PDA

View Full Version : Vichy vs Bioderma



blueberryyy
08-17-2010, 17:28
Здравейте :)
Става дума за мазна кожа , предразположена към черни точки , пъпчици и т.н.
Имам чувството , че съм пробвала всичко , а абсолютно нищо не помага . В крайна сметка реших да пробвам и с по-сериозни козметики. И Vichy , и Bioderma имат специални серии за мазна кожа , които , обаче , са си скъпички . Та в крайна сметка реших , че ще се дават пари , стига да има ефект . Въпросът ми е , има ли хора , които са ги ползвали и доволни ли са останали ? Също така , ако някой може да ми препоръча друга марка козметики , или изобщо нещо , каквото и да било , ще съм много благодарна :)

987654
08-17-2010, 17:56
Ще кажа биодерма, без да съм използвала нито една от двете марки, така че мнението ми не е меродавно.
Но-редновно чета отзиви.
За биодерма има 1/10 лош отзив, а за виши 1/10 добър, така че...

Carmen_Kass
08-17-2010, 18:15
Биодерма...виж също и La Roche Posay

OtherSide
08-17-2010, 18:16
На Виши съм използвала единствено един гел за изсушаване на пъпки и съм доволна, на Биодерма пък нищо не съм използвала, та така поставена темата - аз лично бих избрала Виши.
Иначе ексфолираш ли си кожата на лицето редовно? Ако не, повечето продукти надали биха действали и без това. Пробвай всеки ден в продължение на.. да кажем месец да използваш ексфолиант с по-груби частици (ейвън имат един много добър, любимият ми, също по големите аптеки продават едни с различни аромати в огромни тубички) и чак след това някакъв измиващ гел за лице/сапун/ или каквото си ползваш, аз лично така се спасих от пъпките и само това мога да те посъветвам от личен опит, защото работи. :)

titinkaa
08-17-2010, 18:23
Когато ходих на дерматолог ми изписа на Биодерма крем за пъпки и на Исифарма гел за почистване на лицето,около 40лв дадох за двете,но имаше ефект,сега нямам пъпки,а и черни точки имам тук там,доволна съм,иначе на Виши съм ползвала слънцезащитен за лице и съм доволна.

irko7
08-17-2010, 18:23
Аз съм за Vichy с две ръце! Ползвам Vicy Normaderm почистващия гел и лосиона за лице. Гела почиства кожата ми много добре, а лосиона я хидратира и я прави мека като кадифе без да я омазнява.