PDA

View Full Version : бьдещи снахи vs. бьдещи свекьрви



cherrye
08-20-2010, 10:09
Майката на приятеля ми е начална учителка и се дьржи с него сякаш е един от нейните ученици. Когато сме сами в стаята му,постоянно влиза на проверка,уж за да го пита нещо от сорта на "Утре какво да ти правя за ядене?", "Коя блуза да ти гладя?" или "Айде да сложим килима?" (в 22:30) Ведньж вече толкова нямаше тьрпение да получи отговор,че дори влезе в банята докато той се кьпеше ,за да му зададе поредния екзистенциален вьпрос. :shock: Когато се наложи да я вземем от някьде,аз трябва да мина на задната седалка,понеже "Шефката ще се сърди" А най нелепото беше,като наказа приятелят ми,защото и дьржал тон (btw тoй е на 20! ) А той продьлжава да я слуша и дори я защитава с думите "Кого да слушам ако не майка си? Теб ли да слушам ?!"
Ясно ми е,че има два вида родители - едни които казват "Ще ме слушаш докато станеш пьлнолетен." и други които казват "Ще ме слушаш докато си финансово зависим." (както в случая), но това ми се вижда прекалено и ненормално. Така ли е наистина или просто сьм вьзпитана прекалено либерално? Случвало ли ви се е да имате врьзка с човек чиято майка е такава ?

sasha_90
08-20-2010, 10:17
Не ми се е случвало.По-скоро ми се е случвало родителите на половинката ми да не знаят за връзката ни.

kalpazanka
08-20-2010, 10:21
Има един такъв принцип "Докато си вкъщи, ще се съобразяваш!". Честно казано на мен един ден няма да ми е приятно новоизлюпена келешка да се вози на предната седалка в семейната кола. Дотук добре. Не одобрявам това прекомерно внимание от нейна страна, докато сте заедно. Не знам дали е липса на такт или ревност, или се мъчи да те подканя да си ходиш. :-o

sweety11
08-20-2010, 10:24
Хмм..лошо положение. Той явно още не е пораснал.Поговори с него. Лошо е, че е финансово зависим - това е целият проблем според мен. А той не работи ли някъде ? Майка му съгласна ли е с връзката ви ?

vas4e3to0
08-20-2010, 10:26
Ужас... Ами не знам... Винаги помага това, да седнеш с човека до теб и да си поговориш. Кажи му какво изпитваш, защото ако бях на твоето място, нямаше да търпя това:)) Във една връзка, най-важното е това, кой е на първо място/или какво означаваш ти за него/нея. :)

cherrye
08-20-2010, 10:35
Не,не работи .Студент е друг град и не си идва много често,но всеки пьт когато е тук,ситуацията е една и сьща. Майка му уж не е против врьзката ни,всьщност определено не е,защото ако беше,досега да сме се разделили -все пак нейната дума е закон. О,опитвала сьм се много пьти да говаря с него,но без резултат. Ведньж се бях ядосала и му казах" Майка ти няма да е вечно до теб. Един ден ще имаш жена- с нея ле ще се сьобразяваш или с майка си?" А той ми викна:" Точно тя ще е тази,която винаги ще е до мен." Май не ми разбра замисьла и повече не сьм подхващала темата ..

Biskfitka
08-20-2010, 10:52
Не може ли да се хване на работа някъде...все пак на 20 е...как се оправя в града,в който учи без майка му...
Вярно издържа го,но той е на 20 и поне такива дребни неща не трябва да са проблем-не може ли да останете сами за малко? Или пък това за колата-какво като седиш отпред...нищо няма да и стане ако седне отзад...
Щом сега е такъв,след време като се ожени,майка му ще създава огромни проблеми в семейството му,ако сега не се стегне малко :o

LadyDi
08-20-2010, 10:55
Едно е да се съобразяваш с майка си и да я уважаваш, съвсем друго е да си маминото синче.
Няма как да знаем в тая конкретна ситуация как са нещата. Може майката наистина да е много властна, може момчето да е пикльо, а може и авторката да преувеличава, защото е афектирана, че не става на нейното.
За съжаление, обаче, нямаш друг избор. Защото ти в случая си никоя, а тя е жената, която го е отгледала и която все още го издържа.

fenasf
08-20-2010, 11:37
Гаджето ти е смешник.

kalpazanka
08-20-2010, 11:58
Гаджето ти е смешник.
Не е смешник. Авторката, като че ли, не е свикнала да не й се върви по гайдата.

cherrye
08-20-2010, 12:11
Ако беше така,нямаше да тьрпя това положение година и половина.:-o

kalpazanka
08-20-2010, 12:14
Оставаш ли да нощуваш у тях? Това с килима ми се вижда малко "Айде, няма ли да си ходиш вече?"

LovelyGirl
08-20-2010, 12:16
Такива като него не се променят. Винаги майка му ще е на първо място. Когато му говориш само го настройваш против себе си и ти излизаш черната. Той ясно ти е казал, че няма да слуша теб. Щом на 20 още не се е осъзнал как трябва да е, по-късно също няма да го направи.

cherrye
08-20-2010, 12:18
Оставам когато нея я няма,но защото аз така искам - точно заради това нейно дьржание. :)

kalpazanka
08-20-2010, 12:21
Струва ми се, че и в двамата по нещичко куца- майка му пренася поведението си от работата в дома. Той, от своя страна, се е примирил с положението и си е намерил нишата, в която се чувства добре, а именно- да не й противоречи.
Няма ли изгледи да се съберете да живеете заедно? Казваш, че той е в друг град и учи. Няма ли начин да си при него? Тогава ще видиш дали по начало е толкова болезнено зависим от майка си или свива перките само пред нея.

Sh@d0w
08-20-2010, 12:25
Проблема не е между майка и син-тази връзка не можеш да я прекъснеш дори и да искаш в определения случай.Пробвала ли си да се сприятелиш с майка му да и покажеш,че си добра партия за сина и?Може би чак тогава ще спре "да си вре носа" в отношенията ви :)

cherrye
08-20-2010, 12:26
Да,сьвсем скоро.Едва ли ще живвем заедно,но поне ще сме в един град и по-важното далеч от нея. Може би ще е по поносимо тогава. :)

cherrye
08-20-2010, 12:31
Проблема не е между майка и син-тази връзка не можеш да я прекъснеш дори и да искаш в определения случай.Пробвала ли си да се сприятелиш с майка му да и покажеш,че си добра партия за сина и?Може би чак тогава ще спре "да си вре носа" в отношенията ви :)

Пробвала сьм - не става. Тя е от онези майки за които никоя не е и няма дя бьде достатьчно дабра са сина й. Много исках да имам приятел в нейно лице,да пием кафе заедно докато него го няма например , но уви..

scanadal
08-20-2010, 12:49
Вие сгодени ли сте,че тамата е за снахи и свекърви :D
Не виждам някакъв кой знае какъв проблем,освен че гаджето ти се опитва малко да се прави на мъж и да се налага.Съгласна съм,че не е приятно това поведение на майка му.Опитай се да поговориш с твоето момче,кажи му как се чувтсваш,как виждаш нещата
Аз с моята свекърва нямам такива проблеми-обича си ме и ми угажда за манджите :D

umri
08-20-2010, 15:06
Майката на приятеля ми е начална учителка и се дьржи с него сякаш е един от нейните ученици. Когато сме сами в стаята му,постоянно влиза на проверка,уж за да го пита нещо от сорта на "Утре какво да ти правя за ядене?", "Коя блуза да ти гладя?" или "Айде да сложим килима?" (в 22:30) Ведньж вече толкова нямаше тьрпение да получи отговор,че дори влезе в банята докато той се кьпеше ,за да му зададе поредния екзистенциален вьпрос. :shock: Когато се наложи да я вземем от някьде,аз трябва да мина на задната седалка,понеже "Шефката ще се сърди" А най нелепото беше,като наказа приятелят ми,защото и дьржал тон (btw тoй е на 20! ) А той продьлжава да я слуша и дори я защитава с думите "Кого да слушам ако не майка си? Теб ли да слушам ?!"
Ясно ми е,че има два вида родители - едни които казват "Ще ме слушаш докато станеш пьлнолетен." и други които казват "Ще ме слушаш докато си финансово зависим." (както в случая), но това ми се вижда прекалено и ненормално. Така ли е наистина или просто сьм вьзпитана прекалено либерално? Случвало ли ви се е да имате врьзка с човек чиято майка е такава ?
Свидетел съм на подобни случаи, така че знам за какво говориш.

В случая има само едно ЕДИНСТВЕНО решение, всичко друго ще ти провали живота. БЯГАЙ от там! Зарязваш го маминото синченце и си намираш някой мъж с позиция, който е интелектуално независим.

Аз например никога не съм бил зависим от никой от родителите ми. Разбира се влияли са ми много, но решенията съм ги взимал сам, като не всеки път съм правил така, както на тях им е харесвало. Майка ми, когато и да се е опитавала да направи нещо подобно на това, което описваш ти, не е ставало на нейното, карали сме се и после всичко по старому. Въпреки всичко има някои доста ревностни майки, които от малки възпитават и доминират момчетата така, че те да не могат без тях и постоянно да ги слушат. Обикновено тези жени са властни и разведени и единственият им смисъл на живота е синчето им. Само не осъзнават как, за да задоволят собствените си нужди, разбиват живота на първородните си.

Толкова проблеми ще имаш вбъдеще, ако се задържиш с това момче, че просто не можеш да си го представиш.

В една нормална ситуация, в която една майка ти влиза в стаята (че дори и в банята) за да ти задава маловажни въпроси, при 3-тото влизане трябва да получи забележка и да спре.

В твоята ситуация момчето е обсебено от майка си и винаги, ама ВИНАГИ ще слуша тя какво му говори и никога няма да смее гък да и каже. Ще я защитава, дори когато греши.

sh3_1s_7h3_0n3
08-20-2010, 15:30
Едно е да се съобразяваш с майка си и да я уважаваш, съвсем друго е да си маминото синче.
Няма как да знаем в тая конкретна ситуация как са нещата. Може майката наистина да е много властна, може момчето да е пикльо, а може и авторката да преувеличава, защото е афектирана, че не става на нейното.
За съжаление, обаче, нямаш друг избор. Защото ти в случая си никоя, а тя е жената, която го е отгледала и която все още го издържа.

Единомислие.


Ситуацията може да се разгледа от много ъгли.
Примерно имала съм приятели, които уж не понасят майките им да им заповядват и да се месят в живота им, но всъщност са мамини глезунчовци. Тежко им на тия снахи, дето ще случат на тях. (:

Но в твоя случай..., майка му да влиза в банята и да му казва нещо... това преминава всякакви граници. Аз примерно имам брат и евала правя на майка ми как е успяла и от двете си деца да ни направи нейни приятели...
Мацко, обирай си крушите, 'щото мамчето му ще му контролира живота, докато умре. А след това... той може да даде фира от мъка по нея и по това, че няма пред кого да дава отчет.

monotonous
08-20-2010, 15:40
Мамино синче.
Явно жената още от малък го е научила, че, дет' се вика - "от манджата на мама по-добро няма".
За мъжа още от ранна възраст майката е модел, който след това съзнателно или несъзнателно се търси у кандидатките да завладеят сърцето му (и кухнята на общия им дом... и прахосмукачката... разбра ме).
Поведението на твоя приятел не е нито изненадващо, нито феноменално.
Ако го обичаш много - свиквай, че за него цял живот майката ще е незаменим авторитет, защото такъв тип мъже никога не се отърсват от това "влияние".
Ако искаш да бъдеш с него, трябва да си готова, че гласно или негласно някои твои действия ще бъдат сравнявани с тези на милата ти свекървичка.
Ти сама преценяваш дали чувствата ти са достатъчно силни и дали този мъж е "точният"...
Ако не е така - както по-нагоре ти бяха казали - бягай да си намериш някой мъж на място, който е достатъчно зрял, че на 20 да се е отърсил от родителското (в частност - майчиното) влияние, и чиято майка да не проповядва закони, които той да следва.
Успех, каквото и да избереш.
В крайна сметка, както казва един лаф - "Всеки сам си носи кръста".
;-)

П.П. : И това може да ти служи за урок някой ден ако имаш син, да не го възпитаваш така. :)

7227
08-20-2010, 15:40
Гледай да не ходиш у тях,за да не се засичаш често с майка му.Не може ли да ходите у вас или да излезете някъде или нещо друго? Еи тези момченца,които не могат без майките си нищо не става от тях!Станал ми на 20 години и все още в скута на майка си да суче! :-x Имах преди време такъв...направо си е мъка!Майка му постояно ревнуваше,абе ужас... накрая вече ми писна,не издържах и крайййй!

3oPuTy
08-20-2010, 16:23
В случая не е виновна майката,а синът й,защото й позволява да го манипулира по тоя начин!!!
.....................
Отношенията между моя приятел и майка му в началото на връзката ни бяха подобни.Всяка вечер му звънеше към 21:30-22:00ч. с думите "Прибирай се,защото утре си на училище!!!" ... :? (за инфото - и двамата бяхме на почти 19 години,12 клас)
И така от декември до април.В началото на април смени репертоара и започна с "Айде прибирай се ... Кога ще учиш за матурите?!" :?
До този момент не познавах техните,но и нямах желание!
Майка му,милата,не можеше да разбере как може момиче на 18 години да остава да спи в приятеля си.(по-точно във вилата им) :shock:
Ама то до някъде си беше нормално.Той милия преди мен е имал само две по-сериозни връзки - 9 месеца и 5 месеца.И като за капак и двете са били с по 2 години по-малки (т.е. тогава на 16 години).
Някъде към началото на май не издържах и му казах,че е мамино синче ... Такава лекция му дръпнах,че вече не е на 5-6 годинки и не е нужно майка му да му казва кога да се прибере или да му дири сметка,когато се е прибрал в 2-3 посред нощ!!!Казах му,че според мен тя просто ревнува от мен,защото усеща,че нещата между нас стават все по-сериозни.Все още съм на мнение,че не ме е харесвала (нищо,че не ме познаваше),защото бях на годините на сина й и защото покрай мен той най-после започна да се държи като по-голям - ходене по заведения,излизане вечер и т.н.
За нейно и мое нещастие (поне предполагам,че и на нея не й е било приятно в началото) се наложи тримата да отидем до университета в града.Ходихме,питахме това,което ни интересуваше (а тя ни чакаше в колата).За съжаление се оказа,че във въпросния филиал я няма специалността,с която искахме да кандидатстваме.След това седнахме тримата в едно заведение,моя започна да се отчайва,каза,че не иска да кандидатства в Русе ... А аз без да обръщам внимание на майка му и да се съобразявам с нея му теглих една лекция и жената стоя и ме гледа ей така :shock:
Явно преди това си е мислела,че щом си позволявам толкова много неща,които синът й не е правил до сега съм някаква несериозна/глупава/мързелива на тема учене ... Знам ли?! :-o Но от тогава определено усещам как започна малко по малко да ме харесва.
Последните две седмици ходих с моя на море,после в Габрово ... А като по чудо майка му не му звъня през час (както,когато бяхме заедно в София),дори понякога звънеше на мен за да ме чуе как съм,а не на него ...
Наскоро говорихме и за квартира в Русе.Мислех,че техните ще са против това да сме заедно на квартира,но се оказа точно обратното - предпочитат да дават по повече пари и да сме на квартира,вместо той да е в общежитие (защото аз бях категорична,че няма да съм в общежитие).
Оня ден пък бяха на гости в друг град.Моя започнал "Айде да се прибираме,че ми се спи,а нали аз ще карам ..." ама техните тц 8-) Стоят си,хапват,пийват ... После казал на баща си "Айде,че имам среща със Зорито!" и нашия докато чул си изпил набързо бирата и айдеее към колата с думите "Защо не каза,че ще излизате бе ... Нямаше да се бавим толкова." :shock: :D
.....................
Тааа общо взето мисълта ми е,че трябва да докажеш на майка му,че си сериозна.По принцип майките ревнуват адски много синовете си от приятелките им,но ако веднъж им се докаже,че въпросното момиче е сериозно и не е заплаха за тях ... се успокояват,кротват и т.н. :)

LadyDi
08-20-2010, 16:59
Само аз ли съм случила на адската свекърва? 8)

soul1199
08-20-2010, 17:18
не ми се е случвало,но това е найстина гадно,наистина нз,какво да те посъветвам

GossipGirl89
08-20-2010, 17:31
Аз пък майката на моя пирятел не съм я виждала все още, само по телефона сме се чували и ми се струва доста приятна женица 8-) А и по това, което той ми е казвал за нея не мисля че един ден ако нещата между нас станат по-сериозни ще имаме някакви проблеми точно с нея...
Иначе мойта мама е горе-долу като майката на твоя приятел относно това, че винаги като сме двамата в мойта стая и тя все намира какво да пита и да влезе да ни провери :D Ама ние пък не го взимаме толкова насериозно, по-скоро се шегуваме и се забавляваме :) Иначе не е толкова властна и не ми се меси постоянно в живота

А по твоя проблем просто се махай оттам докато е време 8-) Нито той, нито майка му ще се променят и един ден ако заживеете заедно бъди сигурна, че тя ще е плътно там да дава заповеди... така че ако ти е мил животеца по-добре бягай

kalpazanka
08-20-2010, 18:54
Само аз ли съм случила на адската свекърва? 8)
И аз. 8) С тази разлика, че взаимоотношенията ни не са узаконени.

LadyDi
08-20-2010, 19:08
Само аз ли съм случила на адската свекърва? 8)
И аз. 8) С тази разлика, че взаимоотношенията ни не са узаконени.
Няма значение дали има подпис или не.
Ако се разбирате преди подписа, това няма да се промени :) И vice versa, разбира се.

Значи отношенията ви са хубави, а? :)

kalpazanka
08-20-2010, 19:18
Не се оплаквам изобщо. Срещам разбиране, единомислие. Ходя й на гости, докато моя е в чужбина. Посреща ме жената, изпраща ме, слага маси. Говорим си много и на различни теми, редовно се чуваме по телефона. Подкрепа от нея имам винаги, без значение за какво става въпрос. Доверие също.
На семейни събирания винаги сме в пълен състав. :)
Неведнъж моичкият ми е казвал "Майка ми те харесва."

scanadal
08-20-2010, 19:49
Само аз ли съм случила на адската свекърва? 8)
И аз,и аз :)
Държи се прекрасно с мен и ме глези все едно съм и собствено дете :-D

sh3_1s_7h3_0n3
08-20-2010, 20:54
Пък аз изпитвам направо фобия сякаш... 0_о
..като съм и виждала 'потенциални' е имало..... 0_о