PDA

View Full Version : Говорен дефект, логопед..



FilmiranM
08-18-2010, 11:16
Имам проблеми със с, з и други, не мога да ги признасям правилно, а знам на теория как се прави уж :-о
Трудно ми е понякога изобщо да изговарям някои изрази

Колко струва по принцип г/д консултацията с логопед и няколко пъти ли трябва да се ходи, за да се оправи проблема?

Някой ходил ли е, може ли да ми даде някакви упражнения, примерно, че нямам пари в излишък за логопед.

NqmamName
08-18-2010, 11:49
като малък бях ходил щото не можех да казвам Р и Л и се бях научил да ги казвам,но сега пак не мога.. :D

zoreto
08-18-2010, 12:36
ами не знам какви са цените,мен баба ми ме 'тероризираше' преди всеки ден ,защото не казвах правилно 'л' и всеки ден по няколко пъти изброявах всички срички с тая буква и за 1 месец се оправих.Започни сам бавно и внимателно отделяй по 2-3 мин когатоо се сетиш и мисля ,че с воля и търпение ще се справиш с този 'проблем'
Успех

FilmiranM
08-18-2010, 13:57
Проблема е, че не знам дали го правя как трябва
Просто като го казвам по уж "правилния" начин не мога с нормална бързина да изговарям думите и ми е супер трудно, оплита ми се езика и звучи неестествено :-o

tqnko
08-18-2010, 15:24
по добре се тренирайте сами вместо да ходите на ...

Claymore
08-18-2010, 18:45
Пфф...в детската градина си имахме безплатен логопед и все ми казваше, че другия път като дойде иска да ме чуе как казвам "рррррр", а аз така се бях вманиачила, че все си виках "рррррр" и сега понякога когато говоря без да искам произнасям Р-то продължително...ъъъ...смеят ми се малко, но го преживявам 8-)
За това не се доверявай на такива хора, сам си викай "с" и "з".

vIKToriYa
09-02-2010, 17:13
започни сам .. а относно това че не знаеш дали е правилно запиши се с нещо ... и чуй после записа сам ще прецениш :)

StolenBliss
09-02-2010, 17:46
Аз не съм ходила и не знам. Просто щи пожелая успех :) и иди там ще се оправят нещата ;)