PDA

View Full Version : Цикъл, ъ?



gabi7u
08-21-2010, 10:58
така.
начи - попринцип ме боли корем само първия, много рядко втория ден на менструацията толкова.
но този път, вече 4ти ден.
адските болки. треперя, не мога да стана от леглото. повръщам с литри. мръзна при 30 + градуса ..

майка ми казва, че е от това, че съм неразположена.
много ми се иска да и вярвам.
мнооого моля, мнения? на някой случвало ли се е?

Djuff
08-21-2010, 11:00
Някъв вирус си хванала явно.

LipSy
08-21-2010, 11:02
Може би наистина е от неразположението. Все пак щом повръщаш и мръзнеш...малко странна работа! Чувала съм за една болест, която се появява по време на менструация и има симптоми подобни на твоите! Някакъв синдром беше, но не се сешам какъв. По-добре се обърни към лекар! :(

LipSy
08-21-2010, 11:06
^Токсичен синдром май беше. Сега се сетих.

gabi7u
08-21-2010, 11:07
Може би наистина е от неразположението. Все пак щом повръщаш и мръзнеш...малко странна работа! Чувала съм за една болест, която се появява по време на менструация и има симптоми подобни на твоите! Някакъв синдром беше, но не се сешам какъв. По-добре се обърни към лекар! :(

всъщност да - и аз съм чувала ама май беше от тампони някакъв шоков синдром, но съм с превръзка.
тука не, че не знам, че трябва да отида на лекар - при първа възможност съм там.
Но майка ми е навън, а както казах не мога да мръдна ;х
само искам да знам има ли особено причина да се притеснявам и дали съм само аз.
аа току що светnах, че личната не бачка в събота :(

10х anyway :-)

LipSy
08-21-2010, 11:13
Може би наистина е от неразположението. Все пак щом повръщаш и мръзнеш...малко странна работа! Чувала съм за една болест, която се появява по време на менструация и има симптоми подобни на твоите! Някакъв синдром беше, но не се сешам какъв. По-добре се обърни към лекар! :(

всъщност да - и аз съм чувала ама май беше от тампони някакъв шоков синдром, но съм с превръзка.
тука не, че не знам, че трябва да отида на лекар - при първа възможност съм там.
Но майка ми е навън, а както казах не мога да мръдна ;х
само искам да знам има ли особено причина да се притеснявам и дали съм само аз.
аа току що светnах, че личната не бачка в събота :(

10х anyway :-)

Ами да така беше, май от тампоните се получаваше това нещо, обаче някъде бях чела, че може микроб да се пренесе, дори и когато си с превръзки! Не искам да те плаша. Ако продължава да е така и утре отиди в болницата. Там все ще има някакъв лекар нищо, че ще е неделя. Просто за твое добро е да разбереш дали ти има нещо!

LipSy
08-21-2010, 11:15
Нали нормално е да имаш болки през цялата менструация и коремът ти да е подут и да се чувстваш неразположена, обаче това да повръщаш нон стоп и да те тресе при 30 градуса не ми се струва нормално за една менструация. Може пък и да е нормално, но аз да не съм го чувала и да не го знам!

kalpazanka
08-21-2010, 11:16
Няма значение дали си с тампом или превръзка. TSST-1 си дебне.

slynchoo
08-21-2010, 11:16
Не се притеснявай,може би просто си настинала и като се е"смесило" с цикъла ти...ии дааа..
И аз имах такъв период,в който не можех да стана(а по принцип не ме боли чак толкова много) но тогава бешеееееееее...отврат!
Та..спокойно,не е сериозно.

LipSy
08-21-2010, 11:20
Не се притеснявай,може би просто си настинала и като се е"смесило" с цикъла ти...ии дааа..
И аз имах такъв период,в който не можех да стана(а по принцип не ме боли чак толкова много) но тогава бешеееееееее...отврат!
Та..спокойно,не е сериозно.

Добре обаче момичето ти казва, че повръща с литри и я тресе на 30 градуса, а за една менструация това НЕ е нормално!

gabi7u
08-21-2010, 11:21
мерси за бързите отговори хора :-)
смятам мънинко даже като ме отпусне да тичкам до болницата.
ии пак мерси :)

viksun
08-21-2010, 11:51
според мен е нормално майка ми ми е казвала че има такива симптоми мен също много ме боли корема кога съм неразположена изпий едно хапче нош па бускуллизин или там каквото имате не се притиснявай

AintNoSunshine
08-21-2010, 11:55
Не пиша по въпроса, надявам се авторката да не се сърди, но няма смисъл да правя нова тема :) искам да питам нещо относно тампоните.. ако преди поставяне конеца се дръпне леко ще си проличи ли ако е скъсан 8-) или изобщо има ли начин да се предотврати скъсването на конеца понеже става много кофти :-o 8-)

foreverr
08-21-2010, 16:02
Има 3 варианта:
1- просто е от цикъла
2- вирус
3- синдром на токсичния шок, ако използваш тамони вероятноста да го имаш е по-голяма, но дори и да не използваш пак има такава.

foreverr
08-21-2010, 16:20
Не пиша по въпроса, надявам се авторката да не се сърди, но няма смисъл да правя нова тема :) искам да питам нещо относно тампоните.. ако преди поставяне конеца се дръпне леко ще си проличи ли ако е скъсан 8-) или изобщо има ли начин да се предотврати скъсването на конеца понеже става много кофти :-o 8-)
Преди поставяне дърпай рязко кончето(но не прекалено рязко) и ако нищо му няма поставяй тампона. :)

lipstik
08-21-2010, 16:27
Аз доста често първия ден повръщам и треперя леко.Да не говоря за болката...

billytalent
08-21-2010, 16:29
От неразположението е.
Аз винаги го карам така.
Ужасно е...

krokkrok
08-21-2010, 16:31
От неразположението е.
Аз винаги го карам така.
Ужасно е...

+ обаче на мен ми става много горещо,не студено

Inn0cenCe
08-21-2010, 18:12
От неразположението е.
Аз винаги го карам така.
Ужасно е...

+ обаче на мен ми става много горещо,не студено

И аз съм така....ужас е :(

gabi7u
08-21-2010, 19:01
ох, не знам дали на някого му пука, но искам да се оплача от лекарското нехайство в днешно време.

та отивам аз с последни сили при дежурна лекарка и казвам каквото ми има, като тя кима при всяка дума и си гледа нещо на компютъра. Споменавам накрая, че съм в цикъл и тя отмества поглед от екрана и с пълно пренебрежение ' абе момиче, опашка има отпреде - болни чакат, ти тука се гевезиш. отивай пии хапче и толкоз .' :?
Ами извинявай много - поне да ме беше прегледала ли нещо :booooomb: .
възмутена съм хора ..

ако ми има нещо ще си го отнесе едно хубаво

foreverr
08-21-2010, 19:12
ох, не знам дали на някого му пука, но искам да се оплача от лекарското нехайство в днешно време.

та отивам аз с последни сили при дежурна лекарка и казвам каквото ми има, като тя кима при всяка дума и си гледа нещо на компютъра. Споменавам накрая, че съм в цикъл и тя отмества поглед от екрана и с пълно пренебрежение ' абе момиче, опашка има отпреде - болни чакат, ти тука се гевезиш. отивай пии хапче и толкоз .' :?
Ами извинявай много - поне да ме беше прегледала ли нещо :booooomb: .
възмутена съм хора ..

ако ми има нещо ще си го отнесе едно хубаво
И на мен ми се е случвало подобно нещо.Влизам в кабинета и и викам , че не ми е идвало от 4 месеца и тя вика нищо ти няма и някви такива, но аз и се завиках и ми даде направление!

Bonita1991
08-23-2010, 12:54
macka ne se trevoji tolkova :) sigurno e ot nerazpolojenieto kakto spomenaxa do sega :) men me boli prez cqloto vreme . Imam edna priqtelka koqto sa6to nemoje da stane ot legloto mnogo e zle prez tezi dni. Moje da ide6 na lekar za da si spokoina 4e ti nqma ni6to :) az taka pravq :P

Bukmopu
08-24-2010, 15:27
Мене само първия ден много ме боли и понякога повръщам.
През другите дни съм наред и не ми се е случвало нещо подобно на твоето.
Когато ми дойде за първи път преди три години някъде не ме болеше изобщо.И то в продължение на почти две години ми нямаше нищо,когато ми идваше.Дори се чудех за какви менструални болки говорят другите...И след това отведнъж като почна на първия ден да ме боли супер жестоко.Не можех да стана от леглото,повръщах и т.н.Но нищо ми нямаше,при мен е просто от неразположението.
Може и при теб да е нещо подобно.
Незнам дали добре го обяснявам,но се надявам да си ме разбрала,за да не се притесняваш.
Не вярвам да си хванала някакъв вирус или нещо такова,но ако искаш се прегледай както казаха преди мен.
Виждам,че темата е от преди няколко дни-дано ти е минало вече. :)