PDA

View Full Version : Въпрос за "Крадецът на праскови"



CreatiVe09
08-16-2010, 10:47
Здравейте ,
може ли някой да ми каже точно от къде до къде е в учебника за 8 клас "Крадецът на праскови",че няма да мога да прочета цялата книга.
Благодаря предварително.

mlakniwe2
08-16-2010, 10:54
Не ти тряя аз до колкото помня някав крадеше праскови и няква се влюбила в него наибали са, но тя май имаше лош мъж и избягахе нещо таков учих го отдавна-има в нета сигурно цялата книга тъпа е :-o :D

SummerDream
08-16-2010, 12:04
^ Оф, с всеки изминал ден ме отчайвате, не, не и не..Тва беше най-тъпото изказване, което съм чела някога.То бива, бива да сте прости, бива да сте некомпетентни, ама чак толкова..Колкото до самото произведение, то е едно от малкото свестни неща в тоя списък.И далече не става въпрос за това, което интелЕгентният ни съфорумник по-горе ти изясни.

elnino
08-16-2010, 12:05
Най-добре е да я прочетеш.На мен ми се стори кратичка.Иначе за учебника не знам.

IvUsHkA
08-16-2010, 12:30
Не знам колко от произведението има в учебника, но цялото е около 55стр. не е никак дълго и не е скучно.

mlakniwe2
08-16-2010, 12:41
^ Оф, с всеки изминал ден ме отчайвате, не, не и не..Тва беше най-тъпото изказване, което съм чела някога.То бива, бива да сте прости, бива да сте некомпетентни, ама чак толкова..Колкото до самото произведение, то е едно от малкото свестни неща в тоя списък.И далече не става въпрос за това, което интелЕгентният ни съфорумник по-горе ти изясни.

оФ, Я мЛъКвАй! 8-мИ кЛаС иМаХ 4 пО ЛиТеРаТуРа 8)

SummerDream
08-16-2010, 13:12
оу, аз пък те мислих за оТлИчНиК :smt051

wali00
08-16-2010, 13:41
От произведенията, които ще учиш в 8 клас по Литература, едно от най-интересните е именно "Крадецът на праскови".. Повестта е много кратка и се чете за минимално време.. Нищо няма да ти стане да седнеш и да я прочетеш за час-два.. :-o

wildheart
08-16-2010, 16:40
Аз помня, че ни бяха накарали да я прочетем и една вечер за 2 часа я прочетох и излезе интересна :)

SmilezZz
08-16-2010, 18:15
Кратка е и е интересна - струва си,да я прочетеш..
Но накратко
- В "Крадецът на праскови" действието се развива в края на първата световна война,в старопрестолния град Търново..
И точно в този "суров фон" се "заражда" една истинска и мъчителна,но светла любов,каквато може да бъде любовта само по време на война..
Прочети я,много е интересна..

KumchoValcho
08-16-2010, 18:21
Цялата е в учебника

А тоя mlakniwe е еееегати простото същество :shock:
Самата повест ми се стори скучна и безинтересна. Но смисъла, който носи е хубав. :)

ameli
08-17-2010, 08:46
Повестта е не повече от 100 странички, за 1 ден и си я прочел/а. Не е толкова скучна, колкото изглежда. И аз не мислих да я почвам даже, но се оказа що-годе ставаща за четене :D Като я нямаш книгата потърси в нета, ще я има сигурно :)

tarlyo
08-17-2010, 09:11
Аз пък нищо не съм прочел от летния списък, не ми се занимава с глупости. :neutral:

ameli
08-17-2010, 09:22
Аз пък нищо не съм прочел от летния списък, не ми се занимава с глупости. :neutral:

Ако искаш бе, никой не те задължава. Всичко е в твоя полза. ;)

dakata123
08-17-2010, 10:26
Както миналата така и таязи година нищичко не съм прочел. По цял ден гледам филми или съм с приятели. Ако толкова те мързи да чете изгледай филма, май го има в замунда 8-)

SummerDream
08-17-2010, 10:59
книгата е по-хубава от филма ..

lemonyheart
08-17-2010, 11:37
^ Оф, с всеки изминал ден ме отчайвате, не, не и не..Тва беше най-тъпото изказване, което съм чела някога.То бива, бива да сте прости, бива да сте некомпетентни, ама чак толкова..Колкото до самото произведение, то е едно от малкото свестни неща в тоя списък.И далече не става въпрос за това, което интелЕгентният ни съфорумник по-горе ти изясни.
Съгласна. "Крадецът на праскови" беше най-интересното произведение в 8, дори и в 9 клас!

SummerDream
08-17-2010, 12:13
"Крадецът на праскови" беше най-интересното произведение в 8, дори и в 9 клас!

:smt104
не ми говори за 9ти клас, че просто се отчайвам -.-
"беседа против богомилите" ftw .

persii
08-21-2010, 15:02
А относно "Преди да се родя и след това" .. цялата книга ли я има ? Защото аз прочетох частта "Преди да се родя" и "След това", ноо напрво нямам сили за "И след смъртта ми" . . :? Таа въпросът ми е; цялото ли произведение се изучава ?

CreatiVe09
08-21-2010, 15:04
Вече гледах филма и няма да чета книгата :) .Можете да локвате !

fenche22
08-21-2010, 17:20
А относно "Преди да се родя и след това" .. цялата книга ли я има ? Защото аз прочетох частта "Преди да се родя" и "След това", ноо напрво нямам сили за "И след смъртта ми" . . :? Таа въпросът ми е; цялото ли произведение се изучава ?


Не, споко, учи се само `Преди да се родя` и нищо повече от тая глупост.. :D

Elenichkaa
08-21-2010, 17:24
Такам...книгата е страхотна,на тези години когато я четох ми повлия много добре!Много е поучителна и интересна.Изобщо не е скучна.Ще останете очаровани ако я прочетете!Има невероятни описнаия на предмети,чувства и т.н....
А ако толкова не ти се чете има направен филм,който е също интересен,но книгата е за предпочитане.Сценария на филма е по кратък разбирасе!

Lucho
08-21-2010, 18:14
Смисъл от четенето на цялата книга няма. Като стигнете до произведението, учителката по литература ще ви каже, който го е чел да си го припомни, който не - да го прочете. Уверявам те, че с един сериозен прочит за 3-4 часа си го прочел и разбрал откъса от учебника. :)

OtkrovennoBezrazlichna
08-21-2010, 19:39
ний гледахме филма в даскало
има една мацка тя е женена за некаф по вип и му мие краката
има и един дет краде праскови от градината и влюбват са естествено праят секс и накрая него го убиват а тя се самоубива. Тва помня честно казано!

elito0o0o0
08-21-2010, 20:24
mlakniwe, `що не млАкнеш Ве?!

persii
08-22-2010, 07:56
А относно "Преди да се родя и след това" .. цялата книга ли я има ? Защото аз прочетох частта "Преди да се родя" и "След това", ноо напрво нямам сили за "И след смъртта ми" . . :? Таа въпросът ми е; цялото ли произведение се изучава ?


Не, споко, учи се само `Преди да се родя` и нищо повече от тая глупост.. :D

Охх .. слава Богу . . :smt083 мерси :-)

Tempest
08-22-2010, 10:58
Аз пък нищо не съм прочел от летния списък, не ми се занимава с глупости. :neutral:

Ако искаш бе, никой не те задължава. Всичко е в твоя полза. ;)

в нащо даскало ни задължават... и пак никой не ги чете.. ениуей

доколкото помня наистина тя беше най-интересната.. или щото другите бяха адски скучни :D