PDA

View Full Version : Солариум и бенки



hunnybunny94
08-19-2010, 15:24
Здравейте!Преди една седмица ходих на море и имах много хубав тен, не изгорях, но тъй като не се мазах със слънцезащитни продукти се обелих и в момента ръцете и раменете ми са на петна.Реших да си дам почивка и да спра да ходя на плаж и да не посещавам солариум докато тена на кожата ми се изравни.Но тук идва проблема:Хващам тен, но по принцип съм много бяла, даже пигментацията на лицето ми е различна.Там хващам тен по-трудно, в повечето случаи ми се появяват лунички, но като избелея изчезват.Имам бенки, няколко по гърба,2,3 на краката само по ръцете имам чуството, че са повече от колкото преди.Възможно ли е да е от солариума?Миналата година малко прекалих със посещенията и бях отишла за около 12 пъти в месеца.Последните 5 пъти ги комбинирах ден след ден без интервал по 15 минути.След този път съм ходила само 5 пъти за тази година.Много съм бяла, не искам да съм и много черна, а просто да подържам матов цвят на кожата.Дали трябва да не ходя заради бенките,има ли някакъв начин да ги предотвратя от нова поява и какъв е?Благодаря Ви предварително! :)

TopNotchGlamorChick
08-19-2010, 20:06
Да.. и аз знам, че от солариума се получават бенки. Даже мисля, че са ми се появили няколко като ходих пролетта :(

mistres
08-23-2010, 16:35
бенките са ракови образувания

bathory
08-23-2010, 17:51
бенките са ракови образувания
зависи..
иначе не знам.. най-добре се консултирай с дерматолог :)