PDA

View Full Version : Нека се усмихнем ~ Положителното мислене



kristal4ee
08-19-2010, 21:06
Тук може всичко което знаете да казвате.. Чели ли сте такива книги? Вярвате ли? Може ли щастието да се привлече с положителни мисли?

LadyDi
08-19-2010, 21:09
Струва ми се, някой скоро е чел "The Secret"?

kristal4ee
08-19-2010, 21:10
мм не съм го чела, обаче съм гледала филма.. От много години съм зарибена по филма и книги.. Искам да знам вие какво мислите :)

TheBeliever
08-19-2010, 21:14
Не мисля, че помага, но пък и не вреди. По-добре е да си положително настроен към нещата.

SuNsEt
08-19-2010, 21:17
Какъв е тоя филм?Я дайте трейлър,че в youtube има филми от 3 различни години. 8-)

Иначе...оптимистите живеят по-дълго от песимистите,така съм чела. :oops: Според мен оптимистите имат по-добър живот,защото не мислят по този начин за проблемите както останалите.Как да мисля положително?Хм...всичко е от нагласата.

LadyDi
08-19-2010, 21:17
^ Хубаво е да си положително настроен, но и аз не вярвам, че ако си лежа на дивана и мисля позитивно, ще постигна всичко...

kristal4ee
08-19-2010, 21:20
е разбира се, че ние ако не направиме нещо, нищо няма да стане, но представете си един човек който само се тревожи и се съжалява и друг който мисли позитивно.. Естествено втория щe има повече шансове за успехх :-o :)

Serseri91
08-19-2010, 21:23
И филма и книгата са глупости.Аз вярвам в тази теория, но не по начина представен във филма/книгата.

Аз съм си оптимист.

ZipFail
08-19-2010, 21:25
Подзсъзнанието има огромни ресурси, въпросът е че много малко хора умеят ги използват...
Положителното настройване и концентрацията са едни от ключовете, но без действия нищо не идва наготово ;)

sh3_1s_7h3_0n3
08-19-2010, 21:29
Искаш да бъдещ щастлив? Ами бъди!



Ако се осланяте само на разни книги....

и то... достатъчно ти е да прочетеш 2 такива и вече са ти пределно ясни останалите 200 000. Дъвкано-предъвкано... банално, скучно.
Ама като си се зарибила, дерзай. Ще се чувстваш малко по-извисена от масата. (:

kristal4ee
08-19-2010, 21:32
мисля, че коментара ти е колкото да натрупаш малко мнения ама айде..

Whoopdedoo
08-19-2010, 21:33
Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

sh3_1s_7h3_0n3
08-19-2010, 21:34
мисля, че коментара ти е колкото да натрупаш малко мнения ама айде..

..защото?! :-o

tttccc
08-19-2010, 21:38
___________________________________________
Най- добрата медицина- това е смехът!
___________________________________________


http://chudesa.net/wp-content/uploads/2010/07/Usmivka.jpg
Доказано е, че позитивната настройка стимулира имунната система,а зареждането с отрицателни емоции има обратният ефект.

__________________________________________________ __
Позитивните емоции в комбинация със смеха доказано помагат при:
__________________________________________________ __



стрес
понижаване на кръвното налягане
повишаване гъвкавостта на мускулите -
стимулиране производството на ендорфини, които са естествените болкоуспокояващи в тялото ни -
изграждането на приятно чувство за щастливо съществуване

______________________________

Усмихвайте се и ще живеете по-дълго!
______________________________



Група психолози от Илинойс са направили проучване върху 461 човека за период от 15 години. Те открили , че народната мъдрост „Колкото повече се усмихваш,толкова по-дълго ще живееш“ е вярна- действително щастливите хора живеят по-дълго. Изследванията сочат, че онази част от нас, които се усмихват повече от 50 пъти на ден надживяват тези, които се усмихват по-рядко.
С помощта на усмивката, можем да покорим много върхове. Освен че ще ни накара да се заредим с оптимизъм, тя провокира и в обкръжаващите ни приятно позитивно чувство, което респективно кара хората повече да ни симпатизират.

_____________________________________________
Да, но как да се усмихваме, когато въобще не ни е до смях?
_____________________________________________


Ами ето пример за един лесен начин да извикате усмивката върху лицата си. Спомняйте си! Сигурна съм, че всеки има моменти в миналото си, които са достатъчно хумористични, за да ни развеселят. Един друг трик са комедийните филми, или филмите, чийто сюжет е построен така че в края да зареди аудиторията с приятно чувство на оптимизъм.

Така че, не спирайте! Подарете си този безплатен лукс да излъчвате вътрешна хармония и радост от живота. Стремете се да започвате деня си винаги с усмивка, това ще дава един добър начален тласък на ежедневието ви още от сутринта.

И най-важното, никога не забравяйте, че нито една козметична намеса не разкрасява така, както усмивката ни кара да сияем и в нашите, и в очите на околните.

kristal4ee
08-19-2010, 21:41
мм доста добре казано :) :) :) :) :) :)

KumchoValcho
08-19-2010, 21:50
Тая тема е интересна за мен.

Позитивното мислене и начина на мислене като цяло влияе до огромна степен на живота, НО нали знаете, че ако не пуснете фиш няма как да спечелите от тотото.
Т.е. иска се действие от ваша страна..

Упоритостта и волята са хубаво нещо ама без подходящ начин на мислене няма да стигнете далеч всъщност.

За филма Тайната малко са ми противоречиви чувствата. Не е нужно да имаш адски много пари, слава и т.н., за да си щастлив. Може да имаш всичко това и пак да си нещастен ако не можеш да му се насладиш.

Да бъдеш щастлив не ти коства нищо повече от едно решение, макар че е много трудно.

LadyDi
08-19-2010, 21:54
Не е нужно да имаш адски много пари, слава и т.н., за да си щастлив. Може да имаш всичко това и пак да си нещастен ако не можеш да му се насладиш.

Да бъдещ щастлив не ти коства нищо повече от едно решение.
Горното е вярно, само при условие, че имаш достатъчно от материалното. Няма как да живееш в пълна мизерия и да си безумно щастлив, само защото си го решил.

KumchoValcho
08-19-2010, 21:56
Не е нужно да имаш адски много пари, слава и т.н., за да си щастлив. Може да имаш всичко това и пак да си нещастен ако не можеш да му се насладиш.

Да бъдещ щастлив не ти коства нищо повече от едно решение.
Горното е вярно, само при условие, че имаш достатъчно от материалното. Няма как да живееш в пълна мизерия и да си безумно щастлив, само защото си го решил.Все от някъде се започва.

LadyDi
08-19-2010, 21:58
Съгласна съм, че нагласата е важна. Но не всичко е в главата. Трябва да има нещо и в корема :)

Serseri91
08-19-2010, 21:59
Ди, може би не е така :-o Запознах се с един мъж, безименен философ, пише книги за смисъла на живота, които не се продават, живее в боксионера, няма работа, дължи пари на разни хора и държавата, водят се няколко дела срещу него - това са по - големтие му проблеми, и куп други "дреболии".Въпреки всичко, той се усмихва и казва, че е щастлив - а до колко е така - не знам.И все пак в тази каша, едва ли му е до това да заблуждава и лъже околните.

ИЛИ просто е смахнат и аз му вярвам :-o

LadyDi
08-19-2010, 22:02
Едно е да твърдиш, че си щастлив, друго е да си наистина щастлив. И съвсем трето е толкова да ти се иска да си щастлив, че да си вярваш, че е така.

kristal4ee
08-19-2010, 22:09
Но това което си го мислиме рано или късно става реалност.. Аз наистина исках едно нещо в продължение на няколко месеца.. Лягах си с нагласа, че това ще стане и то стана.. От тогава знам, искаш ли истински нещо то рано или късно ще се сбъдне.. За това внимавайте какво си пожелавате :D :D :D

Serseri91
08-19-2010, 22:11
ТцТц... или си прекалено наивна, или :-o

m1nik
08-19-2010, 22:15
кристалче, не беше ли ти която искаше да `работи` като мод :D
Темата е малко..клише зннам ли.. дето някой беше писал..дъвкано..и предъфкано..
Мн съм спорила за тфа с класната ми..един вид да си малко оптимист..
само, че и колкото оптимистите са далеч от реалността толкова и песимистите.. нали знаеш
Т'ка, че я сдухан - я щастлив на базата на нещо, което е само в главата ти __се тая...
Моето мнение - напрягаш си излишно мозъка - и да ти кажа ли защо..?
Защото колкото и да се опитваш да бъдеш веселяк..всичко отрицателно се събира в теб и в един момент се пречупваш..рано или късно..Просто не става.. не е тфа начина.. Както и сдухания все някога ще види, че има и нешо хубаво в живота ей т'ка и теб някой ще ти отвори очите, че не всичко е розово..
Всичко е в главата ти.. според мен е по-добре да бъдеш истински..
кеф ти е - еми супер..кеф не ти е ..емм не може вечно да вс да е океy
Нестава просто..
Един вид караш на самовнушение.. и то рано или късно ш'се компенсира.. няма смисъл..
Моя съвет е бъди себе си - зашото имено тогава ще се чувстваш най-добре. Когато не си на кеф, човекът отсреща ще сподели болката ти..и ти ще видиш, че те цени такава каквато реално си. Няма да се чудиш постоянно дали човекът срещу теб не ти се усмихва, защото ти му правиш мили муцуни или реално му е приятно с теб - незнам дали ме разбра.
Пак го казвам Моя съвет е бъди себе си - зашото имено тогава ще се чувстваш най-добре. 8)

P.s: дайте някъф линк към тоя филм

kristal4ee
08-19-2010, 22:27
да бъдеш себе си и да мислиш позитивно са много различни неща.. едното не пречи на другото :smt057 филма преди го имаше в замунда, но сега го няма..

ZipFail
08-19-2010, 22:38
да бъдеш себе си и да мислиш позитивно са много различни неща..
напротив ;)

tttccc
08-19-2010, 22:44
...Аз не съм голяма оптимистка и да ви кажа доста време от годините си съм нещастна и като мисля само за това и болката става все по-голяма взех и доста често да боледувам . Но от време на време просто си казвам " не си виновна ти защо да се жертваш " ставам усмихвам се и всичко пред мен става ясно като бял ден. Тъй че ако си дадете малко повече вяра и желание да направите нещо мисля че наистина ще се получи . ^_^

m1nik
08-19-2010, 22:58
Като поизраснете малко няма да отделяте толкова внимание на ненужните дреболии..но нвм..
/мое е мнение е, но далеч не съм на това дередже.. /

semantics
08-20-2010, 09:08
"Пилешка
супа
за
душата"
!!!

dark_wings
08-20-2010, 09:08
Бъдете оптимисти, хорааа :---)

kalpazanka
08-20-2010, 09:19
^ Хубаво е да си положително настроен, но и аз не вярвам, че ако си лежа на дивана и мисля позитивно, ще постигна всичко...
Има нещо вярно. Може би ключът е в нахъсването да гледаш целите си, записани на листче, всеки ден.

purehate
08-27-2010, 20:42
Емм..чесно всички така говорят ,но съм пробвала ако не ти е предначертано колкото и положителни работи да си мислиш пак ще си нещастен вс е шанс и късмет.

strave
08-27-2010, 21:47
Бъдете оптимисти, хорааа :---) На думи е просто,но психолгически да се навиеш да мислиш по този начин изисква и време и доста вяра в себе си.Позитивното мислене и всяко друго мислене е обвързано пряко с това как се възприемаш ти и как искаш да изглеждаш сред останалите.съответно го има момента и какво е обкръжението ти-примерно дали нямаш семейни проблеми които да се отразяват на мисленето ти или пък приятелите ти депресират и товарят с товите проблеми.

m1nik
08-27-2010, 22:20
Бъдете оптимисти, хорааа :---)

А ти реалисТ

umnotodetence
08-28-2010, 10:53
Повечето от над гледаме на онези богати, напълно задоволени хора, с много пари, с (при)видно благодентствие, задоволени от мъжко/женско внимание и т.н. и т.н. като едни щастливи и доволни от живота си хора. Т.е. ние си ги представяме за такива (повечето от нас). И си казваме..."еее да бях и аз така............".

Същата работа са и болните хора, с недъзи или пък сираци с мноооого ограничени финансови възможности, незаобиколени от обич.....те си мислят (не всички!), че ако станат нормални хора, като нас, т.е. оздравеят, имат си приятели, гадже, родители (и въобще неща присъщи за повечето от нас) - те биха били щастливи и всичко щеше да им е наред.

Е? Ние щастливи ли сме? Оценяваме ли всичко, което имаме? Изпитваме ли благодарност към хората около нас? Към това, което сме постигнали? Към хората които ни обичат и правят най-доброто за нас?
Надявам се да кажете да! Или ако е не - поне да се опитате да го промените, да промените вашата нагласа към света. И така ще се почувствате по-щастливи!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

П.С. Усмивката е много хубаво нещо!

KumchoValcho
08-28-2010, 11:24
Такива лафчета "Бъдете позитивни" са ми малко смешни вече, защото повечето хора, които казват, че са позитивни и искат другите да са позитивни, са всъщност едно кълбо от депресия и нерви обвито с един тънък слой "позитивизъм" и си мислят, че са позитивни, а всъщност не са и се самозаблуждават.

Да станеш позитивно настроен и жизнерадостен не става хей-така.
С времето човек създава модели на мислене, на реагиране, навици и т.н. и е много трудно изведнъж да преобърнеш нещата.


НО въпреки всичко, начина на мислене, убежденията са ВСИЧКО! Ако хвърлиш 1 милион лева на един бедняк, той ще ги загуби за отрицателно време, защото просто мисленето му е такова, убежденията му са, че парите са нещо трудно за печелене, че повече си отиват, отколкото идват и т.н. и тея убеждения ако той не ги промени, нищо не може да му помогне.

Съответно и с богатите хора.. Имаше някакъв случай с известен много богат бизнесмен, който изведнъж загубва всичко и пак започва от нулата и отново се е изкачил на върха. Защо? - защото начинът му на мислене е такъв, с убеждението е, че успеха е навсякъде, че има възможности навсякъде, че ако иска, ще намери начин и т.н.

Та такам, промяната в живота настъпва отвътре навън. Ако убежденията са ти същите ограничаващи ще постигнеш може би успех за малко, но в крайна сметка нещата пак ще си се въртят в един кръг на неуспех

darsit0
08-28-2010, 13:07
Емм..чесно всички така говорят ,но съм пробвала ако не ти е предначертано колкото и положителни работи да си мислиш пак ще си нещастен вс е шанс и късмет.

не е точно така :) тая дума "предначертано" ме дразни. откеде накъде някой си БОГ ще ми измисля живота?! нали за тфа имам акъл (до някфа степен :D ) - да си го сътворя сама ! :x

но пък както каза KumchoValcho , това да станеш позитивен човек не е лесна работа, изисква се търпение и постоянство. тези, на които един прекрасен ден им скимне да "мислят позитивно", опитат се да го направят и донякъде успяват и се мислят за мнооого позитивни хора вече, жестоко се лъжат. на другия ден виждат, че не се чувстват по-различно и си казват "опитах се, не стана" и продължават постарому..... егати заблудените :lol:

всъщност, позитивните хора не само мислят, но и се чувстват така. това, че просто мислиш позитивно, не те прави такъв човек :-o

.... брей, че мъдро се изказах :lol: :lol: :lol:

Shiz0
08-29-2010, 10:14
Това е един от законите на вселената. Който наистина е приложим. И аз го прилагам още преди да излязат филмите и книгите, просто забелязах че се случва.
Три най-важни правила:
1. Трябва истински да желаете нещо и да не мислите натрапчиво за него а просто с чисто..желание.
2. Без отчаяние. Не мога; Няма ; Не.... трябва да отсъстват от речника ви и най-вече от мислите ви. Страх да не се случи нещо също го предизвиква.
3. Най-важното е.. колкото и банално да звучи е: внимавай какво си пожелаваш..

darsit0
08-31-2010, 14:41
Това е един от законите на вселената. Който наистина е приложим. И аз го прилагам още преди да излязат филмите и книгите, просто забелязах че се случва.
Три най-важни правила:
1. Трябва истински да желаете нещо и да не мислите натрапчиво за него а просто с чисто..желание.
2. Без отчаяние. Не мога; Няма ; Не.... трябва да отсъстват от речника ви и най-вече от мислите ви. Страх да не се случи нещо също го предизвиква.
3. Най-важното е.. колкото и банално да звучи е: внимавай какво си пожелаваш..

мхм ... :)

meche09
09-01-2010, 00:13
коментара на Shiz0 много ми хареса попринцип и аз съм оптимистка ноо напоследак нещоо не вървии ноо трябва да се сте стегнаа и всичко ще е наред :-D

rachel_billson
09-01-2010, 00:24
Винаги,когато искам нещо силно,то се случва.Затова,както казаха по-горе,внимавам какво си пожелавам.