) помага моя беше така и сега си седи по цели дни и си е студен :)

doomkillerr
08-15-2010, 13:43
Първо вентилаторите НЕ могат да прегравят!!! Могат да не успяват да охлаждат достатъчно, но не и да прегряват! - Прегравят различни елементи, които отделят голямо количество топлина, като CPU-то, GPU-то, чипсета на дънната пладка и т.н. За да не прегряват тези елементи трябва компютъра да има по-добро охлаждане в това число по големи радиатори, както и по-големи вентилатори към тях. Примерно, ако радиатора на процесора е стандартния "Box"-в е възможно да прегравя, но ако се замени с по-добър радиатор и FAN, към него нещата коренно ще се променят. Всяко лято, като това в момента е кошмар за компютърната техника! Само смяна на кутията няма да помогне за разрешаването на проблема. Както вече казах трябва по-добро охлаждане, както и всички кабели в кутията да се хванат със скоби, така че да не пречат на въздушния поток. От предната и от задната част на кутията също е хубаво да се монтират по един 120mm вентилатор, като този отпред да вкарва въздух, пък този от задната страна да го издухва навън от кутията. :)

maistorluk
08-21-2010, 16:04
вече си изпатих от топлината. изгоря ми дънната платка. то добре че беше още в гаранция.