PDA

View Full Version : намаляне на размер



papagala92
08-19-2010, 12:28
свалих си един концерт и той беше на няколко части и всички части бяха около 2 ГБ и ги качих на презаписваем диск и ги качих на др комп обаче една част е 5 ГБ и не мога да я събера на ДВД диск и за това ако някой може да ми кажи как мога да намаля размера за да мога да го събера на диска??? Мерси предварително

NoOneElse
08-19-2010, 15:01
Намаляш размера на файла, прогресовно пада и качеството на видео записа. Доколкото разбирам, искаш да качиш и 3тата част на друг компютър, посредством DVD. Защо не го направиш в архив, разделен да два файла - например по 2,5 GB.
Даваш на файла десем клик=>Add to archive...
http://img827.imageshack.us/img827/8392/dasdasdasn.png
След това в кутията където пише Split to volumes, слагаш стойността, която ти е необхотима. В случая пишеш "2684354560" (bytes), което се равнява на 2,5 ГБ. Цъкаш ОК и чакаш.
http://img213.imageshack.us/img213/9691/dasdasdas2.png След това ще имаш два файла, които можеш да качиш на DVD, без да си играеш да конвентираш видеото и да губиш качество.

ПП: Aко нямаш WinRAR, силно препоръчвам да си я изтеглиш (по възможност актуалната версия, но да не е Beta!).

doomkillerr
08-19-2010, 15:50
Изобщо не е смислено да архивираш един видео файл, че по този начин да го разделиш на части! Първо процедурата отнема доста време и второ трябва двойно повече място за архивирането и после за разархивирането!!! :?

Разделянето на дадения концерт (видео файл) може да стане с всеки Видео "Splitter" (все пак си зависи дали е подържан формата да даденото видео), като при процедурата не се губи изобщо качеството на картината, по простата причина, че след разделянето изходящите 2 или повече видео файла не се компресират допълнително!!! По този начин можеш да си цепнеш видео файла на една част от 4.4 GB, която ще запишеш на едно ДВД, а останалата ще се запише на друго, като по този начин ще спестиш и място за други неща на второто ДВД! 8)

NoOneElse
08-19-2010, 16:15
Мисълта ми беше, че после на другия компютър ще ги резархивира, и пак ще си бъде един цял файл, така както е бил в началото.

doomkillerr
08-19-2010, 16:37
Мисълта ми беше, че после на другия компютър ще ги резархивира, и пак ще си бъде един цял файл, така както е бил в началото.

Така е, но за да разархивираш двата файла, първо трябва да ги събереш заедно в една папка на хард диска... :)