PDA

View Full Version : Дали проблемът може да се реши?



let_me_be
08-22-2010, 06:23
Здравейте,ето го и моя проблем:нещата между мен и приятелят ми,с когото сме заедно повече от 8 месеца май вече не вървят.Причината за това до гояма степен е в компанията,с която прекарва голяма част от времето си,а на мен това определено не ми допада.Там присъстват само лекомислени хора,чиято единствена цел е натрупване на финансово състояние,независимо по какъв начин.Бидейки с приятеля ми,тази компания просто убива време,но ако евентуално опитам да му отворя очите,ще последва нападка от порядъка на"ти пък откъде знаеш какви са моите приятели,аз също не харесвам твоите".Тук бих добавила,че разликата идва от това,че моите приятели имат амбиции и цели в живота.Притеснението ми идва и от това,че може неговата компания да му повлияе негативно.Наистина много се дразня от наивните му и идеалистични възгледи за хората.....и общо взето е това.Дали това може да се преодоее по някакъв начин?

soul1199
08-22-2010, 06:49
аз мисля,че 6е my повлияят,но няма,какво да направиш,като е толкова тъп да ги слуша

sweety11
08-22-2010, 07:14
Човек трудно се променя, а и едва ли момчето ще остави приятелите си. След време ми се струва, че ситуацята ще бъде - ,,Избирай - или тях, или аз" .....

jo0zy
08-22-2010, 07:16
Човек трудно се променя, а и едва ли момчето ще остави приятелите си. След време ми се струва, че ситуацята ще бъде - ,,Избирай - или тях, или аз" .....

Съгласна :)

justwondering
08-22-2010, 08:31
Ако момчето мисли така (както и повечето хора): "Гаджета ще имам много, приятелита са за цял живот", просто не опитвай освен ако не искаш да го накараш да избира (малко вероятно е да избере теб, освен ако не сте супер близки). Бъди до него и го подкрепяй, това е, което можеш да направиш. И се надявай да не се подведе по техния акъл. :)

LuxurySk0B
08-22-2010, 08:34
и кво като са меркантилни все едно ние не мислим по цял ден за $$$$$$$

3oPuTy
08-22-2010, 09:23
Ти не харесваш компанията му,той не харесва твоята ... А тези 8 месеца и нещо само двамата ли сте излизали?!
Честно казано не мога да си го представя това :? 8 месеца без обща компания,общи приятели ... :shock: :shock: :shock:

kalina90
08-22-2010, 09:27
Не се и опитвай да му "отваряш очите" за компанията му.Така най-малко ще те намрази,че искаш да го отдалечиш от приятелите му.

sasha_90
08-22-2010, 10:08
Виж какво ще стане с течение на времето,но мисля,че приятелите му ще му повлияят зле.От начина му на обръщане към теб си личи,че не си толкова важна,колкото приятелите му,искащи да трупат "финансово състояние".

Josefinne
08-22-2010, 10:37
Мисля, че гледаш твърде строго на нещата. Ако ти имаш цели или амбиции, не може всички да имат; освен това в тийнейджърските години не е задължително да имаш амбиции, те могат да се проявят и по-късно, така че бъдещето на никой все още не се знае. НЯкой ден може точно твоят приятел да преуспее, а твоите амбиции да се окажат непостижими или просто да не се реализираш. Тогава какво - той ще те гледа отгоре, както ти сега.
Мисля си, че ако ти не искаш да се събираш с такива хора и мислиш, че твоят приятел е такъв или смята да стане такъв - трябва да се разделите. Не можеш да променяш хората по свое желание - трябва да намериш човек, който вече отговаря на твоите желания.

FreakBitch
08-22-2010, 11:28
Кефи се и си го дръж.. :grin:
Щом ще мисли само как да изкара кинти, няма лошо.
Продължавате връзката си, заживявате заедно, той ти подарява скъпи подаръци, защото изкарва много кинти, ти се кефиш.. обаче още не харесваш приятелите му, казваш му го, изяждаш един шамар, после за извинение пак подарък.. и тъй... (абе май се поувлякох) :lol:

Истината е, че не можеш да му повлияеш. Просто стоиш и търпиш, иначе ще става по-зле. :-o