PDA

View Full Version : DGAF като начин на живот.



chanelbarbie
08-20-2010, 13:51
*DGAF=Don't Give A Fuck=Да не ти пука.

**DGAF значи да бъдеш себе си.
да не се влияеш от чуждото мнение.
да следваш сърцето си.
DGAF е стил на живот.(lifestyle)
да бъдеш себе си,независимо от всичко.
като цяло да не ти пука за чуждото мнение,да останеш верен на себе си.

идеята за DGAF е на американската група Millionaires.

за повече информация вижте клипчето на английски.(:
http://www.youtube.com/watch?v=b4GQgF5Vz6s

KumchoValcho
08-20-2010, 14:26
Де да беше толкова лесно :)

chanelbarbie
08-20-2010, 14:32
Де да беше толкова лесно :)
да,знам,че не е лесно.
но поне трябва да се опита.
човек трябва да е верен на себе си и да не се влияе от другите. (:
не знам,при мен се получава.
някой казва нещо за мен например и аз в началото започвам да се засягам.и си викам DGAF бе.;д и просто игнорирам.
с воля и постоянство всичко е възможно.:)

Unendlich
08-20-2010, 14:42
KumchoValcho, при мен се получи и е хубаво чувството да не ти пука от такива неща. =))

Tempest
08-20-2010, 16:25
на мен ми харесва повече като заглавие на темата "DGAF или как да бъда човек" :)

намирам "колеги", така да се каже, хехе, добра тема :)

brutaLxxbunny
08-20-2010, 17:10
Опитвам се и го постигам.В тоя лицемерен свят е тъпо,но като свикнеш .. ти си от най-щастливите хора :)

Djuff
08-20-2010, 17:25
При мен се получава горе-долу.

SmilezZz
08-20-2010, 17:27
И при мен също се получава този начин на
живот..Да,има моменти,в които адски много са
засягам от някои думи на хората и каквато съм си чувствителна
става лошо 8-)

Tempest
08-20-2010, 17:40
аз трудно се засягам.. но не ми пука какво мислят хората за мене.. за някои съм груб.. кво да напрая.. искат ми мнението, давам им го чисто и искрено.. и пак се сърдят... еми със здраве :)

Slamdancer
08-20-2010, 17:40
На мен пък ми пука за чуждото мнение , ако не ти пука не е чак толко добре.

Tempest
08-20-2010, 17:45
зависи от чие чуждо мнение.. не ми пука за мнението на масата от хора примерно :) някой непознат кво мисли за мене.. мноо ми е зор.. близки и приятели обаче са ми важни :)

EsteticLoff
08-20-2010, 17:47
Харесвам този начин на живот.Мисля, че за да бъдеш личност трябва да държиш на своето, дори и другите един вид да не са съгласни.Лично на мен не ми пука какво говорят за мен.Попринцип го правят хора, които се опитват да ме дразнят или нещо такова.По-трудно е да бъда себе си..Имам предвид, че понякога се притеснявам какво мислят за мен, как ще ме приемат (хората, с които се запознавам де :-D), но защастие не винаги е така (познавам хора при които това е направо като болест :shock:)

RedJeans
08-20-2010, 17:55
И аз се опитвам,но при мен е трудно,защото нямам нито 1 познат,който да не се интересува какво ще кажат хората(имаше един такъв сериал - "Какво ще кажат хората" и една дето правеше всичко възможно,за да впечатли гостите си :shock: )

Chacho
08-20-2010, 22:51
Remi Gaillard - http://www.nimportequi.com/en/


Ето кво значи, да ти не пука :>

Tempest
08-20-2010, 23:10
По-трудно е да бъда себе си..

ако е лесно, не е интересно ;) една максима, която използвам от скоро...

bybit0o0
08-28-2010, 15:36
Това е религията ми ^^
аватара ми все пак (;;
DGAF 'til we die !!! <333

baby7878
08-28-2010, 15:37
Не е лесно!При мен се получава горе-долу :)

Lillyann
08-28-2010, 16:46
Офф това са пълни глупости..
Всеки, който казва, че не му пука за чуждото мнение поне малко лъже себе си.Ако не ви пукаше нямаше да се чувствате обидени или наранени от думите на хората, или пък щастливи от някой комплимент.Много ясно, че е нормално човек да се интересува от мнението на околните, вече си има граници до колко ще се вслушва в тях де.Ама с това парадиране "Гледааайте, вижте ме, колко много не ми пука; I don't give a fuck" и т.н. се доказва точно обратното.

Vannesa
08-28-2010, 17:45
Йееей, съмишленици ;дд
С ръка на сърцето мога да кажа, че в последните две години не ми пука за чуждото мнение, коментари, клюки по мой адрес... Преди ми пукаше, вярно е. Отделях много врем да се харесам на хора, които самата аз не харесвах. Пълна глупост! Загуба на ценни ресурси и нерви.
В момента , ако трябва да бъда честна, ме интересува само мнението на семейството ми и 2 приятелки. Защото за тях знам, че няма да ме излъжат и няма да ме подведат. Но пак, дори и да се разминаваме, правя каквото аз съм решила /за приятелките, по-често съм склонна да се съглася със семейството/ .
Прекрасно е да не позволяваш на други да ти влияят, но отнема време да се научиш . :)

NeverTheSame
08-28-2010, 17:59
Няма такова животно ;]

kokosety
08-28-2010, 18:48
И при мен също се получава този начин на
живот..Да,има моменти,в които адски много са
засягам от някои думи на хората и каквато съм си чувствителна
става лошо 8-)
И аз съм така

BabyBluee
08-28-2010, 22:52
Ъ, ами на мене никога не ми е пукало за мнението на който и да било :)

Tempest
08-28-2010, 23:26
Офф това са пълни глупости..
Всеки, който казва, че не му пука за чуждото мнение поне малко лъже себе си.Ако не ви пукаше нямаше да се чувствате обидени или наранени от думите на хората, или пък щастливи от някой комплимент.Много ясно, че е нормално човек да се интересува от мнението на околните, вече си има граници до колко ще се вслушва в тях де.Ама с това парадиране "Гледааайте, вижте ме, колко много не ми пука; I don't give a fuck" и т.н. се доказва точно обратното.

не ми пука какво мисли Сульо и Пульо за мене (леле сега осъзнавам, че проявявам нужното уважение към Сульо и Пульо, като им пиша имената с главна буква, а бог пиша с малка.. а то не е име.. чакай.. както и да е).. мнението на приятелите ми.. истинските ми приятели.. е искрено и е важно за мен.. въпроси от сорта "от къде си сигурен, че са искрени?" са излишни, защото просто знам.. и от патила и от други... да не ти пука за мнението на абсолютно никого, това означава да не си човек... но да се засягаш от на някого голямата устичка, дето може лесно да се затвори с ляв прав... (много малко очакват ляв прав, все пак повечето хора са десничари :) ) няма смисъл просто... или пък да питаш за нещо по теб и да ти кажат "ооо, идеално ти стои, мноо ти ходи" и производни.. понякога наистина може и да го мислят, но.. знам ли..

последния коментар, който получих от най-добрия ми приятел беше "няма ли да се подстригваш вече, не ти ходи тка"... дали се обидих - нее, той е искрен, заслужава овации! Колкото до косата ми - пак е за подстрижка :D

chanelbarbie
08-31-2010, 09:06
http://www.youtube.com/watch?v=7t8uEadzWsc поздрав за всички,които споделят идеята на DGAF.(: Текста е уникален. ^^

chanelbarbie
08-31-2010, 09:08
Офф това са пълни глупости..
Всеки, който казва, че не му пука за чуждото мнение поне малко лъже себе си.Ако не ви пукаше нямаше да се чувствате обидени или наранени от думите на хората, или пък щастливи от някой комплимент.Много ясно, че е нормално човек да се интересува от мнението на околните, вече си има граници до колко ще се вслушва в тях де.Ама с това парадиране "Гледааайте, вижте ме, колко много не ми пука; I don't give a fuck" и т.н. се доказва точно обратното.
разбира се ,че е добре да се радваш на нещата в живота,милите жестове и комплиментите.:)
обаче трябва да вярваш на себе си.да следваш сърцето си и да не позволяваш на чуждото мнение,което не съвпада с твоето,да влияе на живота и действията ти.:)

notlike
08-31-2010, 09:40
Аз обичам да отвръщам просто с ехидна усмивка. Може да се каже и че е като защитна реакция, ама май и аз съм от тея DGAF, без да се замисля...

Force_bladeR
08-31-2010, 14:29
Не разпространявайте, че след тия емовци сега и донт гив а краставици - ще почнат някакви 10 годишни да си мислят, че е нещо като емо... ще почнат да си делкат кожата xD

то ще се превърне в същата история като гледам

някои пък ако е наистина идиот, ще си каже "и донт гив а салами" и айде.. ще си остане господин/жа 0__o flat face...

WaterLilly
08-31-2010, 16:41
Няма такова животно ;]
;-)

А и точно тия наконтени лицемерни плашила да ми го проповядват - тц. Ако не им пукаше наистина, нямаше да положат толкова усилия да не приличат на себе си.

SummerDream
08-31-2010, 16:58
искат ми мнението, давам им го чисто и искрено.. и пак се сърдят... еми със здраве :)

И аз съм така, просто не мога да не си изкажа мнението и то пред най-близките ми, особено като виждам в какво положение са, и че наистина им трябва съвет..Винаги гледам да съм искрена в това, в което казвам, не мога просто да не го правя..

От друга страна, ако някой близък ми каже нещо, което примерно го дразни в мен, гледам да го приема нормално, без да се сърдя..макар че на моменти съм доста обидчива и дребнава 8-)

Колкото до така нареченото "DGAF" много зависи..Гледам да ми пука само от мненията на моите приятели/близки и като цяло от хората, които ме познават добре и знаят какъв човек съм, какво правя и защо го правя, а не от непознатите и такива, които уж претендират за обратното..Но понякога, съзнателно или не, се влияя от мнението на хората..

spexx
09-02-2010, 20:54
Remi Gaillard - http://www.nimportequi.com/en/


Ето кво значи, да ти не пука :>


човек който живее за мига :Д хаххахххаххахха

sunisup
09-02-2010, 21:23
Всъщност на мен ми пука,дори много...и често казано много ми става гадно някой път като разбера какво мислят за мен.