PDA

View Full Version : Книгите за 9ти клас..



KumchoValcho
08-21-2010, 17:17
Абе хора, по принцип обичам да чета, ама тръгнах да чета тея от списъка и прочетох Прикованият Прометей (изключително тъпа и скучна книжка) и след това тръгнах да чета Илиада.. прочетох 1 страничка и се отказах просто. На сила не мога и не мога да чета безинтересна литература..

Кои са най-интересните произведения от списъка за 9ти клас :-o
И можете ли да постнете целия списък, че моя май не е много верен

mlakniwe2
08-21-2010, 17:21
Абе хора, по принцип обичам да чета, ама тръгнах да чета тея от списъка и прочетох Прикованият Прометей (изключително тъпа и скучна книжка) и след това тръгнах да чета Илиада.. прочетох 1 страничка и се отказах просто. На сила не мога и не мога да чета безинтересна литература..

Кои са най-интересните произведения от списъка за 9ти клас :-o
И можете ли да постнете целия списък, че моя май не е много верен


Литературата в 9-ти клас е пълна скука
1-ви срок-старогръцка
2-ри срок-библията :booooomb:

сори но няма нищо интересно

в 10-ти клас ми беше по-интересно, щото учихме робинзон крузо и разни такива, но в 11 и 12-ти отново тъпня-най-тъпия час-направо заспивам като имаме литература

KumchoValcho
08-21-2010, 17:50
Пф :(

Някой да има списъка с книгите?

WaterLilly
08-21-2010, 17:53
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=346165
DAMN

И колкото и да не искам да го призная, Илиада е интересна.

mlakniwe2
08-21-2010, 17:54
За девети клас:
Старогръцки митове и легенди
“Илиада” – Омир
“Прикования Прометей” – Есхил
“Антигона” – Софокъл
Библия (Стар завет, Нов завет)
Старобългарска литература (сборник)


нещо такова, копнах го от един сайт

YourFavouriteDrug
08-21-2010, 18:06
Хаха, заврете си го...точно пък библията ще чета XD

Lucho
08-21-2010, 18:10
Да, наистина, защо ли трябва да се учат такива архаични и скучни книги от архаични автори? Толкова ли няма какво да се промени...

cherrygloss
08-21-2010, 19:07
Аз имам целия, ако искаш да ти го кажа по скайп :)

SuNsEt
08-21-2010, 19:20
На мене "Антигона" и "цар Едип" ми харесаха най-много.

TheNewReligion
08-21-2010, 22:04
Имам същия проблем. Взех възможно най-съкратеното издание на "Илиада", отворих на произволна страница за добиване на представа и съответно я зарязах. Принципно литературата ми е любимият предмет, защото все сме анализирали разни интересни неща, и нямам представа как ще се справям тая година със съмнителни произведения като тея. :И

GracelessIsDumb
08-22-2010, 00:50
аз нищо не съм прочела от списъка, какви Библии аз детската Библия я нямам ще давам излишни пари за гърци и богове. А вие понякога вместо да купувате книги, четете ли ги в интернет?

KumchoValcho
08-22-2010, 06:24
аз нищо не съм прочела от списъка, какви Библии аз детската Библия я нямам ще давам излишни пари за гърци и богове. А вие понякога вместо да купувате книги, четете ли ги в интернет?За библиотека чувала ли си?

COTU
08-22-2010, 06:27
"Илиада" наистина е много скучна, но моментите, които трябва да прочетете (т.е. които ви трябват) са малко. Като го четете си представяйте филма "Троя", защото филма е правен по произведението.

teddyx33
08-22-2010, 06:39
Като гледам ,като цяло в 9-ти клас се изучават едни от най-скучните произведения.
Буквално ,ще умра от скука докато ги взимаме.
Иии последно нещо интересно има ли ??

WaterLilly
08-22-2010, 08:22
Иии последно нещо интересно има ли ??
Дам, има. Едип цар на практика е като някакъв трагичен сериал и е малко кървав от време на време, Антигона - същото (макар че не ме впечатли толкова). Най-малкото прочетете частите, поместени в литературата. Кратки са и са интересни. ;)

Tempest
08-22-2010, 08:59
не помня 9ти клас кво прайх, кво струвах, ама имах 5 за годината.. ама тя даскалката за библията не ме е изпитвала, щото... де да знам що де.. Илиада беше що-годе интересна, а другите бяха пълна бозица... религиозни глупости.. нямало вероучение в даскало - цял 9ти клас по литература ни пълнят главите с такива.. че и по етика и право после пак за бог се говори... пф, не е си точните науки 8-)

wasser
08-22-2010, 12:27
на мен "Епид цар" и "Илиада" ми бяха най-интересни

malkoto95
08-22-2010, 15:57
Да питам тука,че в тая тема с книгите за всички класове никой не ми отг...та от сборника със старобългарска литература кои точно произведения трябва да се прочетат,че книжката нещо не ми е мнг инт а само тя ми остана за четене.Иначе наистина Едип Цар,Антигона и Електра ми харесаха най-много.