PDA

View Full Version : Защо се срамувате от себе си и България?



Callisto
08-22-2010, 14:02
Здравейте!
Не мога да разбера, защо вие българите се мразите толкова много? Всеки казва както се изрази drogba333 :
"срамувам се от ниския начин на живот
срамувам се от простите хора
срамувам се от тапите нахакани копелета дето живеят тука ( маикави проста да е**)"
Най-смешното е, че той мрази и себе си, но не го осъзнава. Причината за това е, че самият той нито знае как се пише "тъп", нито "майка", следователно и той се причислява към една от изброените от него групи. Да не говорим, че нито е чувал за главни букви, нито за пунктуация. :D

Защо до такава степен се мразите хора? Мразите себе си и родината си. Обиколила съм цял свят и съм живяла на много места, но друга страна като България няма, няма и да има. Трябва да се срамувате, че чужденците обичат и ценят страната ви повече от вас. Обиколила съм цяла България. Ходила съм във всеки град, всяко селце и всяка ливадка...кой от вас може да каже същото? Отраснала съм в компания на биолози и природозащитници то най-добрите в България. Това ми е помогнало да я опозная така, както никой друг от вас. Знам всяко едно животно, даже съм откривала нови видове, за които се е смятало, че е невъзможно да са на нашата територия. Знам всяко едно растение или буболечка и не можете да си представите колко е хубава нашата родина.
Такива хора, които казват "срамувам се от родината си" всъщност се срамуват от себе си. Мразят се, понеже знаят, че не стават за нищо. Оплакват се, че София била мръсна...дайте да ви попитам, кога за последно хвърлихте боклукът си в кошчето и кога за последно приклекнахте, за да съберете нечии чужд боклук? После псувате по циганите, че правели боклук...да ама замислете се, кой чисти улиците на София...ми циганките. Познавам много цигани и да ви кажа честно те заслужават България повече от вас. Ако не ги третирахме като прокажени кучета те щяха да са по-успели от българите. По начало днешните българи са мързеливци. Ето един пример: Баща ми реши да си направим беседка в двора и викна братовчед ми да му помогне. Братовчед ми заби 2 пирона на криво и после в продължение на 1 седмица само е пил водка на масата, докато тате работеше. Трябваше баща ми да му заплати 900 лева за работата и нали му ги даде, а братовчед ми си купил няколко чифта маркови обувки. Накрая баща ми си викна едни циганчета да му помогнат. За 1 ден свършиха беседката и после баща ми взе новите обувки на братовчед ми и ги подари на циганчетата, понеже ги заслужаваха повече от него...е същото е и с България.
-Като искате да ви е чисто излезте навън с 1 плик и съберете боклуците.
-Като искате бългатрите да не са прости ходете на училище и преди да обвинявате някой друг погледнете себе си.
-Искате по-висок стандарт на живот? Ми аз работя от 13 годишна и имам своя къща в Лозенец...моловете са ми на 1 ръка растояние, както и целия градски транспорт..."който не работи няма да яде"...това е мили. Всичко зависи от вас, без значение в коя страна сте.

Спрете да седите пред компютрите, а излезте навън. Огледайте се и вижте колко е красива България, понеже тя не е само блокове и чалга.

Това за мен е най-красивото градче в България. Казва се Маджарово и се намира в Родопите. Има адски древна история, една комбинация от камани наподобяваща Стоун Хендж, но е по древна и от него. Има много лешочди, които са адски красиви и, ако отидете в окритието ще можете да ги наблюдавате от съвсем близо. Точно до градчето минава и река Арда, която е пълна с голяма риба. На нас лично ни викаха "лудите от моста" понеже над Арда има 1 мост от, който според местните не може да се хване риба, но и там е най-голямата. Всички си умират от яд като им донесем риба колкото краката ни дълга. :D
http://87.121.7.213/site_pics/194/a_1226260881_ardaPanorama3F2.jpg

http://www.madzharovo.bg/modules/content/images/2.jpg

http://www.dnevnik.bg/shimg/zx450y250_280484.jpg

Ето и други снимки:
http://dariknews.bg/uploads/news_images/200807/photo_verybig_269607.jpg

http://www.infotourism.net/documents/5014_divingcamogli.jpg

http://e-vestnik.bg/imgs/world/0706-black-3.jpg

http://www.econ.bg/comments/content/Bulgaria%20nature.jpg

http://idealist-bg.com/media/14141.JPG

http://www.yachttour-bg.com/uploads/info/e175c12f8c107ed538a4683a00de7ffe.jpg

http://www.malkiobyavi.com/pro/pic-news/photo/1232041657250-PRIRODATA.jpg

http://www.severina.net46.net/img/jivotni/Sarna1.jpg

Как може да се срамувате от тази страна, от тази красота? Само слепец би дръзнал да каже "срамувам се"!

Има една световно известна метъл група на име "MANOWAR". Пиша я с главни букви, понеже няма по-велика от нея. Тези хора са ни братя. Преди години дойдоха в България. Видяха колко е красива, влюбиха се в нея. Те вече имат българско гражданство. Преди време те решиха да направят два подаръка за България. Първият беше да испеят химнът на България: http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc , а вторият им подарък беше да испълнят една велика песен и да я разпространят пред целия свят, като я преведът на всички езици. http://www.youtube.com/watch?v=yJKCAV_FDsQ Лично аз не съм от сополанковците, които плачат на някой филм или песен, но тази песен е велика. Самият жест, който те направиха за нас ме кара да плача всеки един път, в който слушам тази песен и ме кара да се гордея с България, въпреки че тя не ми е родна, аз я чувствам като родина.

Който обича да чете ще са му познати тези слова. Ще ви помоля дълбоко да се замислите над тях.

Но някои не обичат да знаят за своя български род, а се обръщат към чужда култура и чужд език и не се грижат за своя български език, но се учат да четат и говорят по гръцки и се срамуват да се нарекат българи. О неразумни и юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш на своя език? Или българите не са имали царство и държава? Толкова години са царували и са били славни и mрочути по цялата земя и много пъти са взимали данък от силни римляни и от мъдри гърци. И царе, и крале са им давали своите царски дъщери за съпруги, за да имат мир и любов с българските царе. От целия славянски род най-славни са били българите, първо те са се нарекли царе, първо те са имали патриарх, първо те са се кръстили, най-много земя те завладели. Така от целия славянски род били най-силни и най-почитани и първите славянски светци и просияли от българския род и език, както и за това подред написах в тая история. И за това бъларите имат свидетелство от много истории, защото всичко е истина за българите, както вече и споменах.

Но поради що ти, глупави човече, се срамуваш от своя род и се влачиш по чужд език? Но, рече, гърците са по-мъдри и по-културни, а българите са прости и глупави и нямат изтънчени думи. Затова, казва, по-добре да се присъединим към гърците. Но виж, неразумни, от гърците има много народи по-мъдри и по-славни. Оставя ли някой грък своя език и учение и род, както ти, безумни, оставяш и нямаш никакви придобивки от гръцката мъдрост и изтънченост? Ти, българино, не се мами, знай своя род и език и се учи на своя език! По-добра е българската простота и незлобливост. Простите българи в своя дом приемат и гощават всекиго и даряват милостина на ония, които просят от тях. А мъдрите и културни (гърци) никак не правят това, но и отнемат от простите и грабят несправедливо и повече грях, а не полза ще получат от своята мъдрост и култура. Или се срамуваш от своя род и език пред учените и търговците и славните на земята, защото българите са прости и няма от тях много търговци и грамотни, и вещи, и знаменити на земята в днешно време, но повечето от тях са прости орачи, копачи, овчари и прости занаятчии? Аз ще ти отговоря накратко за това. От Адама до Давида и праведния Йоаким, Йосиф годеник (на света Богородица), колкото праведни и свети пророци и патриарси имаше и се нарекоха велики на земята и пред бога, никой от тях не беше търговец или прехитър и горделив човек, както сегашните хитреци които ти имаш на почит и им се чудиш и се влачиш по техния език и обичай. Но всички тия праведни праотци са били земеделци и овчари и били богати с добитък и земни плодове, и били прости и незлобливи на земята. И самият Христос слезе и заживя в дома на простия и бедния Йосиф. Виж как бог обича повече простите и незлобливи орачи и овчари и най-първо тях е възлюбил и прославил на земята, а ти се срамуваш, защото българите са прости и неизкусни, и овчари, и орачи, оставяш своя род и език, хвалиш чуждия език и се влачиш по техния обичай.

Аз видях, че много българи постъпват така и отиват по чужди език и обичай, а своя хулят. Затова тук написах за ония отцеругатели, които не обичат своя род и език; а за вас, които обичате да знаете и слушате своя род и език, написах да знаете, че нашите български царе, партиарси и архиереи не са били без летописни книги и кондики. Толкова години са царували и господствували на земята и са имали царски истории и архиерейски кондики, знания за всичко и за много български светци, жития и служби. Но в онова време не е имало славянски печатници, а хората от небрежност не преписвали. На малко места се намирали такива книги. А когато турците заели българската земя ненадейно, те погазили и изгорили черквите, манастирите, царските и архиерейските дворци. В това време хората бягали от турския страх и ужас само да запазят своя живот и в това люто време загинали ония царски истории и кондики за българските патриарси и архиереи и на много светци житията и службите. И днес няма тия летописни книги, които са били пространно написани за нашия народ и за българските царе.

Аз прочетох много и премного книги и много време търсих прилежно, но никак не можах да намеря. В много ръкописи и печатни истории по малко, рядко и накратко се намира. Някой си Маврубир, латинец, превел от гръцки една кратка история за българските царе, но съвсем кратко - едва се намериха техните имена и кой след кого е царувал. Самият този Маврубир е написал: "Така казват гърците поради завистта и ненавистта, която имали към българите. Не са описали храбрите постъпки и славните дела на българския народ и царе, накратко и противното писали, както им било удобно, за да не се срамуват, че българите много пъти са ги побеждавали и са взимали от тях данък." От този Маврубир и от много други истории събрах за много време същественото, по-разпространих и съставих тази историйка. При все че се намира в много книги по малко и накратко писано за българите, но не може всеки човек да има тия книги, да ги чете и да ги помни, затова разсъдих и събрах всичко в едно.

LipSy
08-22-2010, 17:18
Наистина има много хора, които се срамуват от родината си! И аз това също не мога да го разбера. Аз лично въобще не се срамувам, че съм българка, даже се гордея. Живея извън пределите на нашата страна и си идвам по 1-2 пъти в годината. Много ми е тежко, все още не мога да свикна. Искам постоянно да съм си в Бэлгария, което едва ли ще стане в близките години. Човмек наистина усеща разликите в нашата страна и в чужбина, но на тези, които се срамуват от България ще им кажа, че грешат много, защото родината НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАМЕНИ С НИЩО!!!

Sarge
08-23-2010, 08:54
Относно Маджарово и като цяло Родопите съм съгласен-уникална планина, най-любимата ми! Целия регион го обожавам! Та личи си, че си инвестирала време в този пост, само не разбрах едно- от 13 годишна работиш и вече имаш къща в Лозенец??? Как става този номер? Ако си от 30 нагоре може и да стане, но ме съмнява това?

Callisto
08-23-2010, 09:12
Относно Маджарово и като цяло Родопите съм съгласен-уникална планина, най-любимата ми! Целия регион го обожавам! Та личи си, че си инвестирала време в този пост, само не разбрах едно- от 13 годишна работиш и вече имаш къща в Лозенец??? Как става този номер? Ако си от 30 нагоре може и да стане, но ме съмнява това?

Ами скоро правя 18 години. Това са ти 5 години работа в сферата на дизайна. В издателството, в което работя заплатата ми се определя според извършената работа, но понеже списанието е за дизайн работа има много и ми плащат горе-долу 10 бона. Работя и към едно ново булченско списание, отделно работя за директорката в училището ми, като и помагам, ако има да се прави някоя реклама.
Имам си фирма с екип от 4ма графични дизайнери и то добри, 2ма фотографи,3ма преводачи и 3ма полиграфисти...дали с подобен отбор не могат да се искарват добри пари. :)
И все пак мисълта ми не беше тази...ти като типичен българин веднага се втурна към темата с парите и загърби леко България. Вече за мен няма родилюбци, което е много жалко. :S

Bukmopu
08-23-2010, 17:23
Авторке,какви са тези измислици?Нямаш 18 години,но имаш собствена къща в Лозенец,изкарваш толкова много пари и имаш фирма?И работиш в издателство,списание и т.н.? :lol:
Поне като си съчиняваш го дай по-кротко.
Наистина като отворих темата имах намерението да кажа колко много обичам България и колко красива е тя,но като видях постовете ти и направо ме удари в земята.Нормално е човека да се поинтересува.И не както ти го изкара от материална гледна точка,а от любопитство.
Аз чак на 15 успях да си намеря работа и то правех ключодържатели.Работех по 16-18 часа на ден и най-много на месец съм изкарвала 260 лева.А ти си с една година по-голяма от мене и вече и къща си имаш и в издателство работиш...Охх,охх...
Е,имам новина-аз съм извънбрачната дъщеря на Бил Гейтс и утре отивам в Щатите да си търся правата и милиардите. :-P

Sarge
08-23-2010, 18:43
Виктори, радвам се за теб. Обаче аз при последните проучвания на родословното ми дърво, се оказа, че имам пряка родствена връзка с Джон Рокфелер!!!! Така че и аз ще получа солидно наследство, само да си намеря добър адвокат. Ще те поканя на вилата ми в Маями после :D .


Авторката, на твоите години Уорън Бъфет даже не е правил по 10 бона, ех дъртия, забогатя с последния влак :D

quexxe
08-27-2010, 13:48
Срамуват се заради управляващите и данъкоплатците, то е ясно. От природа не виждам защо трябва да се оплакват.

didenceeto
08-28-2010, 16:04
България как да не се срамувам. Като сме България трябва да живеят българи, а тук повечето са цигани. Що не я нарекат Циганария, за да се знае. Никъде другаде това го няма, после как да не се срамуваме!

за другите неща няма да коментирам, просто няма смисъл!

baby7878
08-28-2010, 16:08
И аз не мога да разбера българите!Аз харесвам България и подчитам като моя страна :)

bobioooo
08-29-2010, 14:13
Може да имаме много красиви места, но ние ги съсипваме! Вижте дори и правителството лъже! Като ние не можем да си опрвим дъжавата никой дрг няма да ни я опрви!

mikeshinoda137
09-01-2010, 14:37
Има много хора, които се срамуват, но аз не съм от тях. Аз съм щастлива, че съм българка.

tItEufFf
09-01-2010, 15:11
Не се срамувам от България. Никога не съм крила и няма да крия от къде идвам.
Аз съм ходила на много места в България, предимно зимата по планините, но най са ми харесвали Алпите във Франция. Имам чувството, че всички хора, които не са излизали от България казват , че като българската природа друга няма.

Pantheratigris
09-01-2010, 15:20
България е кътче от рая!просто по-голямата част от народа не може да го оцени.Винаги има отделни единици които се опитват на инат да правят мръсно.Наистина ,такива хора не ги разбирам.

changess
09-01-2010, 18:34
Ценя България, защото ми е родина. Но в нея не се чувствам на мястото си. Не харесвам начина, по който стават нещата тук. По- голямата част от темата ти е посветена на природата ( която е невероятна, не отричам), но не само природата определя държавата България. Обществото е друга важна част. А българското общество е необразовано, егоистично- с една дума неконтролируемо и не желая да бъда част от него. С удоволствие ще изкарвам хляба си с пот на челото, стига да знам, че всички други го правят по същия начин.

ПП: Примерът, който даде с циганките, чистещи улиците не беше особено на място. Те не чистят от добра воля, чистят, защото нямат образование и това е една от малкото работи, за които са "квалифицирани".

unfetter
09-01-2010, 19:04
Излизала съм от българия и знам каква е природата "навън". Колко са страните с планини, морета и толкова разнообразни животни и растения? Никой не може да оспори величието на българската природа, но колко души го оценяват ? :shock: ИЗУМЯВАМ се на хорската простотия !! Съжалявам, но до детската площадка (точно през улицата, само пресечи) има ДВА контейнера. Добре, айде .. Прекалено е далеко. Но сега има и кошче. ЖЪЛТО ! Да не би някой да не го види и пак - под коша, до коша отвсякъде боклуци. Аз ли не съм наред или не е такова ОГРОМНО усилие да направиш 1 крачица или просто да се попресегнеш ?!?!? :shock: :-o
Наистина това за циганките не беше много добър аргумент. Като не са учили хората, какво да правят ? :-o Няма да стане счетоводител или шефче, я ! :D (примери просто)
Айде пък София да не е мръсна ! :shock: То като влезеш в града е ужасно - пушеци, мизерии. Не, че по другите градове е много хубаво, ноо.. :shock:

Как си започнала работа на 13 ? :-o Интересно ми е. На съвсем малко повечко съм и с най-голямо удоволствие бих го правила, но къде да му се невиди ще ме вземат ? Още повече, че съм в малък град. 8-) :-o

7227
09-05-2010, 05:50
Омг :lol: Някои хора се замозабравят като лъжат :lol: Ужъс

TheCuteLittleDeadGirl
09-05-2010, 18:06
мен винаги ме е ядосвал факта че всеки се оплаква,а никой не прави нищо.Народът просто си спи своя сън и чака някой да дойде и да ни оправи и вредните навици и управлението и всички батаци в които си се цамбуркаме от десетилетия.

iiordanova
09-06-2010, 12:05
Не се срамувам от България! Срамувам се от хората , които я засрамват. Хората , което си нямат представа къде са.
Всяка страна е уникална , включително и България.
Страната ни е с прекрасна природа , но много хора я загрозяват като изсичат гори , замърсяват и т.н.
Народа спи вечен зимен сън и чака всичко да стане наготово. Няма как да стане, труда над всичко надвива. : )) Хората само мрънкат , мрънкат и мрънкат. Вместо да се вземат в ръце и да се осъзнаят..
Колкото до къщата на авторката в Лозенец и скромната и заплата , не знам дали е истина , но наистина се надявам да има още хора като нея , които се трудят и работят , макар и от малки. Авторке , покажи ни някоя графика , някоя снимка , за да се убедим , че е истина. Не искам да звуча злобно , напротив - радвам се , че има българи , които имат амбиции и постигат многов живота. : ))

ScarletBite
09-11-2010, 03:36
Браво!

DarkTemplar
09-11-2010, 10:39
Не се срамувам нито от себе си, нито от България. Има доста неща, които не са ми по вкуса, но се старая да ги игнорирам.