PDA

View Full Version : Проблем с мед. обеци



mArMaLaDkA
08-17-2010, 18:31
Наскоро си пробих ушите и ми сложиха медицински обици. Имат си винтче и би трябвало уж да се регулират, обаче не става. Въртя ги обратно на часовниковата стрелка, `щото си мисля, че така ще се охлабят малко, обаче май само ги затягам още повече. Адски ме боли ухото и даже май се разкървави и ако някой каже някакъв начин да размърдам обецата, ще съм му безкрайно благодарна.

Nappii
08-17-2010, 18:34
хм .. дръпни винтчето малко назад освен, незнам. Аз също си пробих наскоро ушите и така си ги отхлабвам .. 8)

j_adore2
08-17-2010, 18:34
Помоли някой от страни да види какви са обиците и как се маха винтчето.Моите бяха едни много странни .. значи в началото съвсем тънки,после малко по дебели и така 4 степени и винтчето като е отишло на 3 или 4 много трудно се дърпа,затова накарай някой друг да ти помогне.

krokkrok
08-17-2010, 18:36
Ако можеш да я махнеш и да сложиш сребърна или златна ще ти е по-лесно.На мен ми правеше много по-малко проблеми,но моята беше на степени а не с винтче и просто стиснах зъби за няколко секунди и дърпах като луда да я махна :D Но пък си струва-сега нося каквито обеци искам и дори да не нося никакви с месеци нищо не ми става... :)

mArMaLaDkA
08-17-2010, 18:36
Еми , именно. Хем си имат винтче за въртене, хем като искат да се пристегнат, се чува едно щракване. Предполагам, че за същото става въпрос, че имат степени. И аз с тия нокти гадните нищо не мога да докосна. Май ще трябва да изчакам до утре.

blueberryyy
08-17-2010, 18:40
Попринцип мед. обеци са във формата на стреличка . Началото е тъничко и се разширява нагоре и съответно се махат доста трудно . Когато си пробих ушите за пръв път имах такъв проблем .Едното винтче заяждаше и не може да мапна обецата . Ехото ми се възпали , поду се . В крайна смека , татко ме издебна докато спя и с клещи успя да го махне . После хиляда и една глупости докато ми се оправи ухото ... Така че помоли някой да ти помогне ;)

adelina1996
08-17-2010, 18:42
Абе хора, не ми се прави нова тема и затова ще питам тук. Значи зарастнаха ми дупките на ушите и мисля да си направя нови, но старите още си личат. Дали ще може върху тях някак си? И още нещо - на едното ухо ще си направя трета дупка зад първата и се чудя..много ли ще боли? :oops:

krokkrok
08-17-2010, 18:48
Абе хора, не ми се прави нова тема и затова ще питам тук. Значи зарастнаха ми дупките на ушите и мисля да си направя нови, но старите още си личат. Дали ще може върху тях някак си? И още нещо - на едното ухо ще си направя трета дупка зад първата и се чудя..много ли ще боли? :oops:

Може да ги направиш на същото място,но ще боли повече,защото ще има съединителна тъкан от белега,който се е получил при зарастването.А относно третата обеца - ако е на хрущял ще боли доооста и не го препоръчвам,защото там се прави бавно с игла...не е болка за умиране,но все пак.Ако е точно до първата почти няма да боли.

mArMaLaDkA
08-17-2010, 18:50
Моите дупки ги направиха върху старите, така че не виждам проблем.

Иначе моите хал хабер си нямам дали въобще са медицински. Отидох в козметичен салон, дадоха ми едно огромно табло със сто и един чифта обеци да си избирам. Всичките бяха еднакви иначе, доколкото видях - имаха една гайка, самото винтче явно. Мноооого ми е плашещо, честно. Нещата от самото начало не са наред. Уж не трябваше да ме боли при самото пробиване, а ме боля. И после още няколко часа. Промивам дупките с кислородна вода, въртя ги всеки ден, ама пусто му любопитство - оня ден кво правих, и нещо изщрака, и явно съм затегнала едната обеца и сега няма отвиване.

Punisherrr
08-17-2010, 19:08
http://store.picbg.net/thumb/0B/3E/6b3d1186801c0b3e.jpg ако става дума за ей такива, моите бяха същите и както вече ти казаха в темата - имат няколко степени и просто ще трябва да държиш едната страна на обицата(където е топчето) и с другата ръка да дърпаш от винтчето,като гледаш да не мърдаш много обицата, че наистина си боли... ама няма как иначе.

nymphadora
08-17-2010, 19:09
Леле,помня какъв ужас беше докато махна моите медицински..То не беше дърпане,въртене,чак майка ми не можа да се оправи с тях,та се наложи да ходя до салона,където ги пробиха 8-)
А цаката е просто да хванеш отпред топченцето и да го държиш здраво,а отзад винчето само да го дръпнеш назад.Сигурно при теб е отишло много напред и е засекло,но с малко силно дърпане ще се оправи :wink:

blueberryyy
08-17-2010, 19:15
Ще питам тук , за да не пускам нова тема ...
Мисля да си пробия горе на хрущяла и знам , че ще боли повече от обикновеното . Обаче колко повече ? :D И някой ми беше казал за случай , в който , при пробиването , бил засегнат някакъв нерв ии довело до парализа на цялата страна на тялото . Това възможно ли е изобщо?

adelina1996
08-17-2010, 19:20
^ Аз хрущяла мислих, мислих и реших да не го бутам. Мисля, че много би боляло, а аз хич не търпя на болка, една кола маска не мога да изтърпя. :lol: Ще си сложа обица до едната дупка на едното ухо и това е.

mArMaLaDkA
08-17-2010, 19:40
Тъпа работа бе, мамка му.
Моето поне топче да беше, пък то звездичка, и е в пъти по-трудно. Как да знаех, като си избирах обеците, че ще ми дойдат такива неща до главата.
Пълен ужас. За какво изобщо се пробих? 8-)

А иначе задължително ли е през тоя месец, през който трябва да ги нося, да ги местя? Имам предвид, има ли нужда да местя винтчето по-назад с течение на времето, или ако не чувствам болка, да не го пипам? И като си въртя обеците(щото аз ги въртя, като хващам винтчето отзад, че отпред с тая звездичка ми е неудобно), развивам ли ги, завивам ли ги, правя ли нещо друго, освен да си въртя обеците и да си разработвам дупките?

WhoopyDoo
08-17-2010, 21:37
Ще питам тук , за да не пускам нова тема ...
Мисля да си пробия горе на хрущяла и знам , че ще боли повече от обикновеното . Обаче колко повече ? :D И някой ми беше казал за случай , в който , при пробиването , бил засегнат някакъв нерв ии довело до парализа на цялата страна на тялото . Това възможно ли е изобщо?

Абе, да ти кажа, не боли, мен ме пробиха с абокат, на 3тия ден си смених обецата, вярно, тогава зор си беше, обаче сега е всичко 6, даже мога да си спя на нея (:

ето ти снимчица : http://clip2net.com/page/m0/7328824 :)

nymphadora
08-18-2010, 06:22
Тъпа работа бе, мамка му.
Моето поне топче да беше, пък то звездичка, и е в пъти по-трудно. Как да знаех, като си избирах обеците, че ще ми дойдат такива неща до главата.
Пълен ужас. За какво изобщо се пробих? 8-)

А иначе задължително ли е през тоя месец, през който трябва да ги нося, да ги местя? Имам предвид, има ли нужда да местя винтчето по-назад с течение на времето, или ако не чувствам болка, да не го пипам? И като си въртя обеците(щото аз ги въртя, като хващам винтчето отзад, че отпред с тая звездичка ми е неудобно), развивам ли ги, завивам ли ги, правя ли нещо друго, освен да си въртя обеците и да си разработвам дупките?


Трябва да ги въртиш само за да развиваш дупките.Иначе винтчето не трябва да го местиш,няма смисъл просто.

xxYOxx
08-18-2010, 07:32
Нормално е.Все пак скоро си ги пробила.Ами мисля, че първо ще е добре да ги завърташ по малко и в двете посоки, а после да въртиш повече.Поне при мен така беше. :)

mArMaLaDkA
08-18-2010, 22:19
Обаче мен продължава да ме боли адски лявото ухо, при всеки опит да си завъртя обецата. Единствената ми възможност да я въртя е, когато държа от едната страна памуче, напоено с кислородна вода.
Почвам да се замислям, ще има ли проблем, ако махна сега медицинската обеца и сложа направо сребърна?

nymphadora
08-19-2010, 10:18
^ Да,веднага ще ти забере ухото,ако махнеш медицинските.Трябва да стоиш с тях най-малко месец,като после не е задължително да ги въртиш всеки ден.

LipSy
08-19-2010, 12:07
Ами на мен последният като си пробивах ушите ми махнаха винтчето отзад с клещи. То друг начин нямаше... :(

beb0oy
09-23-2010, 13:48
Ами на мен последният като си пробивах ушите ми махнаха винтчето отзад с клещи. То друг начин нямаше... :(

след малко и аз ш взема да си го махна с клещи :lol: то ебаси зверското дърпане и ни щракване ни нищо ебаси :x :lol: