PDA

View Full Version : Нормално ли е толкова често..



FilmiranM
08-17-2010, 18:54
Ходя на тоалетна по голяма нужда през един ден

Имал съм случаи, в които не съм ходил през 2-3

Как да си "оправя" храносмилането, за да си ходя нормално всеки ден

darkPaladin
08-17-2010, 19:56
има една билка ''хуск'' иди в аптеката и си я купи

увеличава перисталтиката на червата

или някакъв чай например жълт калтарион

kalpazanka
08-18-2010, 06:49
или някакъв чай например жълт калтарион
Абе ей, паладине, с какъв акъл препоръчваш жълт кантарион по това време на годината? Ако авторът те послуша и започне да я пие, а реши да отиде на море, знаеш ли коя ще е следващата му тема?! Ето тази "Имам дерматит".

Авторе, приемай храни, богати на целулоза. На гладно можеш да ядеш печени чушки или сладко от рози. Избягвай разните сухари/бейк ролс/марети/солети и т. н.
Ако си решил да си правиш чайове с разхлабващ ефект, можеш да си вземеш майчин лист или чай Сание.

Claymore
08-18-2010, 12:05
kalpazanka ако приемам храни богати на целуоза и от тях ми се гади кво да правя? :D
В смисъл, че аз ям солети, бейк ролси и такива неща, а изям ли една царевица и сякаш всичко ми се качва в гърлото. Повдига ми се супер много... И общо взета и аз съм така, през ден-два.

Iceshark
08-18-2010, 13:27
kalpazanka ако приемам храни богати на целуоза и от тях ми се гади кво да правя? :D
В смисъл, че аз ям солети, бейк ролси и такива неща, а изям ли една царевица и сякаш всичко ми се качва в гърлото. Повдига ми се супер много... И общо взета и аз съм така, през ден-два.

той е момче :) .. не вярвам да се храни със солети и бейк ролс (въпреки че и аз ги обичам - но когато гледам филм :) )

разликата ->

ти си момиче :-P

аз съм момче :P и ако не отида сутринта към 7:30 на WC по голяма, целия ден ми тръгва с краката на долу :?

Найш кво ? Всичко е до това как ще настроиш организма си ! Имало е периоди в които съм се настройвал така че в 12 полунощ да ми се ходи по голяма ! Или пък сутринта и после вечерта към 12 пак !

Мойту мнение е - яж много ! Яж супи ! Яж сирене ! Яж повече мазнотийки ! В салатка добавяй маслo (исках да кажа ОЛИО :D) или зехтин 8) ! Аз като ям филийки и такива глупости (КОИТО ИЗОБЩО не ме засищат и после се налага да ям отново 8-) ) 2-3 дни съм запечен :? ! И е ужасно мАмка му ! Напъваш се, то те боли .. напъваш се след малко кръв (това го казах на шега разбира се).

Та .. може и до организма да ти е .. може да не си добре със стомаха.. черва ала бала :/ .. не е хубаво така ... освен ако.. ядеш по 2 пъти на ден .. нормално е ! ( и то по малко ) !

Чудно ми е до сега дали си ходил по голяма редовно ? И изведнъж е започнал този дискомофрт?

причините може да са хиляди.. но ако продължава.. може да е временно..

Всичко ще покаже времето :) и ако не те е срам да споделяш тук с нас.. сподели след 1 седмица примерно дали е отминало и това е :grin:

tamarichka
08-18-2010, 13:40
и при мен състоянието е същото ,даже и по зле 1 път на седмица/ зависи .. от както се помня даже съм така
всеки ден стомаха ми е подут и ми е адски дискомфортно ,, дадоха ми хапчета специално заради това - сичко си бе добре ,но след като ги свърших - пак същата песен .. възможно ли е да е заради това , че имам паднало черво ? наскоро ми го откриха и се страхувам адски много . .


съжалявам за спама ,, но мисля че не си струва да правя нова тема като тук имат същия проблем като моя : )

FilmiranM
08-18-2010, 13:56
tamarichka, проблема ти ми изглежда доста сериозен.. Аз съм имал и такива случаи да ходя веднъж в седмицата, ама това ми се е случвало 1-2 пъти най-много, слава богу. От както си се помня ходя поне през ден

Напоследък промених малко храненето си и има ефект. Пия зелен чай, ама не ми помага особено
Ще пробвам някои билки, мерси!

kalpazanka
08-18-2010, 15:51
той е момче :) .. не вярвам да се храни със солети и бейк ролс (въпреки че и аз ги обичам - но когато гледам филм :) )
Никъде не съм казала, че се храни само с това. Казах, да ги избягва по възможност, дори да ги спре изобщо, ако щеш. Нека посяга по-често към ябълки, да си прави салата от зеле+моркови или краставици и вместо оцет, да слага прясно изцеден лимонов сок, нека набива салата от марули и все в същия дух.

Claymore, как си набавяш витамини, като ти се повдига от баластни вещества?

Claymore
08-18-2010, 16:38
Claymore, как си набавяш витамини, като ти се повдига от баластни вещества?

Да ти кажа...хич не приемам витамини. Сутрин не закусвам, за обяд нещо като сандвич, а вечер някои полуфабрикат. Не ям плодове, освен ако комшията при баба не ме почерпи някое грозде. 8-) А салата...почти всяка вечер хапвам 4-5 хапки [краставици и домати] ... и общо взето това е менюто ми за делниците, понякога дори пропускам хранения, но се случва доста рядко.

Iceshark
08-18-2010, 16:39
той е момче :) .. не вярвам да се храни със солети и бейк ролс (въпреки че и аз ги обичам - но когато гледам филм :) )
Никъде не съм казала, че се храни само с това. Казах, да ги избягва по възможност, дори да ги спре изобщо, ако щеш. Нека посяга по-често към ябълки, да си прави салата от зеле+моркови или краставици и вместо оцет, да слага прясно изцеден лимонов сок, нека набива салата от марули и все в същия дух.

Claymore, как си набавяш витамини, като ти се повдига от баластни вещества?

Да особено оцет ! Запича адски много ! Един приятел така се запече че му се наложи да ходи до болница, а дори пиеше оцет ! :X ..

Хм не съм казал че само това трябва да яде или нещо такова.. говорех за claymore :] за теб не съм казал нищичко :) :-P

ri41
08-19-2010, 10:59
пии много вода и не яж кисело