PDA

View Full Version : Извънземните също ли са християни?



KumchoValcho
08-19-2010, 08:31
Нали Исус или там който е, е създал Света и всичко в него..
Тогава извънземнтие също ли са христови деца божии :shock:

December
08-19-2010, 11:01
:razz: :razz:
Много интересен въпрос наистина.Дори на моят шантъв мозък не му е идвала тая мисъл ;д
Ами те извънземните може да си имат свой друг бог,кой знае :lol:
Обаче аз ги приемам като същества от научнопопулярните филми, които вярват в науката.Хах странно се изразих.Имам впредвид,според учените нали планетата ни се е образувала от взривове и т.н. Ииии...предполагам че извънземните са атеисти.Вярват само в това което могат да видят.

Ах :D

geni20
08-19-2010, 11:41
по принцип има една книга - колесниците на боговете - която е написана през втората световна война ако не се лъжа и там има най различни теории отностно религията и извънземните (както в случая твоя въпрос) и там има една теория че нали се казва че като бог е възкръснал той е полетял към небето и фактически тоя лъч който го е дръпнал нагоре може да е било космически кораб. Това е просто една теория аз съм християнин и не ми се вярва , а btw трябва да имаме едно наум че извънземните със сиг ще бъдат различни и не можеш да кажеш под общ интервал дали са християни от къде да знаем може да вярват в много различни неща , примерно има некви зарибени геймури (в нашия свят де ) които мислят че те са герои на \ъвеликия геиимер\' и некви такива щурутии аве лигава работа отностно религията според мен .!
:?

Nam3less3
08-19-2010, 13:53
Извънземните може да си имат тяхна религия, съответстваща на тяхното битие, а може да са с много по-напреднало съзнание, и да нямат нужда от религия.

December
08-19-2010, 14:37
Извънземните може да си имат тяхна религия, съответстваща на тяхното битие, а може да са с много по-напреднало съзнание, и да нямат нужда от религия.А какво е тяхното битие? Нали нашето уж си го знаем какво е и какви са д/г общите ни ценности.Семейство,добра работа ала бала. Ми тяхното какво е :lol:
Е на това никой не може да ми отговори де.Но интересно какво ли е тяхното...ежедневие :lol: А може да нямат вечер и да не спят,а дали и те вярват че нас ни има,и дали пишат щуротиите си по разни форуми,ако въобще имат такива неща ;д

Днеска съм особенно изтрещяла,трябва да напиша фантастичен роман :grin: ;д

UNITED2
08-19-2010, 16:11
Исус е създал света ? :shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
К'ви са тия изцепки е брато :razz: :razz:
Всъщност няма значение,а и извънземните НЕ съществуват.
Просто не схващам,някой казва "аз не вярвам в Бог защото не мога да го видя и да го чуя" демек в Бог не вярват а в извънземните вярват като че ли са ги видяли и чули :razz: :razz: :razz:
Всеки вярва в квото му изнася.. :razz:

Nam3less3
08-19-2010, 16:22
Исус е създал света ? :shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
К'ви са тия изцепки е брато :razz: :razz:
Всъщност няма значение,а и извънземните НЕ съществуват.
Просто не схващам,някой казва "аз не вярвам в Бог защото не мога да го видя и да го чуя" демек в Бог не вярват а в извънземните вярват като че ли са ги видяли и чули :razz: :razz: :razz:
Всеки вярва в квото му изнася.. :razz:Исус като част от Триединството на Бог(все едно Бог) най-вероятно е създал Вселената чрез Големият Взрив или нещо подобно. Извънземни има, и то доста по-развити от нас(и това може да се чуе не само от научни източници). А и при тая огромна Вселена със стотици милиарди звезди е наивно и от духовна, и от научна гледна точка да се твърди, че няма извънземни :lol:
Да вярваш в съществуването на извънземни е много лесно, щом шанса за това сигурно е 99% да е вярно.

gandalfepi4
08-19-2010, 16:28
мда, баш християни са. то 2/3 от планетата която го е измислила не са християни ма извънземните със сигурност почитат някакъв праисторически, брадат пич който тоалетна хартия даже не е знаел какво е :?

Nam3less3
08-19-2010, 16:35
мда, баш християни са. то 2/3 от планетата която го е измислила не са християни ма извънземните със сигурност почитат някакъв праисторически, брадат пич който тоалетна хартия даже не е знаел какво е :?Ако наистина са развити, естествено е да го почитат. Няма значение кога е живял, защото нещата, които е казал, са самата вечна истина, и всеки себеуважаващ се извънземен трябва да го почита :idea:

UNITED2
08-19-2010, 16:38
:razz: Ще се радвам покпеуетата да ни посетят некой ден,ще ги почерпиме лимонада :grin: А т'ва за Исус,че не е знае к'во е тоалетна хартия ми хареса :razz: :razz: :razz: :grin: Интересно как ли са си изобратили летящите чинии извън земните :smt011 Явно са много по умни от нас :shock: Кучки,дебели глави,олигофрени как може бе... Извън земни МОЖЕ и да има но 100% нямат религия :razz: :razz: :razz: :razz:

ZipFail
08-19-2010, 17:42
Щом Бог е създал хората по свое подобие то извънземните по чие ?
И защо в Библията нищо не пише за извъземни ?

Nam3less3
08-19-2010, 17:50
Щом Бог е създал хората по свое подобие то извънземните по чие ?
И защо в Библията нищо не пише за извъземни ?Библията все пак не е учебник по астрономия, а и извънземните нямат общо с духовното усъвършенстване, което е предметът на религията. Бог е създал душите по свое подобие, но тия души може да обитават телата на хора, и на извънземни, за които не знаем много към момента.

gandalfepi4
08-19-2010, 17:58
че т'ва е явно бе зип-нищо не пречи и екстратерестриали да са създадени по подобието на яхве защото под "подобие" се разбира (вече) не физически вид, а духовен. следователно и те може да са "завистливи", "отмъстителни" и "злобни" като него.

а в библията нищо не пише за извънемни защото е създадена за хората... иии защото ако наистина намерим извънземни и тази среща с точно описаните същества присъства в библията ще докаже истинността ѝ на 100% а авторите ѝ не искат това.

Nam3less3
08-19-2010, 18:10
че т'ва е явно бе зип-нищо не пречи и екстратерестриали да са създадени по подобието на яхве защото под "подобие" се разбира (вече) не физически вид, а духовен. следователно и те може да са "завистливи", "отмъстителни" и "злобни" като него.

а в библията нищо не пише за извънемни защото е създадена за хората... иии защото ако наистина намерим извънземни и тази среща с точно описаните същества присъства в библията ще докаже истинността ѝ на 100% а авторите ѝ не искат това.Хората са такива, защото са го избрали, те имат свободна воля. Прочети баснята за Адам и Ева и ще ти стане ясно :arrow:

gandalfepi4
08-19-2010, 19:47
а ти кажи че това за адам и ева е "басня" на 63% (може и да греша обаче) от християните и глей к'во шт'и се случи :D

се тая де, чел съм я. лошото е че ако ще го гледаш като алегория можеш както си искаш да я разбираш:

-това че бог маха краката на змията е метафора за еволюцията

-това че змията (квази-демонична супер сила) подмамва ева означава че тя е невинна

-това че бог иска да гледа голите им задници го прави перверзник

и тн и тн и тн

съгласен съм че може да се интерпретира така все пак, но ако тръгнеш по този път всичко е еднакво вярно.

ПП няма свободна воля-ако програмист направи ИИ който да се държи по конкретен начин значи то няма избор, ако строител направи сграда която да се срути значи съдбата ѝ е предопределена, ако някой направи същество кето да живее вечно, сложи го в ограничена среда и тупне в средата ѝ някакво забранено дърво СЪС знанието че това същество, създадено от него по един от квантилионите възможни начини рано или късно ще "съгреши", особено ако и сложиш някакво малеволентно, лъжливо змийче при нея то само и единствено чакаш това да се случи.

ако ѝ беше дал по-силна воля това щеше да е другояче нали? + това ЕДИНСТВЕНАТА причина някой да яде от тъпата ябълка е това че "някой" е бил излъган. нито адам, нито ева, нито ти, нито аз, нито който и да е би избрал да бъде пребан завинаги ако е с разсъдъка си.

Nam3less3
08-19-2010, 22:57
а ти кажи че това за адам и ева е "басня" на 63% (може и да греша обаче) от християните и глей к'во шт'и се случи :D

се тая де, чел съм я. лошото е че ако ще го гледаш като алегория можеш както си искаш да я разбираш:

-това че бог маха краката на змията е метафора за еволюцията

-това че змията (квази-демонична супер сила) подмамва ева означава че тя е невинна

-това че бог иска да гледа голите им задници го прави перверзник

и тн и тн и тн

съгласен съм че може да се интерпретира така все пак, но ако тръгнеш по този път всичко е еднакво вярно.

ПП няма свободна воля-ако програмист направи ИИ който да се държи по конкретен начин значи то няма избор, ако строител направи сграда която да се срути значи съдбата ѝ е предопределена, ако някой направи същество кето да живее вечно, сложи го в ограничена среда и тупне в средата ѝ някакво забранено дърво СЪС знанието че това същество, създадено от него по един от квантилионите възможни начини рано или късно ще "съгреши", особено ако и сложиш някакво малеволентно, лъжливо змийче при нея то само и единствено чакаш това да се случи.

ако ѝ беше дал по-силна воля това щеше да е другояче нали? + това ЕДИНСТВЕНАТА причина някой да яде от тъпата ябълка е това че "някой" е бил излъган. нито адам, нито ева, нито ти, нито аз, нито който и да е би избрал да бъде пребан завинаги ако е с разсъдъка си.Щях да ти разкажа какъв е смисълът от приказката за Адам и Ева, но ми е ясно че няма нужда, щото пак ще пишеш разни подобни неща.

geni20
08-20-2010, 22:44
gandalfepi4 - - аве man я здръж се и не говори такива простотии за GOD!! нека има мир и щастие peace (за което) и ако имаш мнения за GOD!! не ги пускай по форумите за религия щото направо ме вбесяваш не искам да споря с теб но да наричаш GOD!! первезник и ванга човешка мъртва маймуна и мн мн още примери които ги чета по форума религия и фолософия man здръж се !! LET PEACE А CHANCE :) :)

ZipFail
08-20-2010, 23:26
АПХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХА ХХА ^^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gandalfepi4
08-21-2010, 07:46
gandalfepi4 - - аве man я здръж се и не говори такива простотии за GOD!! нека има мир и щастие peace (за което) и ако имаш мнения за GOD!! не ги пускай по форумите за религия щото направо ме вбесяваш не искам да споря с теб но да наричаш GOD!! первезник и ванга човешка мъртва маймуна и мн мн още примери които ги чета по форума религия и фолософия man здръж се !! LET PEACE А CHANCE :) :)

първо- ванга е маймуна, както ти, както и аз, както и всеки хомо сапиенс (въпреки че ти май не си много сапиенс)

и второ- това шега ли беше?

filmimilmi
08-21-2010, 07:48
Ако смяташ темата си за оригинална в този раздел ще ти кажа просто, че имаш бедна фантазия колкото и самовлюбено в момента да си я гледаш и да си мислиш, че демонстираш уникално и богато въображение.
И все пак, ако случаят е още по-отчайващ и питаш наистина насериозно, ами защо пък точно християни, а не мюсюлмани или съвсем други?

MochaOnMyLips
08-21-2010, 08:58
Исус е създал света ? :shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
К'ви са тия изцепки е брато :razz: :razz:
Всъщност няма значение,а и извънземните НЕ съществуват.
Просто не схващам,някой казва "аз не вярвам в Бог защото не мога да го видя и да го чуя" демек в Бог не вярват а в извънземните вярват като че ли са ги видяли и чули :razz: :razz: :razz:
Всеки вярва в квото му изнася.. :razz:

Виж, тука грешиш. И за Бог, и за извънземните (и за умните блондинки) много се говори, ама още никой не ги е видял. Разликата е в това, че за Бог нямаш формулата на Дрейк.

geni20
08-22-2010, 14:40
am за мира до известна степен просто малко се вживях щото тъкмо бях гледал документален клип за битълс а иначе за GOD!!! не се бъзикам наистина не трябва да говориш толкова гадни неща в форума щото се пак християни го четат иначе за маймуната трябваше да се изкажеш максимално точно защото маймуна сме били но вече сме нещо повече и хомо сапиенс е нещо повече от маймуна затова като кажеш на някои маймуна се има напредвид непохватен човек правещ глупости и прочия затова а иначе за другатото ти мнение ммм казах че не искам да споря

quexxe
08-27-2010, 12:56
Скиптично настроена съм към подобно твърдение.

1234565
09-08-2010, 20:38
ти ако вярваш че исус е създал света си за никаде мои :D :D

KumchoValcho
09-10-2010, 16:38
http://30.media.tumblr.com/tumblr_l7l54rdAr51qcy4j5o1_500.jpg

DevilWish
09-10-2010, 18:48
Според мен не ;) Не искам да изказвам мнение, гледам, че повечето отговарят съркастично и няма смисъл да си хабя думите ;)

Greennight
09-14-2010, 18:57
Исус НЕ е създал света.Бог е създал света.Исус е негов син и е слезнал на земята затова сме християни.Извънземните сигурно също имат някви религии но едва ли са християни....

gandalfepi4
09-15-2010, 06:26
^ Бог=Исус=Светия дух = едно и също лице = три различни личности

научи си малко религията де. триединството е причина за смърта на много хора и трябва да го уважаваш малко от малко.

kadishona
09-15-2010, 10:00
Исус НЕ е създал света.Бог е създал света.Исус е негов син и е слезнал на земята затова сме християни.Извънземните сигурно също имат някви религии но едва ли са християни....Исус и Бог са едно и също! Научи нещо за Светата тройца и какво означава триединството!

MochaOnMyLips
09-17-2010, 19:56
и хомо сапиенс е нещо повече от маймуна [/color]

Аз да ти кажа само, че homo sapiens-ите биват различни видове. Например аз и ти сме homo spaiens sapiens, обаче преди нас е имало разни други, като например homo sapiens idaltu, който въпреки че е sapiens (т.е. разумен) биха възникнали спорове от чисто естетическа гледна точка дали е човек.

mech0
09-18-2010, 09:31
Понеже ви знае много устата, я ми кажете - извънземните да не са еволюирали и те от маймуните ?

gandalfepi4
09-18-2010, 09:50
не не са. те са създадени от бог както и ние - перфектни и завършени.

това се познава и като разгледаме женските хиени и забележим че те имат ПЕНИС който е рудиментарен, не служи за нищо НО може да причини вреда (даже и смърт, но рядко). за'тва и китовете имат задни крака във вътрешността на телата си, зат'ва и хората имаме мускули за движене на ушите ни които не можем да използваме (но маймуните могат да използват).

бате, сериозно на колко извънземни според тебе сме правили дисекция за да ти отговорим а?

mech0
09-18-2010, 10:07
не не са. те са създадени от бог както и ние - перфектни и завършени.

това се познава и като разгледаме женските хиени и забележим че те имат ПЕНИС който е рудиментарен, не служи за нищо НО може да причини вреда (даже и смърт, но рядко). за'тва и китовете имат задни крака във вътрешността на телата си, зат'ва и хората имаме мускули за движене на ушите ни които не можем да използваме (но маймуните могат да използват).

бате, сериозно на колко извънземни според тебе сме правили дисекция за да ти отговорим а?
Нищо не съм казал за човешката еволюция, просто питам. Лично аз вярвам в съществуването на извънземни и искам да чуя и вашето мнение - ако Бог не ги е създал как са се появили ?

gandalfepi4
09-18-2010, 11:24
абиогенезис => прости организми => по-сложни организми => антенки и летящи чинии

mech0
09-18-2010, 12:15
абиогенезис => прости организми => по-сложни организми => антенки и летящи чинии
А защо мислите, че след като в открития космос няма почти нищо общо с Земята трябва да действа теорията на Дарвин - та тя и на Земята още не е доказана. Извадих някои любопитни неща от една статия, интересно ми е как ще ги коментирате.

Известният английски палеонтолог (фосилен учен) Derek V. Ager, въпреки че е еволюционист, представя този факт по следния начин:


“Проблемът ни е следният: Когато детайлно изследваме намерените вкаменелости, било то на ниво видове или класове, ние винаги се сблъскваме с един и същи факт; виждаме групи, които не са се развили чрез постепенна еволюция, а такива, които са се формирали отведнъж.”

Друг палеонтолог-еволюционист Mark Czarnecki прави следния коментар:

“Намерените останки винаги са били една голяма пречка за доказването на теорията (еволюцията)... Тези останки никога не са ни представили нито следа от предполагаемите от Дарвин междинни форми. Видовете се появяват внезапно и отново внезапно изчезват. И тази неочаквана ситуация подкрепя аргумента, че организмите са сътворени от Бог.”

При изследване на земните слоеве и фосилните данни се вижда, че животът се е появил внезапно. Най-дълбокият земен пласт, в който са намерени останки на комплексни живи организми, е изчисленият на около 520-530 милиона години пласт камбрий. Останките, намерени в камбрийските скали, принадлежат на комплексни безгръбначни видове като охлюви, трилобити, гъби, мешести, морски таралежи, морски звезди и др. Странното е, че всички толкова различни един от друг видове са се появили внезапно и без никакви праотци. Ето защо това чудно събитие в зоологическата литература се среща като “Камбрийска експлозия”.

Повечето организми от този слой имат сложни системи и развити физиологични структури като око, хриле, кръвообращение, които по никакъв начин не се различават от тези на съвременните форми. Например двулещовата шуплеста структура на окото на трилобита е едно чудо на природата. David Raup, професор по зоология в университетите Харвард, Рочестър и Чикаго, казва: “Окото на трилобита притежава устройство, което може да бъде разработено единствено от много добре обучен и изключително опитен съвременен оптичен инженер.”

Тези сложни безгръбначни се появяват спонтанно и без недостатъци, без да е открита каквато и да била връзка с предшестващите ги едноклетъчни организми или някакви междинни форми.


Едно по-задълбочено изучаване на Камбрийската експлозия ни разкрива колко огромна е дилемата, която тя предизвиква у еволюционната теория. Последните открития сочат, че почти всички видове, най-основните животински деления, се появяват внезапно през Камбрийския период. В една статия публикувана през 2001 година в списание "Сайънс" пише следното: "В началото на Камбрийския период, преди около 545 милиона години, се наблюдава внезапна поява на фосилни останки на почти всички основни животински видове, които все още доминират в растителния и животински свят днес.". В същата статия е отбелязано, че за да могат тези комплексни и разнообразни животински групи да бъдат обяснени посредством еволюционната теория, то трябва да бъдат открити много богати фосилни пластове, които да разкриват един процес на стадийно развитие, но досега това не се е случило.


Единственото обяснение организмите да са се появили внезапно и без никакви прародители е наличието на сътворение!!!

gandalfepi4
09-18-2010, 16:10
абиогенезис => прости организми => по-сложни организми => антенки и летящи чинии
А защо мислите, че след като в открития космос няма почти нищо общо с Земята трябва да действа теорията на Дарвин - та тя и на Земята още не е доказана.

Това не е теорията на дарвин, а химическа реакция която се случва пр определени условия (абиогенезис)

Известният английски палеонтолог (фосилен учен) Derek V. Ager, въпреки че е еволюционист, представя този факт по следния начин:
“Проблемът ни е следният: Когато детайлно изследваме намерените вкаменелости, било то на ниво видове или класове, ние винаги се сблъскваме с един и същи факт; виждаме групи, които не са се развили чрез постепенна еволюция, а такива, които са се формирали отведнъж.”

става въпрос за "камбрийската експлозия", това е ГЛУПОСТ на креационисти

Друг палеонтолог-еволюционист Mark Czarnecki прави следния коментар:

“Намерените останки винаги са били една голяма пречка за доказването на теорията (еволюцията)... Тези останки никога не са ни представили нито следа от предполагаемите от Дарвин междинни форми. Видовете се появяват внезапно и отново внезапно изчезват. И тази неочаквана ситуация подкрепя аргумента, че организмите са сътворени от Бог.”

не, НИКОГА, не са намирани фосили на нещо които да не могат да бъдат свързани с по-стари видове гладко (рано или късно, до колкото знам в момента имаме 80-90% пълна система)

При изследване на земните слоеве и фосилните данни се вижда, че животът се е появил внезапно.

ъммм... не?

Най-дълбокият земен пласт, в който са намерени останки на комплексни живи организми, е изчисленият на около 520-530 милиона години пласт камбрий.

първо-не, не е така НО дори и да беше това не противоречи ли на библията?

Останките, намерени в камбрийските скали, принадлежат на комплексни безгръбначни видове като охлюви, трилобити, гъби, мешести, морски таралежи, морски звезди и др. Странното е, че всички толкова различни един от друг видове са се появили внезапно и без никакви праотци.

НЕ!!

Ето защо това чудно събитие в зоологическата литература се среща като “Камбрийска експлозия”.

ето го и негоо

Повечето организми от този слой имат сложни системи и развити физиологични структури като око, хриле, кръвообращение, които по никакъв начин не се различават от тези на съвременните форми. Например двулещовата шуплеста структура на окото на трилобита е едно чудо на природата. David Raup, професор по зоология в университетите Харвард, Рочестър и Чикаго, казва: “Окото на трилобита притежава устройство, което може да бъде разработено единствено от много добре обучен и изключително опитен съвременен оптичен инженер.”

Тези сложни безгръбначни се появяват спонтанно и без недостатъци, без да е открита каквато и да била връзка с предшестващите ги едноклетъчни организми или някакви междинни форми.

http://www.zoneshot.com/server/dg/facepalm.jpg


Едно по-задълбочено изучаване на Камбрийската експлозия ни разкрива колко огромна е дилемата, която тя предизвиква у еволюционната теория. Последните открития сочат, че почти всички видове, най-основните животински деления, се появяват внезапно през Камбрийския период. В една статия публикувана през 2001 година в списание "Сайънс" пише следното: "В началото на Камбрийския период, преди около 545 милиона години, се наблюдава внезапна поява на фосилни останки на почти всички основни животински видове, които все още доминират в растителния и животински свят днес.". В същата статия е отбелязано, че за да могат тези комплексни и разнообразни животински групи да бъдат обяснени посредством еволюционната теория, то трябва да бъдат открити много богати фосилни пластове, които да разкриват един процес на стадийно развитие, но досега това не се е случило.


Единственото обяснение организмите да са се появили внезапно и без никакви прародители е наличието на сътворение!!!

значи сътворението на вселената е станало преди милиони години но живота не и това че първата част противоречи на библията на 100% не пречи на втората да я потвърждава на 100%???

не ти ли хрумва че можеш да грешиш?

не ти ли хрумва че ГЛУПОСТИТЕ от филма "expelled: no intelligene allowed"(доста хубаво наречен така)на бен стейн, който е оценен по-зле и от жената котка с хали бери и който е източника на въпросната глупост не е бил изнасилен от учени и любителски лица стотици пъти вместо да предизвика революция в академичните кръгове?

я да видим уат дъ интернет хаз ту сейабаут ит:

http://en.wikipedia.org/wiki/Expelled:_No_Intelligence_Allowed

хмм, нацистите са били дарвинисти, еволюцията е конспирация на атеистите, дарвин е казал че бог е копеле... мдааа това е "леко странно"

http://www.youtube.com/watch?v=p3QHsUS3Lp4

упс

http://www.youtube.com/watch?v=VwhZqNgfRC0&feature=related

лъжа? нееее

http://rationalwiki.org/wiki/Expelled:_No_Intelligence_Allowed

това май казва всичко а?

http://rationalwiki.org/wiki/Cambrian_explosion

+

http://www.talkorigins.org/indexcc/CC/CC300.html

=

креационистически фейл

не съм включил и що-годе вдъхновената от тази теория част от "защо хората се подиграват на креационистите" но не миля че имаш търпението, сигурността и духовната сила да я изгледаш.

ПП най-малкото всъщност-замисли се - защо по дяволите учиш че еволюцията е факт като има "невероятно силно доказателство" че теорията е грешна?

на нормалните теории и едно леко им стига за да се отхвърлят веднага без и произтичещит от отхвърлянето им последствия (ще живееш завинаги на на-хубавото място във вселената)

gandalfepi4
09-18-2010, 16:51
това също е хубав и разбираем фейл за тебе

http://www.youtube.com/watch?v=Sui4CadfhDM

mech0
09-19-2010, 21:38
Признавам, че за Камбрийската експлозия ме закопа тотално. Бях чел и други обяснения, но тези 100% ме убедиха, че си има разумно обяснение. Относно търпението и духовната сила не знаеш колко филми съм гледал и колко неща съм чел за това, че Бог не съществува, но НИКОЙ не е успял да ме убеди и едва ли някога ще успее.

gandalfepi4
09-20-2010, 09:00
уау :shock:

дълбоко уважавам признанието ти че си сгрешил, знам че не е лесно да се каже нещо такова.

спечели ми уважението

sladurka122
09-21-2010, 19:18
Чесно казано аз съм учила религия и бих искала да продължа,, но училището ни няма възможности заради тези глупави униформи.. Аз никога няма да спра да вярвам в Бога и винаги ще го обичам. Колкото и да ми казват, че е измислица аз си вярвам и убеждавам приятелките и приятелите ми..

GunSnSteelflowers
10-02-2010, 15:51
Научната и религиозната представа за света. Плоскостта и овалността на земята. 'Земи да понаучиш разликата :)

Nam3less3
10-04-2010, 14:32
Чесно казано аз съм учила религия и бих искала да продължа,, но училището ни няма възможности заради тези глупави униформи.. Аз никога няма да спра да вярвам в Бога и винаги ще го обичам. Колкото и да ми казват, че е измислица аз си вярвам и убеждавам приятелките и приятелите ми..Да, но в училище на какво може да те научат за религията? Сигурно за фактите, обичайте, традициите и т.н., но не това е важното.

MochaOnMyLips
10-05-2010, 18:44
nameless да ме прощаваш, ама в училище нищо друго за религията не трябва да се учи освен възникване, обичаи и съвсем основни неща. На другото му се вика промивка на мозъците, да не говорим, че е и дискриминация към всякакви религиозни хора, които не са християни.

gandalfepi4
10-05-2010, 18:48
^ бе той не твърди и че трябва, да ме прощаваш :-o

иначе +1 разбира се

Nam3less3
10-05-2010, 18:48
nameless да ме прощаваш, ама в училище нищо друго за религията не трябва да се учи освен възникване, обичаи и съвсем основни неща. На другото му се вика промивка на мозъците, да не говорим, че е и дискриминация към всякакви религиозни хора, които не са християни.Да, и аз това твърдя, пък и не могат да намерят учители за всяко училище, които наистина да разбират същността на религията.

DREAM95
11-05-2010, 06:10
предполагам ,че са мисюлмани :-D

gandalfepi4
11-05-2010, 08:29
предполагам ,че са мисюлмани :-D

аре да спрем да спамим а? мненията ти не са нито интересни, нито провокативни. само стоят като лайно в кенеф и изкуствено възкресяват отдавна забравени и заровени теми.

никой не иска да ти гледа "дам"-то или цитата на двеста страници мнение с едно емотиконче от твоя страна отдолу.

ако искаш да напишеш нещо плодотворно си кажи мнението, някаква шега, нещо остроумно, нещо което другите не знаят, или просто започни да псуваш този или онзи ама не мое са да ходиш до страница 5024 от форума, да изкопаеш някакъв франкенщайн от 2004 и да сложиш едно емотиконче отдолу!

баси тъпанарщината, кой според тебе му пука за някакво такова мнение а, на тебе не би ти било интересно да го четеш, защо му е на някой друг в такъв случай!

баси утрепака

DREAM95
11-11-2010, 03:50
[quote=DREAM95]предполагам ,че са мисюлмани :-D

никой не иска да ти гледа "дам"-то или цитата на двеста страници мнение с едно емотиконче от твоя страна отдолу.

ако искаш да напишеш нещо плодотворно си кажи мнението, някаква шега, нещо остроумно, нещо което другите не знаят, или просто започни да псуваш този или онзи ама не мое са да ходиш до страница 5024 от форума, да изкопаеш някакъв франкенщайн от 2004 и да сложиш едно емотиконче отдолу!

баси тъпанарщината, кой според тебе му пука за някакво такова мнение а, на тебе не би ти било интересно да го четеш, защо му е на някой друг в такъв случай!

многофилми гледаш пич :P баси утрепака[/quote м]

gandalfepi4
11-11-2010, 08:52
http://wiep.net/images/fail.jpg

DREAM95
11-11-2010, 13:03
http://wiep.net/images/fail.jpg
тоя ти ли си ? Кога се снима ? :-D Много си смешен ставаш за комик :lol: само се чудя защо малко момче като тебе пише във форум ? :?

ZipFail
11-11-2010, 13:40
DREAM95, стига си спамил, лайно..

gandalfepi4
11-11-2010, 14:06
тоя ти ли си ? Кога се снима ? :-D Много си смешен ставаш за комик :lol: само се чудя защо малко момче като тебе пише във форум ? :?

http://media.giantbomb.com/uploads/3/32230/1119080-258troll_spray_super.jpg

goblin0306
11-27-2010, 16:08
Вярвам, че има извънземни, защото както вече казаха, не може в нещо безкрайно като вселената да си мислиш, че твоята планета е единствената на която има живи същества.

А относно това дали са християни, не, не са. Не са и мюсюлмани, нито евреи, нито никакви религиозни фанатици.

Сигурен съм, че не вярват в божества, защото извънземните са със сигурност много по-умни същества от нас. Едно умно, трезво мислещо същество няма нужда от религия за да има цел в живота, за да има морал и ценности. И още повече, умните същества не вярват в приказки, а само си всемат поука.

radeberger
11-27-2010, 18:17
Според мен извънземните са много над тези неща. Предполагам, че нямат никаква религия. Разбира се може и да си имат своя. За сега можем само да предполагаме.