PDA

View Full Version : Съветтт :(



buc
08-21-2010, 21:58
Здравейте! Значи една моя приятелка има проблем. Харесва две момчета. С едното от които е много по близка отколкото с другото. Понеже тя винаги се ръководи от разума а не от сърцето и незнае кой да избере?? Моля за отговори....

Smrazqvashta
08-21-2010, 22:03
Ние сме нормални хора, нито имаме гадателски способности нито нещо подобно. Да хвърля чоп.

loliii
08-21-2010, 22:06
Да направи една таблица на бързо, въвежда данните и на двамата в две графи и изчислява отношението на параметрите на единия към отношението на параметрите на другия. След това прави общо кратно, отново проверява стойностите. Накрая който води, него да взима.

Разумът винаги печели. 8)

buc
08-21-2010, 22:10
Еми да ама се чувства много объркана... тоест раздвоена ..

Smrazqvashta
08-21-2010, 22:11
вие сте се намерили с нея 8-)

Behemoth
08-21-2010, 22:11
Хайде стига сте се прикривали с това "една моя приятелка". Как (пък и защо) очакваш ние да ти кажем кой от двамата да избереш? Нищо повече не си ни казала, освен че единият ти е по-близък. С кой е по-разумно да опиташ - не знаем, няма и как да знаем.

StartFigting
08-21-2010, 22:13
Хайде който може да гледа на боб да казва отговова на тая гатанка :P

Smrazqvashta
08-21-2010, 22:17
Бехемот може и да е за нейна приятелка, в по-горната тема авторката не знае момичета ли харесва, момчета ли, така че.

Идеята за боба е идеална, може и с леща, ако нямате боб... тц

buc
08-21-2010, 22:23
Да виждам какво намекваш не не съм обратна колко пъти да кажа басии |-(

Behemoth
08-21-2010, 22:23
Smrazqvashta, то и в другата й тема не може точно да се разбере за какво говори. Първо казва, че само момичета я привличали, после вика, че приятелката й не я привлича, а момчето. А, де! Малко съмнително ми изглежда.

Smrazqvashta
08-21-2010, 22:26
Имаш право Бехемот.

Скъпа ми Буц нищо не се опитвам да ти намекна, а ти казвам директно това, което мисля. За мен не си нито лесбийка, нито би, нито хомо или прочие. За мен си едно заблудено малко момиче, което не знае какво иска в този живот. Докато сама не се изясниш със себе си моите коментарите въобще няма да ти говорят нищо. Нямам намерение да ти повтарям едно и също нещо по хиляди пъти. След, като си толкова сигурна каква си и къде ти е мястото не търси съвети от нас.

buc
08-21-2010, 22:31
Да се върнем към темата а Behemot в какво те съмнявам

Behemoth
08-21-2010, 22:40
Съмнява ме това, че реално искаш съвет, а не просто да си чешиш езика от липса на друго по-интересно занимание... И в двата случая не мога 'ти помогна.

ScarletBite
08-21-2010, 22:42
Ти и тооой - моя съдба, ти и тоой - пътища два, ти и тоооой - разум и страст, ти и тоооооООоой - аз между вааас!

Такам.
Девойко гиздава, моме юбава (или не съвсем), що френдката ти не вземе сама да напише темичка? Така да си обясни, да си каже... Не че и тогава много ще й помогнем, щото, видиш ли, ние сме само bunch of spammers, които в пролуките между поредната простотия, най-често описвани с нежнозвучащото "баааси тъпнята, чуек!!", избиваме скуката с компетентни (с най-ироничния възможен тон) съвети. Ама все пак... Туй с пощенските гълъби е тъпо. И някак си незряло.

Но, приемаме, че вие двечките сте поредните неразделни приятелки, наричани още бест френдки (само гледайте да не се скарате заради някой пич или пък в пиянско признание си кажете какво мислите една за друга, че ще ви се взриви френдшипа), които споделят всичко, включително и общ мозък. Няма лошо, докато имате гланц в мини-чантичката, ай фоун в ръката и тоалетна, в която да се снимате в "чикън асс стайл". Пък може и да сте начинаещи кифли още, кой знае...

Добре, почвам по същество, че се олях. Причината да изливам толкова празнословия, които ти едва ли ще прочетеш, е, че се нуждая да го правя, тъй като в момента самата аз минавам през труден период - направо тийнейджърска криза. Ако си поне малко любопитна за същността й ( а дори и да не си ), ще ти кажа - присъстват всички онези възвишени неща, за които се пее в бг попфолка.

Кхм.
Какво ни привлича в един мъж?
В началото дори не е външният вид, както всички казват. В началото е гласът му, мирисът му, походката, силното ( или каквото и да било, при мен винаги трябва да е силно, иначе въпросния екземпляр не просто, че няма шанс, ами и ме дразни) излъчване. После се заглеждаш в този човек. Ако чертите му са симетрични, демек е симпатичен, тялото ти решава, че той би направил здраво и силно поколение. И го пожелаваш. Не знам доколко това е съзнателен процес. Някакви учени правиха проучване и изкараха, че отнемало секунди, за да се влюби човек (или беше само за мъжете?!). 8 ли, 12 ли, колко бяха...
Във всеки случай, влюбването става за невъобразимо кратко време. И си отива както е дошло. Като морски бриз, лъхнал лицето ти.
Това приятелката ти знае ли го? Знае го. Всеки го знае. Но ще е добре да й се напомни в писмен или устен вид.

А любовта? Кой не знае за любовта... за опознаването, за онова форевър, за допълването, за разбирането, за компромисите? И също така, кой ЗНАЕ? Заливат ни с романтични филми, книги, музики (ако могат да се нарекат така... ), истории и все пак толкова малко хора (особено на нашата възраст!) знаят какво е любов. А, много си въобразяват или се самонавиват, че чувството, което изпитват е баш любов. И си вярват! Вярват си, бе! А после, когато отмине... почват да кълнат бог, живота, любовта. Аман вече.

Какво иска приятелката ти? Готова ли е за любов?
Не е. Защо не е? Защото пуска тема тук. Даже не я пуска сама, ами чрез някой друг. Защото се двоуми между двама. Защото има една незрялост в цялата ситуация.

Какво да направи?
Пфф... да тръгне с по-голямата тръпка. От два стола се падало на земята. И аз безмалко щях да се изтърся така - задържах се, но повече не посмях нито на един от двата да седна.
Та... както казах, да тръгне с по-голямата тръпка. С този, който я кефи повече. Да не влага особени надежди, чувства, да не си създава илюзии. Да се прекара няколко страхотни дни, седмици, месеци.
А после?
После - край. Или после - привързване.
Едно от двете ще е. Но когато почувства, че каруцата върви трудно, да скача в движение - инак ще се разбие на пътя, барабар с товара и другия балък... че може и да се нарани.

Айде... гуд лък!

SolemnityOfDeath
08-21-2010, 22:45
^ Цепиш, искам повече потребители като теб.

Приятелката ти с който и да тръгне, след месец ще реве за другия. Закон.

buc
08-21-2010, 22:56
ScarletBite да прочетох го ... И от къде си сигурна че тя ме е накарала да пусна темата ... не е ли възможно аз да се опитвам да и помогна колко се може все пак сме приятелки :)

buc
08-21-2010, 22:59
ScarletBite ти явно много си страдала и едва ли не ще кажеш че любовта не съществува ...

ScarletBite
08-21-2010, 23:05
ScarletBite да прочетох го ... И от къде си сигурна че тя ме е накарала да пусна темата ... не е ли възможно аз да се опитвам да и помогна колко се може все пак сме приятелки :)
Що от всичките глупости, дето ги написах, ти се лепна точно на това? :) Имай по-глобален поглед, маце!

Ако в темата изобщо става въпрос за нея, ти изоообщо не се опитваш да помогнеш. В случай, че тя не те е помолила, ти си пуснала темата, просто защото отчаяно ти се е искало да изклюкариш (споделиш) по някакъв начин шокиииращата ситуация, в която се намира приятелката- това е в женската природа. И понеже не ти стиска да го направиш публично, действаш тук.
Самата ти си разсъждавала доста по това - къде със завист, къде със злоба, къде с насмешка, къде със съжаление, къде с отчаяна надеждица да влезеш в ролята на приятелката-спасителка и да постъпиш благородно, предлагайки й компетентен съвет... Поставяла си се на нейно място и си напълно убедена, че ако ти беше тя, би се справила със ситуацията тройно по-добре.
Възможно е приятелката ти изобщо да не съществува и ти просто да искаш да видиш какво бихме казали за нещо такова.

Споменах ли, че, месейки се в любовния й живот със съвети, теми и всякакви такива, рискуваш приятелството ви? Аз така изгубих много добра приятелка. Пък уж й мислех доброто и нищо кой знае какво не казах... ама на! :)

ScarletBite
08-21-2010, 23:11
ScarletBite ти явно много си страдала и едва ли не ще кажеш че любовта не съществува ...
Аз - да кажа такова нещо?! Посмъртно не!! :-o

Вярвам в любовта. Вярвам в сродната душа. Вярвам в романтиката, вярвам в грижата за другия, вярвам в нежността и себераздаването. Вярвам в допълването.
Но вярвам също, че подобно явление може да се срещне само веднъж ( при някои по-сложни натури дваж и дори триж... ) в живота. И само, когато и двамата са опитали всичко, открили са себе си и са готови. - Все неща, които не можеш да срещнеш в тийн връзка.

buc
08-21-2010, 23:12
ScarletBite защо пък да не съществува .. наистина съществува и незнам дали щях да се справя по-добре от нея ... Ама все пак тя знае най-добре за себе си и незнам как да я разведря ...

sasha_90
08-22-2010, 10:16
Ако избере единия и тръгне с него,ще мисли и за втория.По-добре да не избира,а да остави и двамата.Като ги забрави тогава да си намери друг,че иначе каша ще стане.

Josefinne
08-22-2010, 10:30
Да избере ПЪРВОТО :D Ама тя сама да реши кое е първото и кое е второт. Баси въпроса, никаква информация :lol:

Josefinne
08-22-2010, 10:38
Ето, изказа се професроката. Можете вече да заключите темата - нещата са ясни. Може темата да не е от най-ясните или въобще от най-умните, обаче коя си ти да казваш кой е тъп и кой умен, а? Аре, бегай си при котките!

Josefinne
08-22-2010, 10:47
Ще се обаждам, където смятам за редно. Хвърляй боб, като се налага, за какво трбва да я наричаш тъпа? От къде знаеш, че наистина не става дума за нейна приятелка, която я е помолила за помощ и тя търси идеи, а? На мен ми звучи правдоподобно? А какво лошо в това да те е страх или срам да признаеш проблемите си? :?

FreakBitch
08-22-2010, 10:59
Аз викам да си седнеш на дупето, авторке. Не знам на колко си в действителност, но мога да ти кажа колко ти е акъла - е пък нЕма го! избЕгал е.. върви го търси, докато не е станало късно.. :(

пп: аман от щурави дЯца.. :?

Josefinne
08-22-2010, 10:59
Че смятането не ми се отдава това е ясно, но не е нужно да се правиш ти на злейка и да вадиш думите ми от изреченията. Още повече да се заяждаш с някакви детински фразички, като гореизложената. Ако аз ти кажа, че си тъпа, дори и да го мисля, това променя ли нещо? Освен, че те кара да се чувстваш обидена, нито ставаш по-умна, нито пък осъзнаваш повече факта, че не ти достига мозък. За това се въздържам да пиша такива неща и продължавам да СМЯТАМ ( пък както искаш си го приемай това, като не ти се отдават на теб явно други неща ), че една тъпа тема не прави човека тъп. (Виж поредица от мнения, пълни с картиники на котки, са друго нещо)

Fritz
08-22-2010, 11:01
този с по-големия хуй

buc
08-22-2010, 12:01
Стига сте спорили ... Просто и двамата и харесват и всичко е наравно не може да избере... И двамата са добри но с единия е по-близка ...

FreakBitch
08-22-2010, 12:12
Стига сте спорили ... Просто и двамата и харесват и всичко е наравно не може да избере... И двамата са добри но с единия е по-близка ...

Не може да си влюбен еднакво много в двама човека и то едновременно! Следователно не е влюбена. Очевидно щом не може да избере.. и е през к**а и за двамата, така че е все тая. Когото и да избере, пак няма да е щастлива, а по закона на Мърфи, даже ще започне да иска другия.
Правилен избор няма, има само два грешни.. :D

buc
08-22-2010, 12:19
Еми явно тя харесва и двамата еднакво аз какво да направя ... :o :?

FreakBitch
08-22-2010, 12:30
Еми явно тя харесва и двамата еднакво аз какво да направя ... :o :?

Моят съвет е: ГРЪМНИ СЕ! 8)

buc
08-22-2010, 12:31
И що да се гръмна :-x

FreakBitch
08-22-2010, 12:34
Защото ще ти олекне от всички глупости и гадости, с които е пълна главата ти. :lol:

пп: :shock: Е**х го в парадокса.. аз пък си мислех, че си куха.. :?

buc
08-22-2010, 12:40
Както и да е ... не говорим в момента за мене

Anit700
08-22-2010, 12:49
Ti luda li si be da se gramne shto ti ne go napravish momicheto iska da pomogne na priqtelka kakvo losho ima v tova aide mlakni malko shtoto ne se znae i ti kva si i prez kvo si minala ili minavash nqmash osnovanie da pishesh takiva neshta ti moje da si zagubena ama istinskite priqtelki nesa !!!

FreakBitch
08-22-2010, 13:01
Ti luda li si be da se gramne shto ti ne go napravish momicheto iska da pomogne na priqtelka kakvo losho ima v tova aide mlakni malko shtoto ne se znae i ti kva si i prez kvo si minala ili minavash nqmash osnovanie da pishesh takiva neshta ti moje da si zagubena ama istinskite priqtelki nesa !!!

buc, честита ти нова регистрация... ! :razz:

Иска да помогне на приятелка? - това ли е начина? да пише във форума теми, в които пита, кого да избере приятелката и? Доста плиткоумно..
Загубена? - не съм загубена и чак през такива тежки форми на ''приятелство'' не съм минавала, няма и да мина. ;)
и това, че е пуснала идиотска тема, по никакъв начин не доказва, че и е истинска приятелка. Доказва само колко заблудена е горката..

Айде със здраве! :grin:

Anit700
08-22-2010, 13:08
Registraciqta ne e na buc a moq chetoh temite i se registrirah za da ti napisha. Bahti samnitelniq chovek si. I zashto da e izgubena ti danebi da si monahinq aide stiga sqkash na chovek (dete) ne moje da mu se sluchi !

buc
08-22-2010, 14:22
хах забавна си ... \:D/ :smt013