PDA

View Full Version : Проблем с часовника на пс-то



ScorpionGirl
08-15-2010, 12:32
Здравейте ! Вчера реших да преинсталирам компа ( не защото нямах друга работа, ами защото му беше време ) Всичко мина добре, но по едно време както си инсталирах нужните на първо време програми, забелязах, че вместо 22:30 часовника показваше 10:30 PM . Не съм свикнала да изглежда по този начин и ме дразни, когато нещо не е наред. Някой може ли да даде идея как да си го оправя ? Не че ми пречи кой знае колко, но друг път не е ставало така ( ползвам един и същи Windows всеки път и направих всичко както при всяко минало преинсталиране ). Благодаря предварително. :)

doomkillerr
08-15-2010, 13:53
Здравей! :)

Предполагам, че използваш "Windows XP"? Ако е така трябва да направиш следното в случая:

1. Отваряш си меню "Start" -> "Control Panel" -> "Regional and Language Options", в първия таб, където пише "Standards and formats" избери бутона "Customize...", след това таба "Time"...

2. Сега трябва да промениш реда, където пише "Time format" - В момента в него трябва да пише "hh:mm:ss:tt"

Ти трябва да го промениш, че да изглежда така: "HH:mm:ss" - Кавичките не се пишат разбира се!!! :)

След това "ОК" и би трябвало всичко да е наред! Ако пък искаш все пак накрая да си пише "AM" и "PM", въпреки че часа ще се показва във формат 24 часа, трябва да прибавиш към горното ":tt" :)

Успех от мен!

ScorpionGirl
08-15-2010, 14:13
Супер ! Мерси многооооо ! Получи сеее ! Спести ми сумати нерви, благодаря. :) :grin: :-)

doomkillerr
08-15-2010, 14:51
Моля! :P

vaniliika
08-16-2010, 16:47
пфу и аз от кога го наблюдавам ама все се отказвам да питам и от мене едно благодарско :P